• bakıyorum, üff murat yetkin soli özel'le yayın yapmış. ismi "ufuk turu", hem de 40 dakika! aklımda birazdan uluslararası ilişkilerin güncel durumu hakkında öğreneceğim bilgilerin iştahıyla cipsi kolayı hazırlayıp play'e basıyorum.

ama sonuç hüsran... başlangıçta daldılar bir iç siyaset ve muhalefet meselesine soli özel 1 söylüyorsa, murat yetkin 3 söylüyor. goygoy da goygoy. programın yarısı ona gitti.

güzel abim, seni zaten tekil yayınlarında dinliyoruz. türkiye'de neler olup bitiyor zaten biliyoruz. az biraz müsaade etseydin de soli özel ukrayna-rusya gerginliği, nato-ukrayna toplantısı, çin'in abd'ye alaska'da attığı fırçayı vesaire bin türlü şey hakkında konuşsaydı bari.

az önce baktım adam tam 27. dakikada lafa başlıyor sonra biraz hızını alıyor, "1945'teki gibi bir seçim yapmak üzereyiz" gibi müthiş bir tespit yapıyor, oradan geniş perspektifte türkiye-slovakya karşılaştırmasını yapıyor...

tam önümüzdeki 50 sene için dünya'da neler olur bunlar türkiye'yi tayyip sonrası nereye götürür diye bir düşünce laboratuvarına gireriz derken sen tuttun konuyu biden'ın telefonu, s400, ermeni soykırımı tasarısı falan filan diye yine günlük meselelere getirdin.

neyse, umarım bu sohbet, ikinizin yakın arkadaşlığından kaynaklanan hasbihal gibi bir formatta olmuştur. bir sonraki ufuk turu'nda cidden ufkumuzu açmanız dileğiyle.

saygılar sevgiler abim, beyaz saç sana çok yakışıyor.
  • benim için açık ara türkiye'nin en iyi gazetecisidir.
  • https://youtu.be/xxku1jgrqku
    son yayını fena olmamış. stockholm ve estonya sendromu üzerinden anlattıklarına katılıyorum. o gruptaki kilitlenme durumu yeterince ifade ediliyor. merak edenler için;
    (bkz: estonya feribotu sendromu)
  • günümüz türkiye'sinde gerçekten gazetecilik yapan nadir birkaç kişiden biri. ayrıca meraklısı için kitap serisini, meraklısı için sahiden tavsiye ediyorum.
  • karizmatik bi abimiz. kendi jenerasyonunun en yakışıklı gazetecisi olabilir.

ayrıca geçmişte hürriyet'te çalışan tanıdıklarımdan; işinde çok yetkin, birimindeki çalışanlara karşı oldukça adil ve beyefendi bir insan olduğunu öğrendiğim kişidir.
  • ankara gazetecisidir. burnu iyi koku alır. gündemi iyi yorumlar. bir anısı vardı, zamanında genel kurmayın kendisi hakkında bağımsızdır, haber bulursa yapar diye fişlediğine dair. kafam karıştığında sitesini açıp bakarım bir yorumu olmuş mudur diye.
  • her daim taze kalmış, günün ruhunu yakalamış bir gazeteci.

youtube üzerinden takip ettiğim gazetecilerin neredeyse tamamı eksik gelir bana. kimi şovmen, kimi militan, kimi kendi fikrine fazla aşık, kimi acemi, ama çoğu donanımsızdır. murat yetkin'i herhangi bir yerde izlediğimde konuyu iyi araştırmış olduğuna emin olarak izlerim, emin olmadığı noktada ise kafa karıştırıp, orta doğululara özgü kıvrak zekasını bilgi birikiminin önüne geçirme oyununu oynamaz.
  • yaka mikrofonu kullandığı için kendisini tebrik ediyorum. nevşin mengü gibi yankı eziyeti yapmıyor.
    gömlek, kıravat iki dirhem bir çekirdek çok özenli haber sunuyor, yorumlarını da seviyorum, son günlerde takip ettiğim gazeteci.
  • çok düzgün insan, çok düzgün gazetecidir. çok efendi, çok kültürlüdür. youtube yayınlarını sürekli takip ediyorum. bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak, işini böylesine kaliteli yapması ve halkı olan bitenden haberdar etmesi noktasında kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.
hesabın var mı? giriş yap