• kendisine "akp'li" demek normal, benim bu karalamaya "kusmuk" demem ayıpmış. taam taam anladım.

akp'nin solculardan ileri olduğunu söylemek, solcuların geriliğinden yakınmaktır. içinde "solcular böyle olmamalı" fikri vardır. akp'li olmayı gerektirmez. (bkz: kendimden biliyorum)

özel bir durum sayılabilecek bdp'yi bir yana koyarsak, sen (=sosyalist partilerin toplamı) "devrim şehitleri"nin kuzenlerinin sayısı kadar oy alamıyorsan, solcuların böyle olmaması gerektiği zaten açıktır. politika insanlarla, kitlelerle yapılır. dua okur gibi yüz yıllık ezberleri tekrarlayıp kitlelerin "bir gün mutlaka" büyüden etkileneceklerine inanarak değil. dinci dediğiniz akp soldan rol çalıyorsa, çaldığı rolle kitlelerle buluşuyorsa, solun solculuk yapmadığını gösterir bu. bunu eleştirmek mürtet olmak için yeterli değildir.

not: son yazılan entry'leri okumadan yazdım.
  • o çok sevdiği akp, babasının heykeline bile tahammül edemiyor.

http://www.egedesonsoz.com/…rtiye-ragmen-dikilecek-
  • referandumda "evet" dediği için birilerinin gönlünü fethetmiş anladığım kadarıyla.
    zıt görüşleri kusmuk diye nitelendirmek neyin kafası, nasıl bir demokratik tavır anlamadım bu arada...
  • hakkında bir şey demeyeceğim ama, kendisi savunulurken bahsedilen güya akp'nin yaptığı şu "halkla beraber belediyecilik" nasıl bir şeydir. allah aşkına bilen anlatsın. bunu akp'liye söylesen sana güler yahu.

akp teşkilatı iyi çalışıyor, seçmene direk ulaşıyor. bu tamam ama, bunun halkla beraber belediyecilikle ne alakası var. akp nerede böyle bir şey yapmış? nerede kendinden olmayana bir şey danışıp sormuş? kentsel dönüşüm yaparken mi sormuş? imar planı yaparken mi sormuş? mimar mühendis odalarının proje onaylama yetkilerini ellerinden alırken mi sormuş? ha diyorsan ki ben halk derken belediye meclisindeki akpli müteahhitleri kastettim. o zaman anlarım.

biz çin'de mi yaşıyoruz? etrafımızda olan bitenden haberimiz mi yok? yahut geri zekalıya mı benziyoruz?

şunu da diyeyim akpli belediyelerin iyi çalıştığı biraz da goygoydur. benim yaşadığım şehirde akp iki dönemdir belediyeyi yönetiyor. muhtemelen bir sonrakini de alacak. ama iyi bir belediyecilik görmedim ben, seçimi genel akp rüzgarından ve tayyip erdoğan etkisinden götürüyorlar. son seçimde akpli başkan önde gelen partilerin adaylarının en zayıfı olmasına rağmen kazandı.

bir de ben "halkla birlikte belediyecilik" nanesinin kendisiyle alakası yok zannediyordum meğer onun sözüymüş. yazıklar olsun ona da o zaman.
  • terzi fikri'nin en az kendisi kadar değerli oğludur. egosunun, ilkel gururunun kurbanı olmamış, 10 kasım'larda ve 19 mayıs'larda tc'nin kurucusunu anan "devrimci"ler tarafından sırf fikri sönmez'in oğlu diye el üstünde tutulmak varken, demokrasi mücadelesini nostalji mücadelesine tercih etmiştir.

kendisi terzi fikri'nin oğlundan ibaret olsa buralar entry dolar taşardı. olmadığı için, terzi fikri bugün yaşasa onun da muhtemelen alacağı demokrat ve özgürlükçü tavırları aldığı için hakkında bir-iki kusmuk dışında bir şey yazılmamış şimdiye kadar. açık/gizli kemalistlerce akp'li olmakla suçlanmış.
  • bu şahıs terzi fikri'nin oğluymuş. bugüne kadar hakkında entry girilmemiş olması çok normal; çünkü bu şahıs "terzi fikri'nin oğlu" olması dışında tanınmıyor. bir de "babamın çalışma sistemini bugün ak parti uyguluyor. halkla birlikte belediyecilik yapıyor. maalesef sol partiler yapmıyor." demiş. babası bu lafları duysaydı mezarında ters dönerdi.

http://www.sabah.com.tr/…_yil_sonra_hakkiyla_anildi

adı geçen ve "efsanevi babasının yanına bile yaklaşamayan" akp yandaşı şahsın referandumda "evet" oyu vereceğini de dipnot olarak düşmüş olalım.

http://www.samanyoluhaber.com/…miyorum---video.html

edit: ispiyon nedeni olan/olabilecek ifadeler silinmiştir.
  • hdp'den diyarbakır milletvekili adayı olacağı söylentileri var.
  • 30 kasım 1 aralık tarihleri arasında gerçekleşen ysgp'nin ankara'daki 1. olağan büyük kongresinde eş sözcülüğe seçilmiştir.
  • yeşil sol parti eş sözcülüğü görevindeyken ve sadece evrensel yeşil ve sol değerleri savunduğu ve gereğini söylediği için, insandan yaşamdan yana olduğu için, bütün ezilenlerle ötekilerle kolkola yürüdüğü için ve inandığı daha temiz daha yaşanılabilir daha yeşil bir dünya için siyaset yaptığı için bu sabah evinden diğer eş sözcü (bkz: eylem tuncaelli) ile birlikte gözaltına alınmıştır. ileride torunlarına gururla anlatacaktır bu yaşadıklarını, ama onu gözaltına alanlar hayatları boyunca bu dönemde çektirdikleri acılar için utanç duyacak ve susacaklardır. umarım naci sönmez ve eylem tuncaelli biran önce serbest kalır.
hesabın var mı? giriş yap