• - millet mali götürüyor, bilmem kim neler kaçırıyor

başkasının yanlışı ile bir yanlışı aklayamazsiniz.

- kimsenin parasını cebren ve hile ile aldığımızı düşünmüyorum. talep edilen benim bilgi birikimim. bilgim de devletin tapulu malı değil neticede.

gelir vergisi diye bir şey duymadın herhalde?? senin bilgin devletin tapulu malı değil de başkasının emeği, tarlasında ekini devletin tapulu malı mı da vergi veriyor?

lami cimi yok. özel ders veren öğretmenler açık net vergi kaçırmaktalar. bu noktada maliye bakanlığınin peşine düşeceği bir suç islemekteler. 657 ye tabi kişiler olarak da serbest meslek kazancı elde etmeleri yasaktır. gelir getirici bir işte çalışmama yasağını delmekteler. 2 ayrı ciddi suç. normal şartlarda fiş keserlerse vergiden yırtarlar(vergiyi ödeyerek) ama fiş kesmeleri de yasaktır çalışmama yasağı yüzünden.

buralarda uzun uzun yazdık.

(bkz: öğretmenlerin özel ders vermesinin suç olması)

öğretmenim özel ders vermiyorum vermem. net. bir kere bile vermedim. versem anasını da ağlatırım.

ben daha kırtasiye yardımı denen parayı kursağımdan geçirmeme derdindeyim.
    pis ahlaksizlarsiniz hepiniz. 1000 lira öğrenciye ne harcıyoruz acaba lise öğretmenleri olarak özellikle? hiç. gitmişler helal diye fetva çıkarmışlar çok da umurumda. kırtasiye parasını alıp evin kredisine kredi kartı borcuna gömüyor musun gömmüyor musun? bitti.
  • komikli başlık.

bu da benden bonus:haftasonu 3 sınavda görevliyim. yapacağım tek şey beklemek. sınavlar genelde 1 saat civarı sürüyor. yani birer saat hiç bir iş yapmadan bekleyerek 400 tl civarında para alacağım. geçmiş olsun.
  • işinden ve/veya hayatından mutsuz olan herkesin öğretmenlere sallaması da moda oldu sözlükte
  • her okullar tatil oldugunda ve ogretmenler de ogrencilerle ayni zamanda tatile ciktiginda deliren karakterin problemlerinden biri; ogretmenler niye o kadar maas aliyor, ogretmenler niye o kadar tatil yapiyor bilmem ne. simdi de ogretmenler niye ozel ders veriyor.

sen git o maasla guneydogu'nun koylerinde can korkusu ile calis yillarca, sonra gel sik sik et.
  • vergi beyanı yapılmamış kazanç olduğundan teknik olarak doğru önermedir.

fakaaat,

piyasa dğerinin çok altına yabancılara satılıp sonra da milyarlarca dolarlık vergi borcu silinen telekomünikasyon şirketlerinden başlayıp,

değerinden düşük gösterilip satılan milyarlarca liralık gayrimenkulün devletten kaçırılmış vergisini yakalayarak tahsil edip,

beyan ettiği toplam yıllık vergi matrahından daha pahalı arabalarla gezen ne idüğü belirli ve belirsiz tüm yandaş iş adamlarına gerçek gelir beyanı yaptırılıp vegilerinin ona göre alınıp,

akabinde aktöründen doktoruna, emlakçısından menajerine komedi rakamlarla vergi beyanları veren serbest meslek erbabından gerçek gelire göre vergi hesabı ve tahsili yapılıp,

hepsinden daha sonra en son peşine düşülmesi gereken vergi kaçağıdır, denizde damladır.

kısa tanım:
    sincap beyni kadar aklıyla ülkedeki dev gelir adaletsizliğinden ve devasa vegi kaçaklarından hiç bahsetmeyerek yağma sistemine şakşakçılık yapıp sonra da yanlışı yanlışla örtmeyin demagojisi yapan sahtekarları ortalık yere seren mevzu..
  • ogretmenlere ne vergisi koyacaksin ki ? aldiklari para belli harcamalari belli. 2 - 3 adet ozel ders veriyor diye yorum yapiyorsan eger sana buyuk kufurler ederim bak.

baslik acan arkadas sanirim, bir troll yada akp yardakcisi sanirim. hic bir sekilde insan icinde bir degeri olmamali ki su anda bulunan hukumetin yaninda olanlarin kacirdiklari vergiler hakkinda yorum yapamiyor.

cevremizde o kadar hukumet yardakcisi tip vergi kaciriyor ve usulsuz para kazaniyor ki bu arkadas hala gelmis "hahaha kudurun bak mesaj atiyorsunuz iste" diyor. bu baslik sahibine mesaj atmayin , gelip burada ki basligin altina yorumlarinizi yazin nasilsa foruma ceviremeyecegi icin "hahahah kudurun" seklinde laflar ile gelemez tekrardan.
  • kesinlikle katılıyorum. özel ders vermesin öğretmenler. onun yerine "mühendisten özel matematik dersi" gibi ilanlar görelim içimiz açılsın şöyle. öğretmen diye meslek mi olur. direkt kapatalım gidelim dükkanı ay pardon okulu.
    düzeltmeme: tatildeyim şekerim hiç okumayayım. öpüyorum.
  • (bkz: öğretmen nefreti kusanların çocuksuz olduğu gerçeği)
  • kudur amk sığırı.

öğretmen değilim. uruguay'dan yazıyorum, tosun'un selamı var.
  • ayda 3, 5 bin tl maaş alan öğretmenler bana battı. öyle zavallıyım ki bir ihalede bunun yüzlerce katını kazananları düşünmüyorum. tabii ki onlar hakediyor öğretmen hak etmiyordur.
hesabın var mı? giriş yap