• ilk ilkokul mezunlarından olduğum okul.
  • bugun itibari ile dunya ikincisi bir basketbol takimini sahip okulumuzdur.
  • bir marsi vardi bu guzide kolejimizin; sayet benim gibi okulun ilk yillarina sahitlik etmis biriyseniz(92-2004) istiklal marsindan sonra ezberinize oturan yegane mars olma ozelligini tasir..

sözleri de aha $öyleydi;

yarınlara güneşli günlere
    oğuzkaan kolejiyle (2)

atatürkçü gençleri
    genç parlak zihinleri
    topladı yuvasında
    oğuzkaan koleji

oğuzkaaaaaannn
    oğuzkaaaaaaaannn
    oğuzkaan kolejiyle yarınlaraaaaaaaaaa ((

ayrıca beste sahibinin ekrem ataer olması muhtemeldir.
  • fatih semtinde bulunan , samiha ayverdi anadolu lisesine pek yakın olan , lise bölümü anadolu lisesi düzeyde olduğu iddia edilen okul... ingilizce eğitimi oldukça iyidir... bildiğim kadarıyla istanbul'un en kazık okullarından biri kendisi...minicik bir kütüphanesi de var... en güzel tarafı . prof. dr. kaya çilingiroğlu spor salonu ile bitişik olması... bu okulda toplamış olan devasa boyutlara sahip basketbolcu hanım kızlar hergün burada antreman yapar. ekrem ataer, okulun her türlü organizasyonunda baş gösterir... işte sitesi ;

http://www.oguzkaankoleji.com/index.php
  • normalde, dogru duzgun bahcesi olmayan, apartman dairesi gibi bir ozel okuldu. fakat belki de ilk ogrencilerinden olmak bazi seyleri daha da unutulmaz kildi; klasik ogretmen tipinden uzak; muthis beyefendiligi ile `ekrem ataer`, canayakin ve abi tavirlarla da sayginlik saglanabileceginin bilincinde `ilker çeteci` ve bit tabi kulaklardan silinmeyen marsi "oğuzkaaaaaannn oğuzkaaaaaaaannn oğuzkaan kolejiyle yarınlaraaaaaaaaa"...

ha bir de muthis ilgileri vesilesiyle, 92-96 yemekhane kadrosu'na saygilar sevgiler...
  • 4 yıl keyifle okuduğum okul. şimdi sanıyorum ki 3 şubesi*** oldu ama eski öğrencisi olarak ilk aklıma gelen hocalar ve idareciler ise; oğuzhan kılıç, hannan kantar, ilker çeteci, ekrem ataer, ramazan kırkık, halit tanaçar. ayrıca ders dışında hayat dersi veren rahmetli hasan basri polat ve sekreter aynur ablayı da unutmadım. baya baya bütün okulu hatırlıyormuşum sayınca farkettim.
  • 1992-1999 arası okuduğum okulum. iyi ki okumuşum. tesadüfen burs sınavı ile girdiğim süreçte hiç pişman olmadım burada olduğuma. hala eşimin yeğenleri gidiyor, ve 1 sene sonra da kendi oğlumu göndermeyi planlıyorum.

tüm hocaları ayrı bir karakter idi, yukarıda yazılan isimlerin yanına mehmet kesikbaş hocamı da eklerim. rahmetli olan hocalarımıza da dualarımı gönderiyorum.
  • cocuklugumda sahasında kaçak maç yaptıgım güzel kolejlerden birtanesi. gayet başarılı ve büyüktür.
hesabın var mı? giriş yap