• bugün son şampiyon philadelphia eagles ile sondan bir önceki yılın dramatik super bowl kaybedeni atlanta falcons maçı ile açılacak olan sezondur. sakatlıkların az hatta mümkünse hiç olmadığı, rekabetin ise bol olduğu bir sezon olması dileğimiz. takımların kadrolarının son durumlarına meraklısı şuradan bakabilir.
  • heyecanla beklediğim sezon. new england patriots yine superbowl'da final oynar.
  • son şampiyonda, quarterback pozisyonunda carson wentz'in mi yoksa nick foles'un mu başlayacağını merak ettiğim karşılaşmadır.
  • başlamasına saatler kalmış futbol sezonu. geçen sezon ryan shazier'ın sakatlığıyla çok üzülmüştüm, umarım bu sezon tüm sporcular için kazasız belasız geçer.
  • sezonun ilk beraberliği browns-steelers maçında oldu.
  • steelers dan da bronws dan da hatta 49ers dan da bir bol olmayacağını ilk haftadan göstermiş sezondur. yine şampiyon new england piçleri herhalde.
  • ravens in anaya baciya sover gibi basladigi sezon oldu.
    uvey evladim buccaneers in galibiyeti benim icin surpriz oldu. umarim devamini getirirler.
  • nfl hakkında haftalık türkçe podcast arayışında olanlara ilgili kanalı tavsiye ederim. hafta hafta maç öncesi ve sonrası fantasy bazlı değerlendirmelerle baya faydalı bilgiler edinebiliyorsunuz.
  • şu nfl'i yakından takip edebilenler kısaca yeni sezon kadroları hakkında bilgi verse; kim güçlendi, kim çaptan düştü öğrensek falan...

benim anladığım bu oyundaki en önemli mevki qb savunucuları. qb rahat top kullandı mı, baskı altında kalmadı mı potansiyelini sonuna kadar gösteriyor. mesela bu savunmacılardan hangileri iyidir hangileri kötüdür... amk türkiye'de oyunu anlaması dahi zorken bu bilgilere ulaşması neredeyse imkansız.

basic düzeyde bile anlıyorken müthiş zevkli bir oyun. ama işte daha çok keyif alabilmek için daha çok bilmek lazım.

taktikler maktikler... oğlum biraz anlatın da öğrenelim lan :(
  • cleveland browns nihayet galibiyet aldı, hem de tyrod taylor'ın sakatlanmasıyla yerine giren baker mayfield ile.
hesabın var mı? giriş yap