• musterisinin dogum gununde mail, mesaj vb yoluyla iyi dileklerde bulunan ve kendince güzellikler yapan firmalardir..
    bugun bana gelenlerden örnek verecek olursam..

turkcell >> bugüne özel bedava 50 sms
    world >> bugun ve yarin +4 taksit
    yemeksepeti >> baya bi restorandan indirim çeki
    shop & miles ve akbank >> kuru birer kutlama (harcadigim paralar zikkim olsun.. insan bi çiçek alir)

edit: bu arada sözlük birakin karma falan hediye etmeyi bi mesaj bile atmadi..
    (bkz: ssg topsun olm)
  • crm uygulamalarinin en klasiklerindendir. ozellikle hizmet sektörü bunu yapar. urun uretmedikleri icin hizmeti farklilastirma yontemlerinden biridir. bunu turizm ve otelcilik, yeme-icme sektörü, gsm operatorleri bankalar filan surekli yapar.
  • eğer telefon hattınız sizin yerinize doğumgünü sizden 2 gün önce olan annenizin üzerineyse o haydan gelen bedava sms ler rahvan rahvan huya gidecektir. iki gün sonra da makul miktarda sms bedeli ahireti falan beklemeden layıkıyla malum mekana girecektir. bu tarz crm uygulamasında bulunup da her sene evi bir sürü gudik hediyeyle dolduran şirketlere de bu başlık altında teşekkürü borç bilirim; insan doğumgünü diye aptallaşıyor mudur yoksa bedava sirke baldan tatlı geldiğinden midir bilinmez çok seviniyorum ben şahsen kendim hatırlandığım için...
  • devrolmadan önce pamukbank
  • (bkz: citibank)
  • işin bitimine doğru, üstünde yanan mumlarla bir pasta girer içeri, müşteri sevinçten ne diyeceğini bilemez, kıpkırmızı bir suratla pastayı üfler. az önce kıran kırana mücadele ettigi insanları tek tek öper, pastasını yer ve mutlu ayrılır...
  • can kuruyemiş >>
    - bugün doğum gününmüş lan!
    - heee sen nerden biliyon?
    - ablan söyledi.
    - ha iyi.
    - e napıyoz?
    - napcaz olm hiçbişi sevmem ben öle şeyleri.
    - gel bari şuraya bi bira açiim.
    - e iyi bari susamıştım, fıstık da ver lan!
    - sittir lan o kadar da değil!
    - siktir göt! (bir avuç fıstık alınır)
  • tnt bana minik bir masa süsü ve bir de elle yazılmış kart yollayarak takdirimi kazanmıştır. hala doğum günümü nasıl öğrendiklerini çözemedim gerçi.
  • digiturk: ekranın üst kısmındaki mavi bantında tebrik mesajı
hesabın var mı? giriş yap