• küreselleşmenin yayın organı

how to become a tyrant isimli kara propaganda belgeselinde zorba olduklarını deşifre etmişlerdir, şöyle ki;

zorbaların bireylerin özgürlüklerine gem vurduğunun altını çizen belgesel sonrasında ise zorbaların tek tip insan modeli oluşturmaya çalıştıklarını beyan etmektedir.

son yıllarda açıkça görüleceği üzere netflix de benzer stratejiyi uygulamakta, kitlelere liberal söylemleri empoze edip, benzer ortak tavırları sergilemelerini beklemektedir, liberalizm adı altında eşcinselliği dayatması da bu zorba tavrın yansımasıdır.
  • 2021 yılında hala "kahrolası liberaller, eşcinselliği dayatıyorlar" diyen tiplerce eleştirilen streaming platformu.
    yarım sayfa "lanet liberaller" "kahrolası kapitalistler" diyen bu tiplerin netflix'ten ayrı kalmaması da ayrı bir olay.
    zaten bu dinciler ve solcuların batı ve batıya ait herşeyi lanetleyip ilk fırsatta batıya kaçması ya da batı kapitalizminden kopamaması ayrı bir ironi.
    "eşcinselliği dayatıyorlar..." gel bu tipte insanları adam yerine koy da birşey anlat.
  • aynı anda netflix, amazon prime, hulu, disney+, hbo max üyesiyim ve yine de bir şeyler izlerken vaktimin çoğunu netflix'te geçiriyorum. hulu ve hbo max eski cnbc-e dizilerini izleyip nostalji yapmak için güzel de yeni nesil programlarda ne varsa netflix'te var.
  • netflix güncelde dizi değil de yeni filmlerin ve dizilerin reklamını dizi diye yayınlayan çöplük ötesi platform disney+ ve saçma sapan uzay zırvalarına yüzmilyon dolarlar gömen paramount+'tan üstün. çünkü ozark var netflix'te ve sadece ozark bu ikisinin baya üstü, asla ulaşamayacağı bir kalitede.

ama hbo, amc+, amazon prime vs aklınıza gelebilecek diğer bütün platformların gerisinde. aga curb your enthusiasm > netflix, the north water > netflix, the expanse > netflix. ve yani sadece bir dizileri böyle, hbo'da 4+, amazon'da 10+, amc'de 3+ böyle diziler var güncel. yani apple'da bu şekil, peacock'ta henüz başlamadı çerezliklerden gidiyor ama damon lindelof'a, sam esmail'e, lodge 49 yapımcısına çektirdiği 5'i aşan sayıda diziler yayına başlayınca düşünmek bile istemiyorum halini.

diğer taraftan netflix bunlara da muhtaç çünkü kendi prodüksiyon stüdyosu yok... amazon-mgm, amc studios, warnermedia, nbcuniversal hepsi prodüksiyon şirketi, platformdaki dizilerinin çoğunu da kendileri üretiyor. netflix ise apple tv+'la beraber bu firmalara dizi yaptırıyor, kendi üretim şirketi yok. ama bu firmalar netflix ucuza kaçıyor diye güzel dizilerini daha çok para ödeyen apple'a yolluyorlar gibi artık. bu netflix'in herkes için son senesi tekrardan adam gibi içerikler çıkarmazsa üye sayısı bayaaa azalacak amerika'da. elbette globalde diğerleri pek de çıkış yapmadığı için yükselişe devam eder bir süreliğine.
  • 1997'de koliforniya'da kurulan video akış hizmetidir. amerika'da 77 milyon, dünyada 210 milyon üyesi var. çin, iran ve suriye yasaktır. 7 ülkede ofisi var ve biri de türkiye.
    ilk kurulduğunda dvd satma kiralama idi. 2007 yılında internet üzerinden film izleme olanağı sunmaya başladı. içerik üretmeye ise 2013'te house of cards dizisi ile başladı.
  • dün gece izleyecek film ararken bir kategori buldum ama bu kadar iyi olabilir. hem farklı türlerden hem aralarda çok bilinmeyen ama başarılı yapımlar var, sağa kaydırdıkca daha da düşüyorum listeye öyle bir liste. dedim bu kategorinin adı neymis hep burdan bakarım artık diye ama kategorinin ismi 'yeniden izle' çıktı. çıktığı dönemden beri kullanıcısı olduğum netflixe ilk kez bu kadar yükseldiğimi sanmıştım ama aslında kendime yükselmişim sevgili sözlük.

tanım: karakterlerin orjinalleri yerine siyahi oyuncu kullanmayı seven, lgbt sevdalısı ve bol memeli ergen yapımları çıkarmayı cok seven yarak kürek film izleme servisi. arada açıp ne izlesem diye bakıp sonra geri kapatmak için para ödüyorum ayrıca.
  • 3 yıldan beri kullanıyorum ama artık cidden baydı. yeni içerik yok, içeriklerin çoğu imdb 5 puan veya altı. filmi açıyorum bakıyorum böyle saçma bir film olamaz. tamam verdiğimiz para bir şey değil, 10 dolar bile etmiyor ama verdiğimiz paraya değecek içerik yok neredeyse. o yüzden bu ay sonunda ilişkimizi sonlandıracağım netflix, sorry.
  • buralarda pek çok kez savunduğum streaming sitesi.
    lakin cidden cılkı çıktı artık . başrolünde kadınların olduğu kadın hikayelerini anlatan istediğin kadar dizi yap , tek ses etmeyiz . güzel olanı da sorunsuz izleriz de niye erkeklere özel hikayelerin anasını ağlatıyorsunuz ki. en son heman dizisi mesela. bu karakterin fanları kimler o dönemde yaşamış ve şu an orta yaşa merdiven dayamış erkekler.
    şimdi bu dizinin devamını çekip de başrole teela yı koyup , heman i de yan karakter yapmanın anlamı ne . her şeyden önce bunu yaparken ki amaç ne , tutacağını mı sanıyorsunuz . en son örnek cursed adlı dizi işte .
    belirli kitlesi olan bir hikayeyi alıp kurcalarsanız ortaya hayal kırıklığı çıkıyor . fan grubu zaten baştan nefret ediyor , fan grubu dışında da yeterince ilgi çekemiyor yapım ve iptal oluyor .
    sjw olayına , lgbtq temsiline hepsine okeyim de erkekler de bu dünyanın insanları be arkadaş. onların da kendilerine özel zevkleri olabilir .
    niye b.k ediyorsunuz her şeyi ki. shera yı yeniden yaptınız , daha çocuklara ve kızlara özeldi bu yapım . heman de erkeklere ve erkek çocuklarına kalsaydı be netflix .
  • peaky blinders sevdiğini söyleyip bbc one hariç bbc nin black metal motorcycle clubin beat the devils tatoo şarkısı gibi grupların tellifini ödemediği için bbc two dahil diziyi sattığı tüm ülkelerde müzikleri değiştirdiğini bilmeyenleri tanımamızı sağlamış straming platformu.
    insanlar bağımlı olduklarını iddia etikleri yapımlar hakkında sıfır bilgiye sahip olduğu için netflix'in yapımcı değil yayıncı olduğu yapımlarda ekleme çıkarma yapabileceklerini sanıyorlar ki bunu yurtdışında dillendirsen cahil derler.
    (bkz: house md) dizisi içinde aynısı olmuştu zamanında.

"hepimizi gay yapacaklar, erkekleri sevmiyorlar" diyen denyolara cevap vermeye bile değmez.
    edit: tam "artık daha salakça bir şey yazmazlar" diyorsun cahil kesim kendini aşıyor.
    görsel
  • bu sisteme para verenlerin türkiye'de solcu fonlarına laf etme hakkı yoktur. bu adamların da siyasi amaçları onlara benzer hatta daha kötü. çünkü foncuların hepsi kötü değil. hatta bazıları bizim tarafımızda. netflix ise kesinlikle "zararlı cemiyet" olarak tanımlanan ekipten.
hesabın var mı? giriş yap