• nereden nereye?
    zekeriya öz'le kartopu oynamaktan, cezaevinde yer silmeye.
  • "en azından şerefini onurunu iki paraya satmamıştır"

hashdsahhasas daha da random gülerim de neyse.

bu söz nazlı ılıcak gibi her devrin kadınına söylendi ya ahsdhasdhsdhdsh.

nazlı ılıcak bir kumar oynadı, güç dengesini analiz edemedi ve eline verdiler, süpürgeyi.
  • 12 eylul 1980 darbesi solcu genclerin hayatlarini mahvederken, nazli hanim, tercuman gazetesinde kenan evren'e amigo'luk yapiyordu.

simdi o gunleri hatirliyor mu acaba? o gun iskence tezgahlarindan gecenlerin biri bile nazli hanim'a karsi bugun cikip birsey demiyor.

tanim : feto davasindan yargilanmakta olan kisi.
  • aklıma anneciğimin ‘eğer lady diana değilsen, illa ki evinde temizlik namına bişeyler yapacaksın’ lafını getiren görüntü. onların zamanında kate middleton yoktu tabii, ondan referans noktamız lady diana. her neyse sonuç olarak, tabii ki hiç üzülmediğim durumdur.
  • vay amk, derdini sikeyim senin. "biliyorsun ben hiç yer silmedim." ulan benim annem senelerdir siliyor yerleri. hiç bir zaman da hayatında fetöcülerin, ya da başka türlü siyasi güç odaklarının borazanlığını yapıp halkı kin ve nefrete teşvik etmemiştir.

zengin olmanda bir sakınca yok. allah gönlüne göre daha fazlasını da versin, benim için bir sorun yok yani. ama özgürlük borazanlığı yapmaya kalkışma, bunu yapacak en son kişilerden birisisin sen çünkü. kişisel hırslarınız yüzünüzden politik bir kavgaya girdiniz ve hayatında ilk defa kaybeden taraftan yana oldun. paşa paşa yat şimdi.
  • "şimdi koğuşumun yerini sopalı bezle silmeyi öğrendim. o kovaların nasıl kullanıldığını bana öğrettiler."

bu nasıl bir dramatize etme şeklidir? ya bir kere paspasla kovanın neyini kullanmayı öğrenmiş olabilirsin ki?
  • adem oğlunun ibret alması gereken bir durum. iyi olmuş, kötü olmuş, suçlu suçsuz olaylarına girmeyeceğim. şu dünyada bir gerçek var ki, insanoğlunun hayatı pamuk ipliğine bağlı bu dünyada. dün zenginsin, sağlıklısın, mutlusun, makamın ve mevkin var ama bir gün belkide bunları kaybedeceksin. bana hiçbirşey olmaz deme olur. düşmem deme düşersin. onun için yeryüzünde böbürlenerek kibirli kibirli yürüme. bu yazdıklarım bütün insanlar için geçerli.
  • keser döndü sap döndü , gun geldi hesap döndü.

sinirden kendimizi sikiyorduk cnnturk karsisinda. ekurisi nagehan la birlikte esip gurlerdi. isler karisinca yanlis ata oynadi bu hale dustu. dogru ata oynasaydi simdi yine tv lerde atip tutacakti.

ergenekon balyoz doneminde hapislerde ölen, curuyen insanlarin kani elinde, ahlari uzerinde.

kendisi icin uzulenin beynini sikeyim.
  • nerden nereye...
    zamanında yalısını korumak icin ona buna yavşarken şimdi kovuşta yer silen bir hademe.

(bkz: jedem das seine)
  • bu kadar olaydan sonra nazlı ılcak'ı hala kahraman olarak gören var ya . yazık arkadaş bu kadar mı basiretsizsiniz siz?
    sadece yanlış ata oynamasının bedelini ödüyor ılıcak ki yaptıklarının yanında bu bedel devede kulak olmaz.darısı diğerlerinin başına diyorum.
hesabın var mı? giriş yap