• sığ suya balıklama atlamak omurilik felcine sebep olabilir.bu yüzden suya böyle girmeyi asla tercih etmeyin.neticede girdiğiniz suda kaya vs olduğunu bilmeniz çok zor.
  • el altından ucuza alkol bulduğunuza sevinmeyin , zira etraf sahte alkolle kaynıyor.

bedavaya göçtürürler bu diyarlardan.
  • kendinizi kandırmayın
    sigara sağlığa zararlıdır.

hemen bırakın demiyorum her bağımlı alışkanlık gibi bunu da yavaş yavaş azaltın her canınız istediğinde yakmayın
  • biliyorsunuz, çörekotu birçok kaynakça şifalı denilen ve çok desteklenen bir ürün.

ben de geçmişte yüksek dozlarda kullandım, başıma gelenlerle ilgili link aşağıdadır.
    şimdilerde düşük dozda kullanıyorum.

yüksek dozda kullanımının zararsız olduğuna ilişkin anlatılanlara bakmayın, uzun süre kullanımda günde max. 1-2 gram düzeyinde ve o da sürekli değil zaman zaman ara vererek kullanın.

yüksek doz kullanımlarda 20-40 arasında olması gereken karaciğer enzimlerini (ast, alt) hepatit c (500-1000 ) düzeyinde zıplatıyor.

(bkz: #51930786)

edit: bazı hekim arkadaşlar, günlük 5 gram gibi dozların toksik etki yaratmayacağını, yanıldığımı, benim vakada başka bir sebeple bu değerlerin artıp sonra da azaldığını söylediler.
    katılmıyorum, çörek otu kullanırken artıp, bırakınca hemen düştüğü için, bana göre en akla yakın ihtimal bu, diğer ihtimaller çok daha zayıf görünüyor.
  • bunu öğrenin hayat kurtarır
    çocuk ve bebek için ayrı onların başına daha sık gelir.
  • prezervatif kullanın.
  • sosyal ortamın gazına gelmeyin. havası olan da sönüyor.
  • mide bulantısı yaşıyorsanız yarım çay bardağı limon suyu için.
  • duramayacağın hızla gitme.
  • 50 yaş üzeri ve erkekseniz 5 yılda bir kolonoskopi yaptırın. ben götüme hortum ve kamera mi sokturucam diyenlerden olmayın, azicik akıllı olun.

edit: son arastirmalara göre tarama yaşı 45 e indi. burayi okuyan herkes icin eklemek istedim.
hesabın var mı? giriş yap