• hoşlanmadığım taraftar kitlesi. taraftar dediğin takımı ateşler bunlar sadece ''defend'' diye tezahürat yapıyor.
  • bunu ron artest 'e sorsana delikanlı.
  • nba de ortalama bilet fiyatı 80 dolar , en yüksek takımın ki 215 dolar.

bu ortalama fiyat, saha kenarı 2000-10000 dolar, localar 10000+ dolar.

eğer benzer bir fiyat politikası türkiye'deki futbol maçlarına uygulanırsa maçlara gelen tarftarlar nba takımı taraftarlarından faklı davranmazlar.

yoksa ameirkadaki taraftar forumlarının da pek bir farkı yok bizden.
    bilgisi olmadan fikri olanlar böyle bir çıkarım sunuyorlar.

not: detroit indian maçında taraftarların olaylara müdahale etmesi, maçta fark açıldıktan sonra pahalı koltuklarda oturan seyircilerin maçı terk etmesi üzerine üst taraftan ucuz bilet alna taraftarların sahaya yaklaşmasıydı.

tarftarlık ile fanatizm orantısı sosya ekonomik şartlarla ilgili bir şey.
  • ellerinde cips bira çörek dondurma vs eksik olmaz. kadın seyirci oranı daha yüksektir.(%30). 4'de 1'i 55 yaşın üzerindedir.
    taraftar diyince avrupa'da anlaşılan o genç erkeklerden oluşan fanatik grup imgesi buraya uymaz yani. taraftardan ziyada seyirciye daha yakındır.
  • maçlara eğlenmek için giderler. %90'ı için yenilgi ve başarısızlık ertesi sabah uyanınca unutulan bir şeydir. ben bunu mutlu olmak için takımlarının başarısından çok daha fazla nedenlerinin olmasına bağlıyorum.

tabi bir de konuya daha mantıklı bakabilmeleri var. örneğin ben 17 yıllık san franciscolu olarak iki yıl önce 3-1'den verilen finali hala hüzünle anıyorken, 50 küsür yıllık fanatik taraftar olan komşum ve tanıdığım bir çok warriors taraftarı "iyi oldu, o sene kaybetmesek durant bize gelmezdi" diye düşünüyor. adamlar, giden bir şampiyonluğa üzülmek yerine, bu sayede en az 4-5 şampiyonluk daha kazanıp unutulmaz bir takım olma şansı bulduk diye seviniyorlar.
  • ben olsam parası neyse verir avrupa'dan taraftar getirirdim 7. maçlar için. düşünsene "vur kır parçala bu maçı kazan" diye bağıran taraftarları. kimse bi sikim anlamaz...
  • molalarda hunharca dans eden kişilerin normal olmadığını düşünüyorum. ya kafası kıyak ya da para karşıkığında öyle davranan taraftar görünümlü kişiler.

takımı 20 sayı geride playoff'tan elenmek üzere, herif tribünde crazy dance in kayseri figürleri sergileyip kendinden geçiyor. olmaz olsun böyle taraftarlık
hesabın var mı? giriş yap