• (bkz: #45847921)
    (bkz: #45866596)
    (bkz: #45874723)
  • tamamen cahiliktendir. bu algı hırisiyanlıktan islama bulaşmıştır. evrim teorsinin hiristiyanlığa ters düşmesi doğaldır. hiristiyanların din görüşü ve yaratılış anlayışına göre, isa tanrının oğludur ve tanrının oğlunun maymundan gelmesini(maymundan da gelinmiyor tabi ortak ata ama neyse)kabul edemezler.

basit bir şekilde geçicem; yaratılış kısmı, kuranda camurdan yaratıldığını yazıyor. çamur dediğin toprak ve su dur, zaten ilk bakterilerde bundan türemiştir(yaşamın ana kaynağı karbondur, karbonda dünyada en cok bulunan elementtir). ademinde havvanında yaradılışı (bana göre gelişatı) çamurdandır. he bunun şu kardar milyon yılda şu evrimleri geçirerek yarattığını yazmadığı gibi bir anda hop diye çamurdan adem çıktı diye de yazmaz.

diğer dinlerde havvanın ademin kaburga kemiğinden yaratıldığından bahseder evet bu evrime terstir. ama islamiyette böyle bir kemikten yaratılma gibi bir durum yoktur.

kısaca cahillik yüzünden ve 2. el bilgiler yüzünden batıda klisenin vermiş olduğu kavgaya bir şekilde islam dinide çekilmiştir.

ben inançlıyım, ve evrime de inanıyorum(ki zaten evrime inanmak demek bile saçma bir kelime, evrimi kabul etmemek dünyanın düz olduğunu söylemek ile aynı şeydir benim için)

biraz okuyup araştırdığın zaman zaten kafana yatacaktır.(tabi kafa var, kafa var) tabi bu araşatıracağın kaynaklar hep ateist kaynaklar olacaktır. çünkü dogma bilgiden uzak saf bilimle uğraşanlar genelde ateistlerdir. he sen de bu kaynakları okuyup inançını kaybedeceksen o da senin kendi inanç eksikliğindendir.
  • insanlar azıcık bilimi takip etseler evrimin ispatlandığını öğrenecekler de, cahil kalmayı, cehalete inanmayı tercih ediyorlar. bir de bu insanlar iki cümle yazıp sonra özet geçerler çünkü bilgi birikimleri o kadardır. merak etmeyin evrim allah'ın varlığını sorgulamıyor yaşamın varlığını araştırıyor.
  • ipucu: bilimle uzaktan yakından ilgisi yoktur.
  • evrim teorisinin çürütüldüğünü sanan sığırları da gün yüzüne çıkarmış başlık.

ateizm de çürütülmüştü gerçi şurda

evrim teorisinin tam olarak ne olduğunu bilmedikleri içindir.

bkz: kanıtlar; https://www.youtube.com/watch?v=wb0g5zxlxtu
  • yahudilerden geri kalmamak.
  • heykellere tapan, kız çocuklarını doğduğu gibi çöle gömen, güçsüzlere zulm eden bir topluma sulh ve ahlakı öğretmeye çalışan bir adam evrimi gerçekleştirmemiş midir?
  • mal olmalarıdır
  • evrimi teorisini karşı çıkan müslüman yok siz çok yanlış anlamışınız. biz maymundan insan değil, insandan maymun olduğunu savunuyoruz.
    --- spoiler ---

2:65 - içinizden cumartesi günü yasağını çiğneyenleri elbette bilirsiniz. işte bundan dolayı onlara "sefil maymunlar olun!" dedik.

5:60 - de ki: "allah katında cezaya çarptırılma bakımından bunlardan daha kötüsünü size haber vereyim mi? allah, kimlere lanet etmiş ve gazabına uğratmışsa; kimlerden maymunlar, domuzlar ve şeytana tapanlar yapmışsa, işte bunların makamı daha kötüdür ve onlar düz yoldan daha çok sapmışlardır".

7:166 - böylece onlar kibre kapılıp yasak kılınan şeylerden vazgeçmeyince, biz de onlara, hor ve zelil maymunlar olun, dedik.
    --- spoiler ---

düzenleme : yahudiler kuranda yazanları kaldıramayınca bu evrim teorisini ortaya attılar. mutasyonla , adaptasyonu kimse inkar edemez fakat tüm canlılar ortak atadan geldiğini iddia etmek için tüm canlıları başlangıçından, ölümlerine kadar incelemeniz gerekmektedir aksi takdirde bu ortaya attığınız şey teori olur , teorilerin çoğuda hatalı olduğu zamanla ortaya çıkmaktadır.

bir teoriye bu kadar bağlanmakta ki mantığınızı çözemiyorum. sizleri düşünmeye davet ediyorum.
  • bir müslüman ve bilime kendince meraklı biri olarak evrim teorisi dini temelde açıklanabilir mi diye düşünürdüm, hala daha düşünürüm. insan gerçekten evrimin sonucu olabilir mi, yani hz. adem evrimin ilk insan basamağı olabilir mi vs. aslında mantıksız gelmiyordu. birkaç kişi ile de paylaştım bu fikrimi. sonra kimileri olabilir dedi kimisiyle ise uzun süre fikir alışverişinde bulunduk. sonuç olarak bana söylediği şey şuydu:"hz. adem ve hz. havva cennette yaratılıp sonradan insan bedeni ile dünyaya indirilmiştir. bu yüzden dünyada gerçekleşen bir evrimin sonucu olamaz."
    evet bu bilgi doğrultusunda açıklanamıyor ama insan düşünüyor insanların birbirine bu kadar zıt kabul ettiği iki görüş aslında birbirini yanlışlamıyor olabilir mi diye. belki ortak bir nokta bulunur bir gün.

tanım editi: araştırdığım sebeptir.
hesabın var mı? giriş yap