• rezalettir.

başvuru yap, kurye gelsin. kurye amca küfürler ede ede imza-sözleşme-kart işlemini yapsın. imza atarken dijital kalem, yok oraya onay, buraya imza. herşey dijital dedik ama malesef yok. hesap açılmıyor bir türlü.

aradım dedim nedir olay, sözleşme gelmedi 3-5 iş günü içinde açılır. dedim haber edersiniz artık bi sms olsun mail olsun, cevap şahane. siz her gün girip kontrol edebilirsiniz, hata almadığınızda onaylanmış demektir. içimizden temiz laflar edip kapattık.

15 dakika sonra telefon çalıyor. 0262 alan kodlu, kocaeli sanırsam. eleman açıp siz şu kişi misiniz, evet. yapı kredi'den arıyorum, nuvo için. buyrun dedim. başka bir bankada hesabınız var mı diye sordu. dedim dostum aradığın numarayı tanımam, sen kimsin bilmem, bu bilgiyi paylaşmak istemiyorum. ve şahane cevap gelir. "bu bilgiyi bizimle paylaşmamanız halinde nuvo aktivasyon süreci bu aşamada kalacak ve tamamlanamayacaktır." yuh dedim ne alaka, hesap açarken nufüsunuza mı alacaksınız, neymiş sistem böyleymiş. neyse merak ettim, ne soracak başka, "var" dedim hesabım. kendisi bu aşamayı geçtiğimizi, aktivasyon sürecinin sonuçlanacağını iletti (sanırsın bölüm geçtik oyunda.).

peki dedim iptal edelim, madem hizmet anlayışı bu. kartın arkasındaki numarayı ararsam, bilgi alabilirmişim.

yapı kredi çok komiksin lan, şubesiz bankacılık yapıcam diye yola çıkmışsın ama şube mantığını kaldırırken komple bankacılık mantığını da kaldırmışsın.
  • enpara çakması internet bankası.

enpara.com milleti o kadar memnun etti ki artık diğer bankalar ne kadar kampanya yaparsa yapsınlar hep beklentilerin altında kalıyor. hiçbiri bi enpara etmiyor..

(bkz: mutluparam.com)
  • bildiğin enpara'nın yapı kredi şeysi.
  • siteye girdim çalışan, deli gibi "yeni özellik" arıyorum. kredi kartı olur, nfc olur, bedava şişme kadın olur ne olursa ne olur yani. bula bula "çalışan hesap" buldum.

http://www.nuvo.com.tr/…lerimiz/detay/hesaplar.aspx

çarşaf çarşaf "nuvo müşterisi olanlara hesap alt limiti 500 tl!" yazmışlar. nedir ne değildir zerre anlamadım. tamamını okudum halen bilmiyorum nedir.

o kadar site kurana kadar biraz ux çalışsaydınız ya be gülüm. kesin magiclick işidir bu da, jelatini güzel içi fos.

enpara gibisi var mı be.
  • baya baya araklamışlar enpara.com'u.

başvurayım dedim zibilyon tane aşaması var. enpara böle miydi yav, ayağına kadar gelip güzel kalemlerinden veriyorlar falan.
  • kayıt olmak için cep telefonumu girdiğimde, "girdiğiniz cep telefonu numarası bankamızda kayıtlı değildir. size en yakın yapı kredi atm veya şubelerinde numaranızı kaydedebilirsiniz." hatası veren, çakma olmayı bile başaramayan proje.

neymiş numaram bankasında kayıtlı değilmiş. bre zındık, belki ben bugün gittim kendime yeni hat aldım? ya da belki yapı kredi müşterisi değilim?

bir de neymiş cep numaramızı kaydettirmek için atm veya şubeye gidecekmişiz. sorsan şubesiz bankacılık derler ama.
  • enpara'ya rakip olmaktan fersah fersah uzak ykb girişimi.
  • şu bir aylık süreçte yaşadıklarımla saçımda aklar çoğaldı, sinir hastası oldum.

- önce, kart teslimi için geldik sizi evde bulamadık. xxx xxx xx xx numarasını arayınız diye bir mesaj geldi ki külliyen yalan o gün hep evdeydim.

hadi arayım dedim verdikleri kuryenin numarası kullanım dışı.

- on beş gün sonra kartım teslim edildi, ev değil iş yerime.

- normal şartlarda kimlik ve öğrenci kartı fotoğrafı çekildiği zaman hemen aktif oluyormuş kartlar. (benimle başvuru yapan arkadaşım söyledi) fakat kurye teslimatından sonra bir on beş gün daha bekledim yine aktif edilemedi.

defalarca telefon açmama rağmen hiç ilgilenmediler. ilgileniyormuş gibi yaptılar.

tam bir ay beklemenin sonucu tamamen hüsrandı. az önce arayıp derdimi anlattım, sözleşme gelmedi diye konuşmaya başladıklarında verdikleri iki kartı da iptal ettim.

hangi çağda yaşıyoruz yahu? rezalet.

edit: iptal etme işleminden bir saat sonra kartlar aktif edildi. şu an kullanabiliyorum. ancak sert dilden anlıyorlar.

edit2: bugün kredi kartını kapamışlar. arayıp sebebini sordum öğrenci kimlik kartıyla ilgili sıkıntı varmış. neymiş efendim barkodu görememişler. e benim sorunum mu dedim, çözüm merkezimize ilettik ilgileneceğiz dediler. bekliyoruz bakalım.

edit3: çok sonra gelen bir edit ama yazayım. kapanan kredi kartıma 200 liralık sanal kart limiti tanımlamıştım. kart kapanınca o limiti borç olarak yazmışlar. 70 lira borcum olması gerekirken 270 lira borcum var. haftalardır aramama rağmen, teknik hata olduğunu kabul ettiler, çözeceklerini de söylediler ama hala o borç olarak duruyor.

edit4: yeni kredi kartı basmışlar, o da haftalardır gelecek, fakat kurye bilgisi bile yok.

edit5: 06.08.2014 itibariyla hala 200 liram iade edilmiş değil. yeni verilen kredi kartıma da otomatik olarak 200 liralık borç geçmiş bulunuyor.

edit6: 13.08.2014 tarihinde çağrı merkezinde gözünü sevdiğimin özlem hanımı teknik ekibe gerek kalmadan 2 dakika içinde sorunumu halletti. 1 dakikada da diğer sorularımı cevaplayıp soru işaretlerimi sildi süpürdü. canını yediğim.
  • bir nuvo müşterisinin üyelik müzakeresi:

ab kapısında üyelik bekleyen türkiye 1, yaklaşık 375 gündür ha bu oluşumdan üyelik bekleyen ben 2!
    (lan 365 günde devr i alem yapılıyor, altı üstü bir bankacılık hizmetinin yıllar sürmesi de neyin nesi! bir de en kısa sürede size dönüş yapacağız demiyorlar mı, yüzyıl aramasan hiç arayıp sordukları yok!)

üyelik başvurusu sonrası kartı gönderdikleri kurye kimlik fotosunu çekmeyi becerememiş, yeniden yönlendirilmiş lakin 30 gündür gelmeyince mevcut yapı kredi mobil uygulamasına kredi kartı borcunu ödemek üzere girdiğim için nuvo üyeliğim sonlanmış. tabi kendileri pek müşterilerini aramadıklarından bunu kurye nerde kaldı diye sormak istediğinizde öğreniyorsunuz! müşteri temsilcisine başlamayan bir üyelik nasıl sonlanır diyorum cevap yok, e borcu nasıl ödeyeyim: cevap yok; yeniden kurye ile kart ve sözleşme gönderilecekmiş. e elimde kart var, sizde de tüm belgeler var zaten diyorum, prosedür öyleymiş! üyelik sonlanınca müşteriye hard format atıyorlarmış!
    (o kurye bir gün gelecek!) *

637. gün editi;
    nuvo müşteri hizmetleri çağrı numarasından bir temsilcileri aradı. bir yıl boyunca açtırdığım o kadar kayıta rağmen beni hiç aramadıklarından şaşırdım haliyle... yarım kalan üyelik sürecim için aramışlar. az daha bekleseydiniz demek geçti içimden ya, iyi günümdeydim sanırım. neyse yeniden kurye gönderileceğini söyleyince yeniden kurye tarafından çekilemeyen bir kimlik fotosu krizi yaşayacağımı düşünerek adresimin güncelliğini teyit ettim.

647. gün editi:
    world işlemleri için yapı kredi mobil uygulamasını kullanmak zorunda kalınca henüz başlamayan yeni üyelik yine sonlanmasın diye kullanmadan önce arayım bakalım şu nuvoyu dedim aktif bir işlemim var mı diye. malum sistemlerinde hala 2 yıl önceki kurye bilgileri görünüyor. aktif bir işleminiz görünmüyor dediler; e 10 gün önce göndereceğinizi söylediğiniz kurye noldu dedim, öyle bir işlem görünmüyormuş dedi ve ekledi istersem "yeniden" kurye talebimi oluşturabilirmiş! kalsın istemez, sistemlerinizden tüm kayıtlarımı silin diyerek telefonu kapattım. hemen worldü aradım, ordan da kredi kartını kapattım! hayatımdan yapı kredi bankasına dair her şeyi çıkardım.

gelmez, gelmeyecek o kurye; boşa bekleme arkadaş! bastım koç grubuna formatı, uzun yıllar işim olmaz bir daha...
  • tek başına aktif ileti gibi bir illet ile çalışmaları bile olumsuzlukların en başında gelmektedir. enpara 2-3 günde, cepteteb 3-4 günde gelirken aktif ileti kafasına göre gelmektedir. bende 21 gün gelemedi. eşimde 40 gün oldu gelemedi.
    başvuru esnasında banka elemanı olmadıkları için savsaklamaları muhtemel. kimlik fotosu olayına ben karıştığım için düzgün oldu. eşimde yapamamışlar ne oldu? nuvo hesabı bloke etti! elinizde imzalı sözleşme var kimlik fotokopisini faks çekelim diyorsunuz olmaz diyorlar. ykb ile ilişkimiz yok diyorlar 15 sene önce verdiğiniz imza dahil herşey kayıtlı imza atınca aa bu imza farklı diyorlar! 15 sene önceki telefon nonuzu saçma sapan girdikleri için online başvuru yapamıyorsunuz gidip ykb den telefonu düzeltmenizi istiyorlar. ykb'ye gidince zorla hesap açıyorlar yoksa düzeltemeyiz diyorlar.
    off sıkıldım. şubesiz bankacılık nasıl ele yüze bulaştırılır ykb bizlere süper ders vermektedir. ama yemin ettim alacağım o iadeleri kendilerinden!
hesabın var mı? giriş yap