• bugünkü atlanta maçında son 15sn'de sanki maçı kazanacakmış gibi 2 tane üçlük atıp ağzıma sıçan takım. yarım sayı ne lan aq.

(bkz: iddaa'da tek sayıdan yatmak)
  • ben new jersey nets'in minneapolis lakers'dan daha iyi bir hücüm takımı olduğunu düşünüyorum. hoş daha bir seattle supersonics seviyesinde değiller ama...
  • bedava bile izlenmezler. dakika başı 10 dolara belki.
  • 09-10 sezonundaki 58.maçında 6.galibiyetini boston karşısında hem de td garden'da almak üzere olan takım. son 5dk'ya 15 sayı önde girdiler ancak maçı vermek için ellerinden geleni yapıyorlar hâlâ. çok istikrarlı, azimli bi takım..

edit: 6.galibiyet geldi. skor 104-96..
  • sezonun geri kalan kısmında 5-8 gibi bir deplasman karneleri var ki bu kadro ile gerçekten büyük süpriz. sezon boyu sadece 5 deplasman maçı kazansalar hiç şaşırmayacağım gerçekten çöp bi kadro deron haricinde.
  • ruslara satıldıktan sonraki gayrı-resmi ismi için: (bkz: new jersey nyets)
  • ahı gitmiş vahı kalmış bir hidayet'i takıma katmak için brook lopez ve iki draft hakkı vermesi çok da mantıklı olmayan nba organizasyonu. hidayet'in keyfi olacak da, senede 5-6 maç iyi oynayacak, gazetelerde hidayet'in "müthiş" oyunundan bahsedecek. ölme eşşeğim ölme. dwight howard ise bugüne kadar şampiyon olamamasından ötürü zaten kapağı büyük takımlara atmanın peşinde; yani öyle nets'le, yeniden yapılanıp 3-4 sene isteyecek takımlarla işi olmaz, olamaz. dolayısıyla haber muhtemelen balondur ya da menejerler oyuna başladı demektir.
  • 0-13'lük sezon başlangıcı ile 0-17'lik rekora göz kırpan nba takımı. yetiş ya drazen...
  • 2006 yılında playoff'larda miami'ye elendikten sonra, bu kadro yapısı ve oyuncularla zamanında gelebileceği yere kadar geldiğini fark eden ve sonraki sezonlarda takımın ana parçaları olan kidd, jefferson ve carter'ı birer birer elden çıkartarak yeniden yapılanma olayına giren, 2002 yılında pota altında todd macculloch ve bir sonraki yıl jason collins ile finale kalma başarısı göstermiş nba takımı. kidd'in adam gibi bir uzun istiyorum yakarışlarına 2003 yılında 37 yaşındaki bir dikembe mutombo ve bir sonraki sezon alonzo mourning ile cevap veren bu takımın cenabet olduğu, mutombo'nun sakatlığı yüzünden 24 maça çıkabilmesi ve mourning'in böbrek mevzusu sebebiyle yalnızca 14 maçta oynayabilmesine bakılarak kolayca anlaşılabilir.

gelecek sezon bu takımı bu kadar kötü günlerin beklemediği açıktır. 2010 yazında başta lebron james olmak üzere serbest kalacak bir çok yıldızı kadrosuna katma lüksüne sahip sayılı takımlardan biridir. şu anki derecesi bir kenara bulunduğu yer itibariyle pazarlama gücü ve taraftar sayısının örneğin new york knicks gibi bir takımla karşılaştırıldığında komik kaldığı öne sürülebilir. ancak unutulmamalıdır ki, nets 2012 yılında brooklyn'e taşınacak. kadro değeri de knicks ile karşılaştırıldığında nets'in kadrosu brook lopez, devin harris ve courtney lee gibi oyuncuların varlığı ile knicks'ten bir adım öndedir. free agent olacak oyuncular bunu da dikkate almalıdırlar, alsınlar ve uzatmayıp nets'e gelsinler yeter lan artık bu ne rezalet 3-32 ne dalga geçer gibi.
hesabın var mı? giriş yap