• muazzam, olağanüstü, mükemmel ve süper faydalı bir youtube kanalı. nöroanatomiden fizyolojiye, immünolojiden farmakolojiye onlarca video var. en güzel özelliği de anlatanın konuya aşırı hakim olması ve her şeyi çok ayrıntılı, açık ve anlaşılır bir şekilde anlatması. hatta anlatan adam o kadar mükemmel ki bazen önceki dersleri yeni videoyla bağlantılı olunca yeni videoda önceki derslerini tekrar ediyor veya özet geçiyor.
    ingilizce bilip tıp öğrencisi olanlar bu kanalı izleyince önce anlatan kişi zach’e, sonra da bana teşekkür edecekler, eminim. :)

https://www.youtube.com/…l/uc6qyfutt9cluq3usm963_kq
  • harika bir youtube kanalı. endokrin kuruluna sadece son gün onu dinleyerek hazırlandım. bütün konuyu tek bir sayfa üzerinde anlatması sayesinde hafızada kalması kolaylaşıyor. sanırım beyin haritası mantığıyla görsel hafızaya etki ediyor. daha fazla video çekmesi temennileriyle.
  • tıp alanında iş yapan öğrenci, asistan, fellow, hoca farketmez istisnasız hepsinin takip etmesi gereken youtube kanalı.

(bkz: ninja nerd lectures)
    https://www.youtube.com/…l/uc6qyfutt9cluq3usm963_kq

tıp fakültelerimizde binlerce hoca var, hiçbirisi öğretme konusunda bu kanaldaki zach kadar yetenekli değil.

(bkz: öğretme sanatı)

zach hem anlattığı konuya çok hakim, hem hiçbir detayı atlamıyor, hem de bunu görsel hafızaya koyabilmek için tek bir çatı altında toplayarak demonstre ediyor.
    güçlü ses tonu ve hafif kilolu olmasından kaynaklanan sempatikliği de cabası.

zach: bla bla bla, alright :)

zach my dude, some heroes don't wear capes.
  • tıp fakültesi öğrencilerinin hayatını kurtaran youtube kanalıdır
    (bkz: ninja nerd lectures)
  • embriyolojiye olan hakimiyetiyle zach reyis beni benden almıştır. sabahtan beri kitaplardan anlayamadığım olayları renkli kalemleri ve şirin çizimleri sayesinde muhteşem anladım. allah ondan razı olsun.
  • hipnotize edici anlatım tarzına sahip tıp dersleri anlatıcısı. 1.5x'te keyifle seyretmekteyim kendisini.
  • büyük nimet. online derslerin de kalkması sonrası bu adamla hayata tutunuyorum.

2x hızla dinleyebilmek de ayrı güzel.
  • doktor olmamda üniversitemdeki tıp hocalarından daha çok katkısı olan kişi/kanal.
hesabın var mı? giriş yap