• tsigalko okoronkwo nickli inci sözlük yazarının, 7 kasım 2011'de yazmaya başlayıp 3 mart 2013'te bitirdiği, kendi üniversite yıllarını anlattığı hikayenin ismidir.
    edit: imla
  • mk yerinde, piç olma rehberidir işimize yarar da biz de piç olabiliriz diye başladık karşımıza duygusal bir hikaye çıktı.
    belki de duygusal bir piç olma rehberidir umuduyla okumaya devam ediyoruz.
  • 2010’ların başlarında popülerleşmiş incisözlük hikayeciliğinin bana göre en iyisiydi. hikayeyi bitiremedim orası ayrı, çünkü yazılırken okuyordum. aynı dizi izler gibi. nasıl dizilerde gelecek bölümü bekliyorsak hikayeyi yazıldığı gün takip ederken de hikaye sahibinin gece gelip yeni part’ı entry olarak girmesini bekliyorduk. hikayeye tekrar başlasam mı acaba diye düşünüyorum şu aralar. 1800 küsur sayfa olmuş nasıl olduysa. ben aralara girilen yorumlar da dahildir zannediyorum, ama değilmiş. hikayenin kendisi 1800 sayfa. 9 yıl önce okuyanların yazdığı yorumları da okuduğumu hatırlıyorum da, ağır işsizmişim.

o zamanlar incisözlük gerçekten kaliteliydi aslında. mizah ekşiye göre daha iyiydi en azından. her gün gülmekten yıkan entryler olurdu. devam eden 4-5 uzun soluklu, güzel yazılmış hikayeler olurdu. sonra bir şekilde kalite yerle bir oldu ve o insanların hepsi terk etmek zorunda kaldı sözlüğü. keşke 2010 incisözlük gibi bir yer yine olsa.

ilgilenen olursa benim beğendiğim diğer hikayeler:
    (bkz: annem babama nasıl verdi acaba neler hissetti)
    (bkz: anlatsam mı anlatmasam mı)
  • şahane bir hikayedir. tavsiye edilir.
  • hikayenin tamamının pdf indirme linki
  • çok çok güzel bir hikaye. üslubu mükemmel, bağımlılık yapıyor; öyle ki çok uzun olmasına rağmen 5 part okudum bugün bir oturuşta. bunları yazan arkadaşı da çok merak ediyor, aynı zamanda da tanışmak istiyorum. neler yaşamışsın be...

o ayşene de selam olsun buradan.
  • kitapları bıraktım bunu okuyorum bu nası bi hikaye aq
  • pdf olarak 1700 civarı sayfa ediyor hikaye. buna rağmen 2 hafta da bitirmiştim. öyle güzeldir yani. tavsiye edilir.
  • inanılmaz bağımlılık yapan hikayedir arkadaşlar. baştan uyarayım. sonra duramazsınız. ve çok etkileniyor insan, ben etkilendim en azından.
    bu hikayeyi yazan kardeşim, yaşını işini almış adamsın. ama seni köpek gibi merak ediyorum resmen hayatını biliyorum lan! olur da tanışmak istersen bir mesaj salla bana buradan amk.
    buradan buyurun
  • hikaye görüntülenemiyor bir süredir. bunun birçok sebebi olabilir çünkü +900 sayfa entry vardı en son baktığımda yanlış hatırlamıyorsam. ve reyiz baba olmuştu. kendiside kaldırtmış olabilir başlığı çünkü hikaye eskimiyor, en azından ben 3 ayda bir mutlaka okuyorum. abimiz zaten kendiside bu ifşalama konusundaki hassasiyetini dile getirmişti. kendi adıma konuşacak olursam hem bulmak istiyorum hem istemiyorum. şöyle; adam beni bulmaya uğraşmayın şuan ki sosyal statümden dolayı hikaye başımı belaya sokabilir dedi. ama şu var, abi adam öyle bir yazmış ki yaşadıklarını, yaşamadıklarını... hepsini geç ebru'nun aşkını, ebru'ya olan aşkını öyle bir tasfir etmiş ki insanın aşık olası geliyor. doğal olarak tanımak istiyorsun kahramanları, kelimelerle sınırlandırılmış o büyük aşka şahit olmak istiyorsun. diğer yandan da adamın hep diken üzerinde olduğu ve olacağı gerçeği var. kimliğini ve hikayeni bilen hiç tanımadığın biri, ben olsam bende saklardım. neyse reyize buradan saygı ve sevgilerimi iletiyorum...

edit: hikayenin word'e geçirilmiş hali elimde mevcut. isteyen olursa söylemesi yeterli

2020 editi: stoklarımızda hala mevcuttur
hesabın var mı? giriş yap