• aklıma hep hocamın: istatistik bilen biri milli piyango vs. oynamaz demesi geliyor. adam haklı.
  • %80'inin iq'sunun ayakkabı numarasından küçük olduğunu düşündüğüm kuyruk.

illa milli piyango biletine ikramiye çıksın istiyorlarsa nimet abla'da değil ankara yenimahalle'de kuyruğa girsinler. belki denk gelir.
  • her insan gibi kolay yoldan cukkayı cebe indirme arzusuyla girilen umut kuyruğu, ihtimaller denizi.
    deliler gibi tüketme isteği yat, kat, en iyi araba, ev, arsa, giysiler, ayakkabı... finalde hac, tövbe, uyduk şeytana affet tanrım, cennet hedefi ve ölüm.
    insan ne güzel bi aptal lan.
  • umudun dini, imanı yoktur.
  • oraya giderkenki ölme oranının piyangonun isabet etme oranından yüksek olduğunu bilmemektedirler.
  • insanimizin ne kadar hayalperest oldugunu gosterir. milletce kumara sivanmisiz zaten. calismadan kazanmak, kisa yoldan koseyi donmek bizim milletin en bilinen ozelliklerinden birisi malesef. duzenli olarak piyango, sans topu, iddia, at yarisi gibi sans oyunlarini oynamayan 18 yas ve uzeri kac kisi vardir ki bu ulkede?
  • inandığı iman ettiği kitapta emeğin karşılığı olmayan gelirin haram olduğuna inanan birisi için anlamsız bir insan kalabalığıdır
  • akıl fikir dilediğim insanlardır efendim. evet insan ümit ediyor belkide bana çıkar diye anlıyorum ama o eskidendi. şimdi kime vermek istiyorlarsa ona veriyorlar boşuna zengin etmeyin başkalarını. yapılan çekilişe asla güvenmiyorum
  • cumartesi gunu kuyruk 1 km den fazlaydi. ustelik, 100 metre ilerisinde, gectigimiz yilbasi 60 milyon liralik ikramiyenin ciktigi bayi olan bahcekapi bayisi varken, orada sira 50 metre civarindaydi. seyyar satanlardan aldim, bahcekapi biletleri, ustelik seyyardan kredi karti ile alabiliyorsun.
  • şans oyunlarına 'haramdır' fetvası verilmiş,

nimet ablanın da ödediği vergilerle oluşturulan bütçe ile ödenen maaşla verilen fetva helal mi ?

yılbaşı geldiğinde gişeden bilet almak için kuyruğa girenlerin hepsi de haramzade mi ?
hesabın var mı? giriş yap