• ön edit: alıntıdır

sevgili müslüman arkadaşlarım, komşularım, ülkem, kardeşlerim, sevdiklerim.

biliyorum ki sen bir yaratıcının varlığına inanıyorsun, ben inanmıyorum...
    biliyorum ki sen inançsızları sonsuza kadar yanacakları cehennemin beklediğini düşünüyorsun, ben düşünmüyorum.
    sen kuran'ı doğru olarak kabul ediyorsun, ben edemiyorum..

geçtiğimiz yıllar boyunca sayısız kez karşıma çıkıp, günün her saatinde inancınla hayatımı etkiledin, eğitimime, yaşayışıma, bilinçaltıma bir canavar gibi haklılığından emin olarak geldin, yerleştin.

inançsızlara duyduğun bilinçaltındaki korku ve nefret, maruz kaldıkları baskı, dışlanma ve aramızda geçen onca kötü hikayenin ardından hala çözemediğimiz sorunlarımız olduğu da bir gerçek. en azından ve ben ve benim gibi inançsızların da burada olduğu ve gittikçe çoğaldığımızdan artık eminsin. bunun ne kadar can sıkıcı olabileceğinin farkındayım müslüman kardeşim.

ama lütfen sen de anla ki, durum benim için de oldukça kötü. çünkü sen sürekli kendi hayat görüşün için saygı ve kırmızı çizgi talep ederken, benim yaşam alanıma sürekli davetsizce girmeye devam ediyor, ülkemi, çocuklarımın yaşam hakkını, gelecek nesillerimizin sağlığını tehdit etmeye devam ediyorsun.

işte burada kritik bir noktaya geliyoruz, sınırı açık bir şekilde çizmek gerekiyor.

eğer inancın sebebiyle evrim teorisini reddetmekle kalmayıp, benim çocuklarımın da öğrenmesini zorlaştırmak için elinden gelen herşeyi yapıyorsan.

ben ve benim gibileri aktif olarak dışlayıp, mahkum edip, terörist ilan eden bir yöneticiyi takip edip oy veriyorsan

ülkenin genç beyinlerini imam hatiplere mahkum ederek bilimden, gerçeklerden alıkoyup, sansürlüyorsan. inancının gücünü egemen kılmak için geleceğimizi tehlike altına atıyorsan.

eğer inancı bir erdem olarak görüp, mantık, deney ve bilim ile ulaşılan gerçekleri göz ardı etme hakkını kendinde buluyor, etrafındakilere de kendi "erdemini" yaymak için elinden geleni yapıyorsan.

fazla da konuşacak şeyimiz yok.

daha da ötesi;

eğer dünyada ve kendi dna'mızda gözlenebilen, biyoloji biliminin üzerine kurulu olduğu doğal seçilim ile evrim'i reddetmekle kalmayıp, kökenlerimizin, topraktan bir adam, kaburgadan bir kadın, ve yılan şekline girip konuşan şeytana bağlı olduğunu düşünüyorsan.

eğer allahın dürüst, sevgi ve iyilik dolu, yardımsever, çalışkan bir ateisti sonsuza kadar yanmak üzere cehenneme göndermesi ama bunun yanında ölene kadar sahtekârlık yapmış bir müslümanın eninde sonunda cennete girmesine izin vermesi sana adil geliyorsa,

eğer allahın emrini yerine getirdiğine inanarak hacca giden 700'den fazla insanın ezilerek ölmesi, islam adına yapılan kötülükler, öldürülen kadınlar, çocuk tacizcisi sahtekar din istismarcıları içinde en ufak bir endişe uyandırmıyor, inancının etkilerini tartışmayı kendine kişisel saldırı olarak görüyorsan,

etik anlayışını aldığını söylediğin kitaptaki, peygambere helal olan kadınlar, ayşe'nin kıskançlığı, savaş ganimeti olarak kadınları cariye alma, birden fazla kadınla evlilik, kadınları dövme, çocuklarla evlenme, idam cezaları gibi etik olarak gri bölgedeki konulara açıklama getirmek için bin dereden su getiriyor ama bunların sonucunda etkilenen eşcinsel, ateist, çocuk, kadın hiç birinin yanında olmuyor, bilinç altında kendini alemlerden üstün yaratılmış görüyorsan.

eğer bir insanın at benzeri mitik bir hayvan'a binip gök kademelerinden geçmesine, bir başkasının bir yunusun midesinde günlerce hayatta kalmasına, bir başkasının herkesin öldüğü bir fırtınada sele karşı durmak için bir gemi yapıp içine bütün hayvanlardan ikişer tane koyup, 950 yıl yaşamasına inanıyorsan, ya da yazılanlar ile inancını uydurmak için yüz takla atıyorsan.

konuşacak fazla bir şeyimiz yok, arkadaş olamayız.

ama günün sonunda aramızın kötü olmasına da gerek yok, bu ülkenin geleceğine ikimizin beraber karar vereceği de aşikâr.

ama tüm yaşadıklarımıza, geldiğimiz noktaya rağmen, yine de ispat yükümlülüğünün bende olduğunu düşünüyorsan, benim hayat görüşüm senin "mantıksız", "saçma", "aşağılık", "terörist" olansa.

beni, özel hayatımı, kararlarımı, kişisel alanımı defalarca talep ettiğim saygı ve mesafe ile karşılamakta hala güçlük çekiyorsan, kusura bakma ama asla arkadaş olamayız.

dolayısı ile sana son sözüm bu olsun: ne halin varsa gör ama lütfen benden, geleceğimden daha da önemlisi çocuklarımın geleceğinden elini çek.
  • açık mı dedin sen!? vay kafir
  • müslüman dostlar yine işine geldiği yeri alacak, işine geldiği gibi anlayacak.

zaten başka türlü şeyler, güzel bir şeyler olabileceğini düşünmek abes olurdu.
  • he he elitist ateistlikte yeni moda. islamcıların neden islamcılık yaptığını sorgulama sonra bık bık.

daha beter islamcılık yapsalar of demem liberal ateistlere.

kendi çocuğum, kendi hayatım. islamcılar bile şu yazıyı yazmaz. yok evrim yok çocuklarım...

istismarcı ateizmin neferlerisiniz.
  • ak partiden yediği kazıkları islamiyet'e yamayan, müslümanlık ile alakası olmayan mektuptur. ateist oldum deyince iq 200 e çıkmıyor anlamanız lazım, yazı buram buram cehalet kokuyor, saldırmaya çalıştığın şeyin ne olduğunu bile bilmiyorsun.

"anlayacaklarını sanmıyorum" diyen liseden yeni mezun arkadaşı da tebrik ediyorum, yazıda gizli bir atom parçalama formülü var herhalde.
  • hitap ettiği kitle okuyacak olsaydı zaten hitap etmesine gerek kalmazdı. ülkenin sekülerlerinin lafla bir şeyler anlatmayı bırakıp islamcılar kadar aktif olması gerekiyor artık. bir toplantı, yürüyüş, protesto, serzeniş artık her neyse...
  • cihat emri varken boşa olan isteklerdir.
    tebliğ aşkı varken boşa olan isteklerdir.

(bkz: tevbe suresi 5. ayet)

ayrıca istenmez, alınır. dünyanın göt deliği olan coğrafyada bu işler böyle.

tanım; işe yaramayacak istekleri olan mektuptur.
  • inançsızların kendilerini haklı çıkarma yarışında ne kadar saçmalayabileceğin gösteren bir yazı.

kardeşim sen bir veya birden çok insanın yaptığı bireysel hataları nasıl dine bağlayabilirsin. bir müslüman gelip tavuğuna kışt deyince müslümanlık kötümü olmuş oluyor. bi ateistte gelip bi yanlış yapınca ateistliktenmi vazgeçeceksin. bak senin zekanı tek bir soruyla yendim.

kısacası sen neye inanıyorsan inan. zaten islamda zorlama yoktur. bu dinin en önemli kurallarındandır. ama müslümanım dedi ayağıma bastı, o zaman müslümanlık kötüdür dersen milleti kendine güldürürsün. ayrıca her insanın hata yapma payı vardır. müslüman katiyen hiç yapmaz diye birşey dinin neresinde yazıyor. kimse sana bir din dayatması yapmıyor güzel kardeşim.

şu dini eleştirmeden önce bi okusanız etseniz öğrenseniz aslında işin doğrusunu anlayacaksınız ama okumak yerine sokaktaki sümüklü adam yanlış yapıyor o zaman bunun inandığı dinde yanlıştır diyorsunuz. ah bi okusanız allah'ın kullarını ne kadar kucaklayıcı ne kadar affedici olduğunu anlayacaksınız. zor değil kardeşim bi pazar günü aç oku. kulun yaptığına değil allah'ın dediğine bak. bi çıkın şu küçük dünyanızdan. yoksa ahiretinizi yakacaksınız. çevrenizdeki 3-5 mala bakıpta din yorumlamayın bi zahmet.

edit: birde ben inanıyorum denilmiş. sen inanmayınca doğrular çöküyormu? mesela allah, her canlı ölümü tadacaktır diyor. sen inanmayınca bu doğru değişiyormu? mesela benim babam hiç ölmeyecek diyebiliyormusun. hadi dursana ölümün önünde. hadi allah bu kişinin canı alınacak dediğinde engel olsana. demekki neymiş. neyin doğru neyin yanlış olduğu senin iradene bağlı değilmiş. sen neye inanırsan inan, ister gözünü kapat ister kendini yak. o doğru her zaman orada.
  • kendi dininin kitabını anlayacağı dilde okumayan insanlara yazılan mektuptur.

bu insanlarla anlaşmak için ne yapmak gerek bilmiyorum ama mektupla anlaşılmayacağını biliyorum.
  • hâkimiyet eline geçse millete zulmedecek bir şahsın sözde mektubu.

biz müslümanlar sizden saygı beklemiyoruz, çünkü islâm bin seneden fazladır bu topraklarda yegâne hakikat olmuştur ve olmaya da devam edecek. yani sizin bu husus hakkındaki fikirleriniz önemli değil zira hakikati değiştirmez. bunu seve seve kabûl edeceksiniz. etmiyor musunuz? kapılar açık, çekip gidebilirsiniz, kaybettiğimiz sözde "parlak" beyinlerden bir tanesi olabilirsiniz. gitmezseniz anca böyle sözlük köşelerinde hem "bize zulmediyorlar" deyip hem de "müslümanlar bizden korkuyor" deyip çelişkinin dibine vurursunuz. bıktık artık sizin şu evrimi hakikatmiş gibi sunmanızdan. birde felsefe yapmaya kalkışmış haspam (gerçi yazı alıntı ama neyse). neymiş, "çalışkan, dürüst bir ateistin cehennemde yanması rerörerö". yazık, beyinini kullanmayı beceremeyince böyle zırvaların olması normal, fazla şeyetmemek lâzım, ama kısaca yine bir şey yazayım. ateistlerin iyilik yapmalarının sebebi ego tatminidir. budur yani. hattâ yazar kendi sığ mantığına dayanarak saçmalamaya devam etmiş din mevzuunda. ama alooo! siz önce gidin nasıl bir yalanın peşinde koştuğunuzu, ömrünüzü çürüttüğünüze bakın. ateizm gibi hurafelerle dolu bir inancın mensubusunuz siz, neyin tatavasını yapıyorsunuz? daha evrenin nasıl oluştuğunu bile izah edemeyen bir inancın mensubusunuz, ahlakınız bile yok. pardon ya, hayvanlar âlemine göre müteşekkil bir ahlak anlayışınız vardı unuttum. "hayvanlarda da var" diyerek ensest ve eşcinsellik gibi ahlaksızlıkları müdafaa ediyorsunuz. unutmuşum bir an. böyle de tuhaf bir inanç ateizm, ama hâlâ yüzünüz kızarmadan bunu müdafaa edebiliyorsunuz.

islâm bu topraklardaki yegâne hakikattir, seve seve kabûl edeceksiniz bunu. gece gece uğraştırmayın, gidin zıbarın.
hesabın var mı? giriş yap