şükela:  tümü | bugün
  • 19 ekim-29 kasım 2016 tarihleri arasında türkiye'nin birçok kentinde sahneye çıkacak müzikaldir. istanbul'da gösterilmeyecek olması üzücü, fakat en yakın şehir kocaeli. biletimi aldım, heyecanla bekliyorum.

detaylı bilgi

edit: istanbul'da da olacakmış.

edit2: gittim, gördüm ve hayallerim yıkıldı. müzikal türkçe. sanatçıların -üzgünüm ama- çoğunun sesi berbat. dekor konusuna değinmiyorum bile. lise müsameresinden hallice.
  • istanbul'da olacağını duymamla havalara uçtuğum ve bileti almak için sabırsızlandığım müzikal. her gün izlerken hayalini kurardım ve sonunda gerçek oldu. şimdi on gün nasıl geçecek?
  • 2 aralık cuma günü trabzon'da gösterilecek müzikal. arkadaşım söylemese haberim olmayacaktı. madem böyle bir şey var, şunun tanıtımını iyi yapın be kardeşim, bir afiş bir şey asın.

her neyse biletlerimizi aldık bekliyoruz. inşallah çok güzel olacak. heyecanlıyım.
  • gidip de bana geri bildirimi yapabilecek bir babayiğit aradığım müzikaldir
  • adam gibi youtube'dan orijinalinin izlenmesinde yarar olan muzikaldir: https://www.youtube.com/watch?v=-xb7aftz6zy
  • ankara'da olacağını duyunca heyecanlandığım müzikal. gitmiş olanlardan nasıl geçtiği hakkında bilgilendirmeye aç bir şekilde bekliyorum.
  • şu anda müzikalden bildiriyorum gelmeyin.

bu kadar kötü bir dekor olamazdı ya. ilkokul müsameresi dekoru gibi.

onu da geçtim mikrofondan mıdır nedir söylenen sözler de anlaşılmıyor. bu arada müzikal türkçe.

şu anda mikrofonsuz sahne geldi kazimodonun söylediği mikrofonsuz anlaşılıyormuş. bıraksalar da kendi sesleriyle söyleseler keşke. bi de bu müzikal için meb şura salonu küçük kalmış. daha büyük sahne lazım.

edit: bu arada esmeraldanın çat diye ölü bedenini getirdiler. bu kızın zindan sahnesi, asılma sahnesi vardı resmen zipleyip kısaltmışlar müzikali.

edit: imla
  • beklentiyi çok düşük tutanlar için ortalama sayılabilecek bir gösterim. bu da ne kadar başarısız olduğunu göstermek için yeterli olur sanıyorum.

öncelikle dekor kısmı yukarıda da değinildiği gibi ilkokul müsameresi kıvamında idi. keza kostum de aynı şekilde. ayrıca ses sisteminden midir yoksa oyuncuların kendilerinden kaynaklı mıdır bilinmez frollo, phoebus ve özellikle quasimodo'nun söylediklerinin büyük çoğunluğu anlaşılmayacak kıvamdaydı. oyuncuların performansları da pek yeterli değildi bana göre. ve en önemlisi ne olup bittiğini anlamadan -son- dediler. ne oldu o arada, bu sahneler oynandı da biz mi kaçırdık diye kalakaldık...

son olarak şu oyuncu kadrosuna 4-5 insan daha alın lütfen. 5 tane dansçı dönüp dönüp durdular her kılığa büründü garibanlar...
  • uzun zamandır bu kadar kötü bir şey izlememiştim. her anlamda sabırlı bir izleyiciyim. film ya da oyunları kolay kolay terk etmem ancak bilet almayanlar için söylüyorum. halen devam ediyorsa almayın. bu kadar kötü bir şey hayatım boyunca izlemedim. ilk defa canlı bir performansı yarısında bırakıp çıktım.

çok heyecanlı bir şekilde gittik arkadaşımla. hatta o kalabalığı görünce baya iyi bir şey heralde dedik. sonra saçma sapan dekorlarda bir şeyler olmaya başladı. ya arkadaş bir kere müzikal izledim ancak müzikal dediğin böyle mi olur? paso şarkı söyleyip dans ediyorlar. tamam eyvallah. ancak o dans nedir öyle? ben bu öküzlükle o dansın aynısını yapamazsam ne olayım ya. ilk bölümün sonlarına doğru trambolin getirdiler sahneye. dedim heralde harlem gibi uçacaklar. o da ne? dünyanın en amatör atlayışları yapılıyor. abartmıyorum 9 yaşındaki yeğenim daha estetik atlayışlar çıkarırdı lan.

velhasıl kelam arkadaşımla çıkarken sanata katkı olarak bi 50 lira verdiğimizi düşünelim deyip çıktık.

(bkz: dafuq did i just watch)
  • kesinlikle bir hayal kırıklığı olarak yorumladığım müzikal. gerçekten büyük beklentiyle gittiğim için olduğunu da düşünmüyorum. tamamen playbackden oluşan gösteri. arkadaşım demek ki fransızca şarkı sözlerini birbirlerini tekrar ederken bu kadar rahatsız edici olmuyor sen kalkıp neden sürekli 'şimdi katedraller zamanı geeeeellldiiii' diye bağırıyorsun. dekor diye nitelendirebileceğim kesinlikle birşey yoktu . hani şu gross marketlerde gördüğümüz forkliftlerle taşınan kasalar vardır ya dönemin fransasında delilerin onlara bindiğini betimlemişler. hadi bunlar oluyorken hikayeyi anlatıyorlar diyebilseydim keşke. rahibin quasimodo'nun babası olduğunu dahi göstermediler . kilise baskısını ifade edişleri olsun sahneye trambolin çıkarıp 19 mayıs gösterisi provası gibi herşey amatörce rezil. daha fazla yazmayı dahi istemiyorum , tek önerim gitmemenizden yana. devlet tiyatrosunun , operasının , balesinin , müzikalinin canını yiyeyim.