• ibrahim erkal sarkilarindan. kabuklanmis yaralari kanirtmak icin birebir gelir.

sarkilar yazdim sana
    milyonlar adini duydu
    reva miydi bu bana
    yapacagin bu muydu?
    isiklarimi aldin
    hasret biraktim sana
    bu guzelim dunyayi zindan ettin bana
    ben ne yokuslar ciktim
    ben ne duvarlar yiktim
    sevgi colunde aciktim, sigindim sana...
    ben dostluk denizinde cok sevdim, cok sevildim
    bir mutluluk ruyasinda sana cok kotu yenildim...
    lanet olsun, gucum yetmiyor
    lanet olsun, sozum gecmiyor
    nasil sevmistim seni...

omrumu verdim sana
    cumle alem bunu duydu
    neler cektirdin bana
    senin askin bu muydu?
  • genellikle hatira denilen olgunun insan beyninde guzellestirilmesi surecini es gecersek yasanmis bir aska karsi duyulan pismanligi dile getiren neden sevdim acaba seni seklinde bi anlam uyandirabilecek soz obegi.ama tahminimce bu sarkida bahsedilen nasil sevmistim,"seni ne kadar cok sevmistim oysa ki.." anlaminda kullanilmaktadir.
  • veda konuşmalarının can yakan cümlelerinden. bu sözü söyleyen kişi, aynı zamanda kendini de sorgular. bu kadar sevgisiz, soğuk, kırıcı birini nasıl sevmişim...nasıl sevmiştim. söylemek anlamsız, lüzumsuz, basit. karşı taraf için gürültüden öte bir şey değil. küçülüyoruz. büyük sevdiğimiz için, ayrılırken küçülüyor. o giderken gururu kim düşünsün..
  • bugün geçmişten gelen bir fotoğrafın beynime balyoz gibi inmesiyle yakama yeniden yapışmış şarkıdır. sözleri, klibi, ilerleyişi ve isyanı en nadide ibrahim erkal şarkılarının başında gelmektedir.

girişiyle aşık olduğu sevdiği, belki sevildiği, saadet devrini anlatır. sonrasında ışıklarının elinden alınışını ve hasret kalışını anlatan şarkı, hayatta başarılı bir adamın, aşk hikayesinde nasıl başarısız nasıl yenik bir hale gelişini ve ardından lanet edip, güçsüzlüğüne isyanını sonra da geçmiş zaman kullanarak, sessiz sedasız vazgeçişini pek güzel anlatmaktadır.

bir mutluluk rüyasında sana çok kötü yenildim
  • rahmetli ibrahim erkal'in güzide şarkısı. klibini de zonguldak kozlu'da, 1992 yılında şehit olan madencileri anmak için olayın yaşandığı maden ocağında çekmiştir...
hesabın var mı? giriş yap