• eğer bukowski'nin bu şiiri gibi bir şiir ortaya çıkaracaksa içilebilir, aslında böyle bir şiir çıkarmayacaksa da, içene kendini şiir gibi hissetirecekse de içilebilir, ya da neden bulmaya ne gerek var, nedensiz de içilebilir. çok da güzel olur.

''öğleden sonra 2 birası

hiçbir şeyin önemi yok
    bir yatakta debelenmekten başka
    ucuz hayaller ve bir birayla
    yapraklar ölürken ve atlar ölürken
    ve ev sahipleri koridorlarda dikmiş gözlerini bakarken;
    canlıdır müziği, çekilmiş perdelerin,
    sinek sürüleri
    ve patlamalar sonsuzunda
    son insanın mağarası;
    hiçbir şeyin önemi yok sızdıran lavabodan başka,
    boş şişeden, keyiften,
    kıstırılmış, bıçaklanmış ve traş edilmiş gençlikten başka,
    kendisine sözcükler öğretilip,
    ölsün diye
    arkası yastıkla desteklenmiş
    gençlikten başka.''
  • saat: öğlen.
    gün
    14:02
    bir cuma vakti
    biraz vodka biraz aşk aktı gitti
    damarlarımdan içeri

saat: gece belki akşam yine akşam
    gün 25 ya da belki 24
    vakit aynı vakit
    fakat
    farkı var bedenin
    kolumda iki serum
    ve berisinde 4 delik
    yine olmadı be tremensim
    ölmemişiz... ölemedik

öğlen içmek tehlikelidir. alkol zehirlenmesi yaşatmasa bile kötüdür işte. içmeyin.
  • moral bozuk olunca yapilabilen aktivite.
    öpüjem ulan hepinizi. yenilikci dervis haric.
  • hakkında şöyle bir türkçe tedx konuşması mevcut..
  • adına gündüz rakısı da denir. kimlerle, hangi mezeler eşliğinde, nerede, ne içtiğiniz değil, halet-i ruhiye niz önemlidir.
  • yarim saati var yaklasik olarak.
  • babamın bir arkadaşı vardı böyle.boya-badana işleri yapardı.öğlen bir saat işe ara verir, kendine yemek olarak kızarmış tavuk ve rakı alır, onu içip işine devam ederdi.iyi adamdı rahmetli.adı aşık'tı.burdan kendisini yadetmiş olayım
  • bugün böyle devam etmeye devam ederse benim de tekrar girişeceğim eylem.

biraz viskim var biraz vodkam var çokça biram var... şarap da alabilirim... sonra bir de pipo tüttürürüm.
    hmmm sanırım her şey daha güzel olur.
  • (bkz: cehenneme nasıl girdim)

yapmayın kardeşler. allah insana akıl nimeti vermiştir. aklınızı gölgelemeyin. vücudumuzu yaratan allah, kullanma kılavuzumuzda bu vücuda alkol girerse motor hararet yapar yazmış. her şeyi yaratılış gayesine göre kullanmak gerekir. vücudun yaratılışı izzetli, şerefli bir hayattan geçer. izzetli şerefli hayat ise en güzel örnek olan allah rasulüne benzemekle mümkündür. güzel ahlak, adaletli olmak, akrabaya komşuya iyilikte bulunmak, darda kalmışa yardımcı olmak vs..
  • epey severim güneş batarken hoş olmayı, insanlar dünyalığının telaşındayken yaşadığım başkalığın sıcaklığını. muhtemelen bir filmden çıkmışımdır. şehiri gezerim topuklularla, bir ucundan girer ötekinden çıkarım, kafa güzel olduğundan acı hissedilmiyor. bir defasında seçmelere gittim püü bana :)
    (bkz: liquid lunch)
hesabın var mı? giriş yap