şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2 aralık cuma günü trabzon'da gösterilecek müzikal. arkadaşım söylemese haberim olmayacaktı. madem böyle bir şey var, şunun tanıtımını iyi yapın be kardeşim, bir afiş bir şey asın.

  her neyse biletlerimizi aldık bekliyoruz. inşallah çok güzel olacak. heyecanlıyım.
 • adam gibi youtube'dan orijinalinin izlenmesinde yarar olan muzikaldir: https://www.youtube.com/watch?v=-xb7aftz6zy
 • ankara'da olacağını duyunca heyecanlandığım müzikal. gitmiş olanlardan nasıl geçtiği hakkında bilgilendirmeye aç bir şekilde bekliyorum.
 • şu anda müzikalden bildiriyorum gelmeyin.

  bu kadar kötü bir dekor olamazdı ya. ilkokul müsameresi dekoru gibi.

  onu da geçtim mikrofondan mıdır nedir söylenen sözler de anlaşılmıyor. bu arada müzikal türkçe.

  şu anda mikrofonsuz sahne geldi kazimodonun söylediği mikrofonsuz anlaşılıyormuş. bıraksalar da kendi sesleriyle söyleseler keşke. bi de bu müzikal için meb şura salonu küçük kalmış. daha büyük sahne lazım.

  edit: bu arada esmeraldanın çat diye ölü bedenini getirdiler. bu kızın zindan sahnesi, asılma sahnesi vardı resmen zipleyip kısaltmışlar müzikali.

  edit: imla
 • beklentiyi çok düşük tutanlar için ortalama sayılabilecek bir gösterim. bu da ne kadar başarısız olduğunu göstermek için yeterli olur sanıyorum.

  öncelikle dekor kısmı yukarıda da değinildiği gibi ilkokul müsameresi kıvamında idi. keza kostum de aynı şekilde. ayrıca ses sisteminden midir yoksa oyuncuların kendilerinden kaynaklı mıdır bilinmez frollo, phoebus ve özellikle quasimodo'nun söylediklerinin büyük çoğunluğu anlaşılmayacak kıvamdaydı. oyuncuların performansları da pek yeterli değildi bana göre. ve en önemlisi ne olup bittiğini anlamadan -son- dediler. ne oldu o arada, bu sahneler oynandı da biz mi kaçırdık diye kalakaldık...

  son olarak şu oyuncu kadrosuna 4-5 insan daha alın lütfen. 5 tane dansçı dönüp dönüp durdular her kılığa büründü garibanlar...
 • ooo ankara'ya notre dame quasimodo müzikali geliyormuş, kesinlikle izlenmeli deyip bilet alırken, (bkz: biletix) in sitesinde hiçbir açıklama olmamasından anlaşılması gereken ve bilet alınmaması gereken bir müzikal. org ve orgda kayıtlı dımtıs müziklerle oluşturulmuş müziklerini dinledik, (bkz: kumbara görsel sanatlar)ın şahane oyuncularının, genelde sergiledikleri çocuk oyunlarından olsa gerek esinlendikleri müthiş danslarını izledik. bir işe kalkışıyorsak çok emek vermeliyiz, hem de dünyaca ünlü bir müzikalse, ona göre dekor, ona göre kostüm, ona göre yeterli oyuncumuzu ve dansçımızı hazırlamalıyız. olmuş mu sizce kumbara görsel sanatlar, içinize sindi mi bu gösteri?
 • az daha gidiyorduk bu müzikale. ekşideki arkadaşların yorumları müzikalin aşağıya aynen kopyaladığım tanıtımında bizi şüphelendiren basitliğin gerçek olduğunu göstermiş oldu. iyi ki gitmiyoruz:

  "fransız ihtilali sonrası fransa’nın karanlık günlerinden kesitler veren bir müzikal. oyunda çirkin, kambur, engelli ve çok acayip bir yaratık olan kilise zangocu quasimodo ile fransa’nın ruhani ve dini lideri claude frollo’nun, semtte yaşayan çingene kızı esmeralda’ya olan aşklarını, zangoç ile papaz’ın ruhlarında oluşan ikilemleri ve tepkileri romantik yaklaşımla ele alan bir müzikal."
 • önce fransızlar geliyor sandığım sonra türklerin olduğu uyarlama olduğunu öğrendiğim tiyatrodur. hadi dedim tiyatroyu seviyorum iş güç derken gitmedik çoktandır biletimiz de var gidelim dedim demez olaydım
  hala şarkıları playback yaptıklarını düşünüyorum ve konu bütünlüğü yok cidden önceden konuyu bilmeyen biri gitse bir şey anlamaz ben çizgi filmine kadar her şeyini izlediğim halde zar zor anladım ve ilk defa tiyatro sahnesinde erotik danslarla, yarı çıplak kızlarla reyting yapılmaya çalışıldığını gördüm müzikal değil normal tiyatrosu olsa daha başarılı olabilirdi. madem sesiniz yok beceriniz yok ne diye yapıyorsunuz ki bir de 50 lira yuhh amk ben genco erkalı 10 liraya izliyordum izmirde serkan keskini de 10 liraya izledim adana da 20-30 yaşındaki 5-10 tane playback yapan gence nasıl o kadar para verdim şaşırıyorum
  sonuç olarak ben adana gösterimine gittim 2. perde salonun yarısı boşaldı
 • çok sıkı bir müzikal takipçisi olmadığım için şahsen oldukça başarılı bulduğum gösteri. gözlerimden yaş geldi, o derece.

  demek ki adam gibi bir müzikale gitsem dibim düşecek.
 • olmamış müzikal. cuma akşamı evde oturup dinlenebilirdim mesela, daha yerinde bir karar olurdu. zaten afişe dikkatli bakarsanız ne çıkacağını az çok kestirebilirsiniz. orijinal sanıp gittik tam bir hayal kırıklığıydı. müzikal başlamadan önce sözlüğe bakalım dedik, her şey için çok geç olduğunu anladık.

  o dekor nedir allah aşkına biri bunu bana söylesin, herkes sırayla şarkısını söyledi bitti gitti. ne olup bittiğini anlamış değilim. yani dekor, danslar ve kurgusu eksik kalan bir gösteriydi. işte öyle gibi bir şeydi.