şükela:  tümü | bugün
 • içinde standart olarak, bir elektrikli ızgara, mikrodalga fırın, sosis, salam, hazır hamburger köftesi ve cızbız köfte, patates kızartması ve üç çeşit sandöviç bulunan ambulans.

  obezler krize girince arıyor, çağrı alınınca yolda duruma göre hazırlık yapılıyor ve ulaşıldığında ohhh missss..

  son dönem ekşi sözlüğümüzün saçma sapan sıfat tamlamalı başlıklarından biri gibi dursa da öyle değil. hakikaten, sağlık bakanlığı obez hastalar için özel bir ambulans hizmeti başlatıyor.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18546310.asp
 • sağlık bakanlığının iyi hizmetlerinden biri. obez hastaların transferinde standart sedyeler ve ambulanslar kullanıldığında meydana gelen problemler için çok iyi bir çözüm. yalnız üzerinde büyük büyük harflerle "obez ambulans" yazmasına pek gerek yok bence.
 • bugün nüfusunun yüzde 25’i obez olan türkiye’de 110 kilo üzerini taşıyan 91 obez ambulansı var. bu ambulanslar o kadar yoğun ki gelmesi saatler ve hatta günler sürüyor…

  türkiye nüfusunun yüzde 25’ten fazlasının obez olduğunu söylüyor. kordon obezite merkezi’nin geçen yıl yayınladığı bir başka araştırmaysa ülkemizdeki obez kişilerin bölgelere göre oranlarını veriyor: ege’de yüzde 28, marmara ve karadeniz’de yüzde 33, orta anadolu’da yüzde 32, doğu ve güneydoğu anadolu’da yüzde 20… durum böyleyken ambulanslar 110 kilo üzerindeki hastaları sedye kaldırmayacağı için alamıyor, obez ambulansları da yeterli gelmiyor. sağlık bakanlığı’nın bize verdiği bilgilere göre 200 binin üzerinde obez kişinin yaşadığı istanbul’da sadece 2 obez ambulansı var. obez ambulansları konusunda şanslı olan iller ankara ve izmir’de 4’er tane var. aksaray, balıkesir, diyarbakır, edirne ve kırıkkale’de 2’şer, diğer illerde 1’er tane bulunuyor. bingöl ve tunceli’de ise hiç yok…