• online oyunlardaki ulus katmanları. artıları ve eksileriyle mükemmel bir tespit olmuş diyebilirim. özellikle fransızlar hakkında yapılan tespite bayıldım: http://i.imgur.com/iphic.jpg

--- spoiler ---

brezilya? heuheuehuehuehueh *

--- spoiler ---

(bkz: nationality in online games tier)
  • 2,5 3 yıl kadar knight online oynayan biri olarak, her boş vaktim olduğunda içimden bir ses "başlamalısın" diyor.başlayınca "2 saat oynayayım" çıkarım diyorsunuz, öyle olmuyor.o yüzden hiç başlanmaması gereken oyunlardır.gününüzün büyük bir kısmını alır.bu sürede kendinizi geliştirmeye ayırın : kitap okuyun, film izleyin, müzik dinleyin, kas çalışın, ingilizce öğrenin.ama online oyun oynamayın.

işin ilginç yanı oyunu çok sevdiğiniz için tam anlamıyla pişmanım ya da değilim de diyemiyorsunuz.kendizi çirkin, kilolu, yalnız hissediyorsanız bu oyunlara daha da bağlanırsınız ve karakterinizle kendinizi özleştirirsiniz.tamamen bilinç altınıza etki eder.oyunda kendinize yeni bir dünya kurarak gerçek hayatta elde edemediğiniz : başarı, saygı, mutluluk gibi şeyleri elde etmeye çalışırsınız.ve tabi hepsi geçici oyun bittiğinde kendinizi yine boşlukta hissedersiniz.o yüzden üstüne basarak söylüyorum : kesinlikle başlamayın, oynayan yakınınız varsa bıraktırmaya çalışın.
  • yıllarca silkroad online oynamış birisi olarak nasıl bir bağımlılık olduğunu az çok bilirim. hayatımın şimdiye kadar ki en keyifli yılları diyebilirim kesinlikle, bu bambaşka bir olay tarifi yok. yıllarca oynuyosun ve tek bir an bile sıkılmadan inanilmaz keyif alıyorsun oynadığın her dakika. varsın zararlı olsun, asosyal yapsın. dışarda bu kadar mutlu eden birşey yoksa zaten sokayım sosyal hayata. artık bizden geçti tabi orası ayrı. özlüyorum şimdi o yılları, o heyecanı. bugün hiçbir online oyunun o zevki vereceğini sanmam.
  • online oyunlar ve kişinin kendisini karakteriyle özdeşleştirmesi, gerçek yaşamdaki her şeye oyundaki gibi yaklaşması üzerine bir film izlemek için (bkz: ben x)
  • liseden arkadaşlarla oynuyoruz, eğleniyoruz hem de muhabbetimiz kopmamış oluyor diye başlanılan oyunlar olurlar bunlar. bir süre sonra arkadaşlarınız gelmez olur ama siz devam edersiniz. daha sonraları ise online arkadaşlar edinmeye başlarsınız. aradan bir zaman geçer bir de bakmışsınız ki işi gücü bırakmış, ruhunuzu bilgisayara teslim etmişsiniz. sonra pilav gününde karşılarşırsınız o arkadaşlarınızla ve içinizden acı acı söversiniz onlara sizi bu merete başlattıkları için.
  • en iyi şu basit basket oyunudur. biri çıkıp sözlük grubu kursa millet işi gücü bırakır.

http://www.onlinegames.com/basketball/
  • cümleten ne kadar nefret etmişsek artık, kimsenin belirtmediği bir oyun da şöyle ki;

(bkz: ogame)
  • konsollarda en son aradığım zerre umrumda olmayan şeydir bu yıllardır, futbol falan da sevmediğimden ilgimi çekmemiştir hiç.
    bugün 3ds ile street fighter 4 oyununda bakınırken online match kısmını gördüm meraktan girdim.
    fakat o da nesi, hani kaybettiğinde kolu kıran, küsen gerizekalılar var ya hepsi bir araya toplanmışlar sanki, rank yükseltmek için ard arda uzaktan kesintisiz sonic boom fırlatan mı istersin, dayakları yiyip maç sonunda ultra combo yapmayı taktik geliştirmişleri mi.

fazla bir şey kaçırmamışım sanki.
hesabın var mı? giriş yap