• imamlar yapsın bu işleri, devlete millete yük olan onlar
  • +masken nerde evladım
    -evde kalmış hocam
    +kendini de unutsaydın.otur pozitif.alın bunu karantinaya.
  • mümkün değildir. eşim öğretmen. ben de bulunduğum devlet dairesinde çalışmak zorundayım. 2 ve 7 yaşlarında iki çocuğumuz var. onların zaten sokağa çıkması yasak. napıcaz? onları kaderlerine mi terkedicez?
    çok mal gördüm ama bu kadar kalitesizine ilk defa denk geliyorum.

edit: anladık ulan. maaşlarını alıyorlar. ateşini de ölçsünler, sırtına havlu da soksunlar. olmadı götüne pişik kremi de sürsünler. ama çocuk var diyoruz çocuk. tayinciyiz, gurbetçiyiz. kimsemiz yok. kim bakacak çocuklara? sokağa mı atalım? kimbilir kaç aile var bizim gibi. maaşını alıyormuş da, bilmemne. alacak tabi amk. yıllardır gurbette anamızı babamızı yılda bir kereden fazla göremeden, bir o şehir, bir bu şehir seferi gibi yaşıyoruz. anasının sıkılıp okuldaki öğretmenin başına attığı veletleri eylemek için. işler değişince "öğretmenler ateş ölçsün yeeaa. para da alıyolar zaten." o ateşölçerin sivri ucu götünüze girsin amk.

edit 2: aşağıda birileri çocuklarımıza bakamıyorsak istifa edip bakmamızı söylemiş. peki o zaman. ben de bütün ülkeyi işinden istifa edip evde oturmaya davet ediyorum. böylece kimsenin ateşiyle kimse uğraşmak zorunda kalmaz. aaa ne kolaymış böyle klavyeyi mıncıklayarak çözüm üretmesi ya. valla bravo. bak ben de yapabiliyorum isteyince.
  • la yeter yaaa. milli eğitim politikası ile ne oynuyossuunn. tutukla hepsini bitsin gitssiinnn.
  • kocaeli valisi sabahları uyandığında " bugün ne yapayım da hükümetin gözüne gireyim" diye düşünüyor herhalde. geçenlerde de yine öğretmenlerle ilgili saçmasapan bi öneri kocaeli'den gelmişti. bi tane bile aklı başında adam yok mu lan şehirde valiliğe napıyorsunuz aga siz diyecek.

not: öğretmen değilim. devlette de çalışmıyorum.
  • ahahaha evde kal diye diye öğretmenleri sokağa çıkarmak... olağanüstü bir durum söz konusu ve bununla ilgili her bir vatandaşın evde oturması gerekirken neden fazladan bir de öğretmenleri sokağa çıkarırlar?
  • çalışmak zorunda olan insanların haklarını savunup, maaşlarını karşılayın vatandaş sokağa çıkmasın diyen yazarlar bugün de öğretmenlerin evde karantinada kalmasına tahammül edememişler. nasıl bir meslek düşmanlığıdır ki bu, tüm cahilliğinizi su yüzüne çıkarabiliyor.
  • şu an tapu dairelerinde, ilçe tarım müdürlüklerinde, milli eğitim müdürlüklerinde, belediyelerde, vergi dairelerinde, müftülüklerde vb. vb. vb. bir çok kamu kurumunda esnek çalışma sistemine geçilmiş ve birçok kamu personeli işe gitmemekte ve maaşlarını takır takır almaktadır. kaldı ki bu saydıklarımın tamamının maaşları öğretmene denk veya üzeridir. sadece öğretmenler evdeymiş ve maaş alıyormuş gibi bir algıya gerek yok. bir sağlık müdürlüğünün direkt milli eğitim müdürlüğüne yazı yazıp özellikle öğretmenleri talep etmesi işgüzarlıktan öte bir şey değildir.
  • ihtiyaç varsa atanmayi bekleyen sağlık mezunu, alanında uzman kişileri kullanin kardesim nedir bu polisin öğretmenin sizden çektiği salın la herkes bildiği işi yapsın
  • polis ve asker, evlere sipariş götürüyor, yollarda ateş ölçüyor, ihtiyaç sahiplerine paralarını dağıtıyor, mekanları denetliyor, berberleri denetliyor, amcaları, veletleri denetliyor, bunların yanında kendi adli işlerini de yapıyor. bunlar memur değil mi kendi işleri dışındakileri yaparken böyle bir durumda sen hangi ülkenin evladısın da elini taşın altına koyarken bas bas cıyaklıyorsun? yazıklar olsun. oturun evinizde bir sike derman olmayın.
hesabın var mı? giriş yap