• bu sene en çok oy alan 2 oyuncunun kaptan olacağı ve aldım verdim ben seni yendim yaparak kadro kuracağı etkinlik.
  • milli iradeye saygısızlıktır.
    benim miami şehrine gönül vermiş vatandaşımın, benim utah aşığı kardeşimin iradesi yok sayılacaktır.
  • doğu'nun şu halinden sonra olması gerekenin olduğu organizasyon. doğu dediğin öyle leş bir yer ki; oy verecek adam da yok. koca konferans'ta lebron ve irving dışında net bir yıldız bile yok. belki adetokunbo.
    kyle lowry, isaiah thomas, porzingis gibilerin eline bakıyor. jimmy butler bile gitti.
    yokluktan kadroya giren anthony ve hatta ilk 5'e bir sene önce giren paul george bile gitti.
    fakat bunun şöyle bir sorunu var; artık yıldız olmayan wade, paul ve anthony bu sayede lebron kontenjanından girer kadroya. hatta öyle ki lebron kalkıp mike miller ve james jones'u döndürür basketbola onları da alır.
  • kaptanlar tabi ki de oylamalar sonucu seçilen starter ve bench oyuncuları arasından seçim yapacak arkadaşlar. arkadaşlarını seçebileceğini nasıl düşünebiliyorsunuz hayret.

albenisini bir hayli yitirmiş bir organizasyona güzel bir heyecan katacaktır yeni uygulama. ek olarak maçın bir hayır kurumu için yapılacağını da ekleyelim, rekabeti arttırabilir.
  • oyuncuların ve koçların seçimi aynı, sadece ilk 5 oyuncularından 2 kaptan kalan 8 oyuncudan 4'ünü ve akabinde yedeklerden 7 kişi seçecek. lebron çat diye wade'i çağıramayacak yani.

"anket ise bizde ehö ehö" diyen akıllılar olmuş, o işi sizden önce gürcüler ve fethullahçılar 2015'de* zaza pachulia ve enes kanter'i ilk 5'e sokmaya çalışırken denediler gençler, anketlerin %50 etkisi var artık sadece. ayrıca resmi açıklamayı okumamanızı veya ingilizce bilmemenizi anlarım da biraz mantık lütfen bu kadar oyuncu temelli bir ligde yönetim böyle bir sorumluluğu iki kişiye yükler mi sizce? resmen intihar demek bu. bununla beraber all-star olmak bir nevi göğüste taşınan bir nişan, nba oyuncuları için büyük anlamı var. mesela mehmet okur 1 kez seçildi ama halen amerikan basınında adı geçse all-star center yazarlar.

burada amaçlanan şey doğu konferansındaki all-star'lardan ciddi bir kısmının batı konferansına geçmesi değil, son yıllarda maçların boku çıktı afedersiniz ve adam silver geçen yıl "bu durumu değiştirmeye çalışacağız" demişti. son yıllarda oyuncular arasında güçlenen bir arkadaşlık bağı var ve bunu kullanarak maçı daha cazip hale getirmeye çalışıyorlar. "madem rekabeti düşük bari keyfi yüksek olsun da bir şeye benzesin" dediler galiba. kaan kural geçen yıl para ödülü önermişti ki bence de maçı oyuncular için daha cazip hale getirirdi ancak belki böylesi de iş görür.

son olarak benim kafamı kurcalayan durum şu, bu doğu vs. batı olayı ilk all-star maçından bu yana var eski gelenek anlayacağınız. playoff'larda da durum aynı şekilde ve doğu tarafının aleyhine makasın açıldığı malum. acaba adam silver işi bir adım ileriye taşıyarak playoff için de bu geleneği yıkar ve en iyi 16 dereceye sahip takım konferans farkı olmadan playoff'a girer mi? bilemiyorum altan.
  • yanlış mı anladım bilmiyorum ama aslında en çok oyu alan iki kişi kaptan olup sırasıyla yine en çok oy alan diğer oyunculardan seçili takım kurması daha iyi olabilirdi. milli irade+entertainment olurdu hem.

edit: mesaj geldi öyleymiş zaten. aklın yolu bir.
  • artık eski zevki vermeyen organizasyonun 2018 versiyonu.bence yeni kural ile iyice kafasına sıktılar all starın eskiden gece kalkardık marbury'ler, carter'lar, ray allen'lar, stojakovic'ler, nash'ler, kidd'ler,t-mac'ler ve shaq'lar ile dolu kadrolar tamamen şov odaklı hareket ederlerdi bir heyecanı vardı işin izlerken yerimde duramazdım her hareketi izlerdim ancak şimdi öyle değil şimdi izlerken sıkılıyorum sanki dostluk maçı gibiymiş geliyor bana.bunun sebebi değişen oyuncular mı yoksa mvp olmak için gereksiz kasan oyuncular mı bilemiyorum ama değişen nba yönetiminin de bir etkisi olduğu kesin.bu yıl da şimdiden izlemeyeceğim kesin all star'ı.
  • sistem şu: en çok ay alan 2 oyuncu en çok oy alan diğer 22 oyuncudan kendi takımlarına oyuncu seçecek. yani doğu'nun ya da batı'nın en iyi 12'leri değil nba'in en iyi 24 oyuncusu sahada olacak. umarım doğru anlamışımdır.

gerçi maçları ciddiye aldırmadan ne kadar adil olursa olsun boş. bu organizasyonun titanların savaşı gibi olması gerekiyor iken oyun parkı gibi oluyor.
    eğer olurda oyuncular ciddiye alarak oynarsa denk güçlerin mücadelesi nefis olur.

curry-harden-durant-leonard-davis
    vs
    westbrook-irving-lebron-porzingis-cousins

ciddiye alsalar efsane bir maç olur.
  • tam amerikan işi bir seçme sistemi getirmişler. adamlar takım oyununa inanmıyor, takımların bir yıldızın etrafından kurulan destek ekipleri olduklarını düşünüyorlar. amerika'daki en popüler üç spordan ikisinin beyzbol ve amerikan futbolu olması tesadüf değil. bu iki sporda da her takımdaki birer kişi çooook öne çıkıyor. hatta amerikan futbolu ile rugby karşılaştırması yapın. rugby takım oyunuyken, amerikan futbolu quarterback üzerinden yürür.

neyse, tam amerikan işi bir hareket olmuş. artık lebron'un takımı ve curry'nin takımı olacak. team lebron vs team curry

asıl yapılması gereken, 24 kişilik kadro içerisinden iki koçun seçim yapması idi.
  • neymiş herkes doğuya gitmişmiş de batıda adam kalmamış da o yüzden böyle bir sistem gelmiş bu sene. bana ne kardeşim! sen 100 yıllık geleneği böyle değiştireceğine, kaldır gitsin! hem bu işin içinde milli iradeye saygısızlık var, çift başlılık var. var oğlu var. çözüm belli de bu amerigalıların kafası çalışmıyor. zira yazacaksın bütün nba oyuncu kontratlarına "3 yıl zorunlu doğu hizmeti" maddesini. bak nasıl eski all-starlara kavuşuyoruz. birde doğu takımlarında oynayan oyunculara ek maaş ver tamamdır.

tanım: her sene daha da kötüleşen nba organizasyonu.
hesabın var mı? giriş yap