• orada kendi halimizde koltuğumuzda otururken bile bir sürü fantastik olayın öznesi durumundayız.

bi kere hepimiz dönüyoruz. hem de aklımızın hayalimizin almayacağı kadar büyük kütlelerle birlikte dönüyoruz (bkz: #32393495). üstelik çok da hızlıyız. sakin sakin oturuyor gibi görünebiliriz ama aslında saniyede 800 km yol kat ediyoruz (bkz: #30085463). hatta oturduğumuz bile söylenemez. oturduğumuzu zannediyoruz ama çok çok küçük de olsa koltuğumuzla kıçımız arasında bir boşluk mevcut. havadayız yani. ne kadar uğraşırsak uğraşalım bir şeye gerçekten dokunmamız mümkün değil (bkz: #31823680). zaten dokunacak çok bi şeyimiz de yok. zira elimiz, ayağımız, bütün vücudumuzun %99'u boşluktan ibaret. evet uzaydaki boşluğun aynısından. çünkü atomun %99'u boşluk, bizim yapabileceğimiz bi şey yok (bkz: #30571399). buna rağmen vücudumuzda tam 20 000 000 000 000 000 000 000 000 000 tane atom bulunuyor. saydım. işin garip tarafı bunlardan 200 milyarının bir zamanlar einstein'ın vücudunda bulunması (bkz: #32886578). dünyada ve vücudumuzda bulunan tüm atomlar öyle bir döngüdeler ki, mesela geçen sene bizi biz yapan atomlardan hemen hiçbiri bugün şu anda üzerimizde değil (bkz: #37849861). ve bunların hepsi, bizi ve dünyamızı oluşturan tüm atomlar, şu an gökyüzünde bulunanlar gibi bir yıldızdan geldi (bkz: #38200814). yıldızlara her baktığımızda geçmişe gidiyoruz evet (bkz: #29427955). ama aslında bunu yapmamıza bile gerek yok zira zaten geçmişte yaşıyoruz (bkz: #33146783).

ve ben mesela senle hiç alakamız yok. belki hayatımız boyunca hiç görüşemicez ama bu senin en az 50. dereceden kuzenin olduğum gerçeğini değiştirmiyor. evet o nefret ettiğin insan için de geçerli bu (bkz: #32864964).

ve en önemlisi eğer iyi bir çocuk olursak belki karadelikleri bile duyabiliriz (bkz: #32019169).
  • 90'ların sonunda fazlaca popüler olan şu şarkının justin timberlake'in söylüyor olması. o zamanlar nereden bulucan, video ile ne alakamız var. bir mp3 seti çıkardı '' bilmem ne hits'' günlerce tek tek indirir arşiv yapardık. şimdi izleyince tanıdım. vay arkadaş.

(bkz: backstreet boys)
    (bkz: 'n sync)
    (bkz: winamp)
  • ufku iki katina cikarmasa da belki bir bucuk katina cikartabilecek seylerden biri, orta cagda insanlarin olum ile soluk vermenin baglantili olduguna inanmalari, bu nedenle "nefes vermeyi" cogu zaman "olmek" ile es anlamli olarak kullanmalaridir. dolayisiyla guclu ve ani sekilde nefes vermeye neden olan hapsirmanin, insanin hayatini kolaylikla sonlandirabilecegini dusunmus, ve hapsiran kisiye "cok yasa" demislerdir.

gunumuzde hapsirirken kalbin bir an icin durdugu ispatlanmis oldugundan eskilerin bu konuda cok da haksiz sayilmadiklarini ogrenmis bulunuyoruz...
  • dün yaptığım ufak çaplı bir araştırmayla dünya üzerinde cahilliğinden ölen tek adamın ben olmadığımı anlamış olmanın verdiği gururla yazıyorum efendim.

kgt neydi diye sordum bir kaç arkadaşıma ve hepsi şöyle bir durakladı.
    aman sanki sivil bir grup, yok devletin güvenliği miydi falan bi gidip gelmeceler falan.

sonra yapıştırdım cevabı;

gençliğinde hepiniz izlediniz olm kurtlar vadisi! ya da en azından bir yerlerden işittiniz bu terimi.

sonrasını onlara söylemedim ama buraya yazıyorum.

ben kgt'yi ciddi ciddi bizim derin devletimizle ilgili bir kurum zannediyordum ya la 2 hafta öncesine kadar.*
  • (bkz: yok ebesinin amı artık)
    (bkz: yeter lan)
    edit: silmiş arkadaş, ss'imi koyayım o zaman:
    http://imgur.com/foqd7fj
  • yıl olmuş 2014, sözlük yazarları hala başlık içinde arama fasilitesini bilmiyor, kullanmıyor, kullanamıyor. ufkum 2 katına çıktı yeminle..

(bkz: #39758238)
    (bkz: #40641873)

peşin not: başlık içinde aranacak kelime keyword tarzı anahtar bir kelime olmalı. bu vaka için "pity" optimum sonuç verir.
  • ıngiltere'den gelen kuzenimden yeni öğrendiğim, internetten defalarca teyit ettiğim ve hala inanamadım, ingiltere'de cumartesi günleri 15:00-17:00 saatleri arasında oynanan hiçbir futbol müsabakasının yayınlanmaması. nedeni ise insanların o saatte başlayan özellikle alt lig maçlarına gitmesini sağlayıp tribünlerin dolmasını sağlamakmış.
  • - tv anteni bozulduğunda siyah ekran üzerinde hızla hareket eden beyaz parazitlerin, 13,7 milyar yıl önce big bang'den kaynaklanmış ışıma ve dalgalar olması. evren; yıldızlar gibi görünür enerji kaynakları dışında durağan olsaydı, tv anteni böyle parazitler çekmez, düz siyah ekran verirdi.

- dünya'nın yaşının 4,5 milyar olması, üzerindeki şeylerin en fazla bu kadar yaşlı olduğu anlamına gelmiyor. karbon, altın, platin gibi maddeler yüzbinlerce ışık yılı uzaklıkta ve milyarlarca yıl önce süpernova ya da hipernova ile patlayan bir yıldızın çekirdeğinden geliyor.

- buna bağlı olarak; her şey, yani zürafalar, ağaçlar, bilgisayarlar ve diğerleri yıldız tozundan meydana gelmiştir.

- dünyadaki bunca suyun kaynağının kuyrukluyıldızlar olması.

- dünya'da güven içinde (en azından şimdilik) yaşayabiliyor olmamızın biricik sebeplerinden birinin başlı başına jüpiter olması. jüpiter, kütlesi sayesinde asteroid kuşağını kendine doğru çeker, bu kuşakla güneş arasına (ki burası dünyanın bulunduğu bölgedir) dünyayı yok edecek kadar büyük asteroidlerin girip buraya çarpmasını büyük ölçüde engeller.

- vy canis majoris yıldızının büyüklüğü. evrende kuasar diye bir şeyin var olması. karadelikler. ve sayamadığım birçok başka şey. ve bu uzayın insanların büyük çoğunluğunu hiç mi hiç ilgilendirmemesi.
  • (bkz: ara) denilen boku hala keşfedememiş suserlerin olması.

sene olmuş 2014 youtube, natgeo tv almış yürümüş. bilginin yayılımı yüksek. hala yıldız tozunu, çekmeyen televizyondaki karıncalanmaların kaynağını öğrenince ufku katlanan kişilerin olması.

çekmeyen anten efenim konu.

çekmeyen bir anteniniz*** varsa elinizde aluminyum çubuklarını kırın alın.biraz tuz ruhu ile de 2,5'luk kola şişesine karışım** yaptığınızda ağzını sıkı sıkı kapatın. ve insanlardan uzak bir alana atın. bir ses bombası olarak patlayacaktır.

buradaki esas karışımdaki orandır. eğer çok koyarsanız alüminyum çubukları parça tesirli olur. az koyarsanız muhtemelen patlamayacaktır. arkadaşlarımla ankaradaki öğrenci evimizde yaptığımızda bu faaliyeti komşular camlara pencerelere çıkmıştı.
  • bu ülkede "testisi elinde" isimli müzik albümünün çıkmış olması
hesabın var mı? giriş yap