34 entry daha
  • bramstoker ve purple ayni issel mekanda mesai saatleri boyunca birlikte takilan, yasadigi mekanlardaki tuvaletlerde kitapliklar olusturabilecek kapasiteye sahip kitap kurdu. hayati boyunca nisanli kalacak olan* arzusuna kavusmus eril kisi.
  • yorgun ve argın ateh'i herhangi bir "iş iş iş..." çıkışında çaldığı ofis kapısında, aktifçe yanıtladığı gün, yüzünde onu şaşırtan sevecen "ben mutluluyum, öyle..." gülümsemesiyle karşılayan, "elmada saklanırsa yenilir bu! biz bunu kitaplara yoğuralım" denilmiş "o"...

gönlün sorgusuz iç huzuruyla gizemlerin koruyucusu, gizemlere yapılmaması gerekenleri yapmayan... solmasın güllerinin, günlerinin köpüğü, adı...
  • vakti zamanında ofise krem bulaşık deterjanı alan ve ofisteki bulaşıkları hep yıkayandı. aynı şekilde eşinden* de aldığımız anektodlarla öğrenmiştik ki; eve de krem deterjan almış ve bulaşıkları onunla yıkıyormuş, evde bulunan bulaşık makinesine rağmen. *

şimdilerde ofisimizde kendisi yok fakat almış olduğu krem deterjan hala var olmakta. hatta son günlerde öyle bir var olmakta ki; biten sıvı deterjan tembel bir unutkanlıkla yeniden alınmadığından, nosferatunun krem deterjanı ile yıkıyoruz bulaşıklarımızı.

ben ise ofiste krem deterjanla her bulaşık yıkadığımda aklıma düşüyor o "vakti zaman"lar. gülümsüyorum bulaşık yıkarken, aman tanrım!

(bkz: mintaxla canım mintaxla mintaxla canım mintaxla)
  • patchouliyi beklerken, arkasında gördüğüm "ben de geldim habersiz, kusura..." mütevazisi.

deli mi ne!
    e gel kahve iç!
70 entry daha
hesabın var mı? giriş yap