• gereksiz romantizm içeren olay.

durumu olmayan öğrenciler böyle insanlar değil. kendi geçmiş tecrübelerimle durumu olmayan öğrencinin ne yapacağını söyleyeyim. durumu olmayan öğrenci dışardan yemek söyleyip iki tane fazla gelsin diye not yazmaz. durumu olmayan öğrenci hayatı zor koşullarda yaşayan ve kendini buna adapte etmiş insandır. yumurta kırar, makarna yapar, ekmek peynir yer.

hesap editi: paraları olmadığını iddia eden bi grup öğrenci tanesi 5 liradan 13 lahmacun söylüyor. üstüne 2 tane bedavadan almak için şirinlik kasıyorlar. olay bu.
  • bana bir anımı hatırlatmış olay. ilkokulu askeriyenin içindeki bir okulda okudum ben. asker çocuğu olmayan benim gibi öğrenciler de okula kayıt yaptırabiliyordu. neyse okulun hemen yanında bir yemekhane vardı arkadaşlarım hep lahmacun alıp yerdi ordan. bir keresinde babaannemden para istemiştim ben de lahmacun yemek istiyorum oradan diye. o da hemen bana para verip ertesi gün gider yersin diye tembihlemişti.öğle arası olur olmaz oraya koştum iki lahmacun istedim ama asker para ile değil fiş falan aldığını söyledi. ben de tam boynu bükük gidecekken oradaki bir asker bana iki lahmacun bir de ayran verdi. ulan ne sevinmiştim. güzel insanlar hep var olsunlar be!
    gerçi daha sonra bu fiş durumunu bilen ve benim askeriye disindan geldiğimi bilen arkadaslarim benim için lahmacun çalmış bu diye öğretmene şikayet etmişlerdi. o asker abi de durumu anlatmıştı. çok yaşa asker abi. bu da böyle bir anımdır.
  • iyice dilenciliğe kaymış tipler. mezun olunca kyk borcu silisin diyecekler.
  • öğrencilik kisvesi altında yapılan demagoji örneği.
    kim bilir paketi getiren kurye de belki öğrencidir.
  • öğrenci olduğum dönem param bol olunca keyif yapmak için lahmacun gömerdim. bunlar lahmacunu fakirlikten yiyor. vizyon.
  • (bkz: gerçek fakirlik bu değil) biz öğrenciyken bi tane fazladan kır pidesi almak için, pidecinin siparişlerini tek tek evlere dağıtırdık. hey yavrum hey nerde o eski fakirlikler.
  • ya kimse linkleri tıklamıyor, ya da okuduğunu anlamıyor.

--- spoiler ---

5 genç 3 'er lahmacun yemeye niyetleniyor, paraları 13 lahmacuna yetiyor, restoran sahibi de 20 lahmacun + tatlı gönderiyor

--- spoiler ---

bolluğa bak, 5 kişi 1 lahmacunu paylaşsaydı acıklı bir hikaye olabilirdi ama bu haliyle gençlere "yavaş yiyin midenize oturmasın" diyebiliriz ancak.

edit: ben twitte 7 fazla dediğinden 20 lahmacun dedim ama, tankut kabza 'nın uyarısına istinaden düzeltelim, fotoğrafta 15 lahmacun görülüyor. acayip bilgi kirliliği var :). akşama lahmacun söyleyeyim bari. bu arada tam bir lahmacun virali olmuş bu.
  • o paraya en az 60 tencere makarna yapılır, gerçekten çok fakirmişsiniz :/
  • 64.50 tl'ye kral menemen yapılır, kıymalı patates yemeği yapılır, tavuklu soslu makarna yapılır. bunlar işin şımarıklığını yapmış yada baya baya kurgu.
  • bim'den bildiriyorum

5 paket makarna: 4.50 tl
    salça (830 gr): 3.75 tl
    5 lt su: 1.50 tl

toplam: 9.75 tl

5 kişi 5 paket makarna 3 gün rahat doyardınız.

kahvaltı için bili bili yumurta (15'li): 7.25 tl
    3 ekmek: 3.60 tl

toplam: 10.85 tl.

sonuç olarak esnafın iyi niyeti bir yana onurlu öğrenci şurdaki hesaba göre birkaç gün güzelce karnını doyurur. yemeksepeti'nde dilenmez.

ha bu arada iyice bim viraline döndü ama 4'lü lahmacunlar da 5-6 lira civarında bim'de.

bim <3 ben
hesabın var mı? giriş yap