şükela:  tümü | bugün
 • kabiliyetli şarkı yazarı onur özdemir'in yeni sahne personasıdır. yolu açık olsun.

  https://twitter.com/onurr_official
  http://instagram.com/onurr.official

  (bkz: onur özdemir)
 • sakin'in onur özdemir'inin yeni hali.

  şimdilik diyeceklerim bu kadar. çünkü götüme girsin istemiyorum?
  ben bu adamla günlerce walter benjamin'in pasajlar'ı üzerine konuştum mail üzerinden lan, yağmur güncesi'nden yola çıkarak hem de. o onur'du işte. şimdi onurr olan "hayvankanımıdaemdinvampir" falan diyor. ne diyeyim. götüme girdi. evet.
 • hamur işlerini söyleyen adamla, bu adam aynı kişi! allahım aklımı çıldırıcam birazdan.
 • 'onur' ismi dolu olduğu için kendisine 'onurr' ismini seçmiş popçu (bkz: söyleyenin yalancısıyım)
  ismi 'onur93' de olabilirdi aslında veya 'onur-bjk'
 • ben bu adamın sakin olduğunu bilmiyordum en başta. gerçi sakin'in de sadece laleler beyaz isimli parçasını bilirim ama çok başarılı bir prodüksiyon olduğunu da söylerim her zaman. şimdi bu adamın, o adam olduğunu öğrenince açtım bir laleler beyaz dinliyim diye tekrardan, youtube'da ki livelarını izliyordum da adam gerçekten değişmiş be abi. o yüzden siktir edin sakin, makin adam artık popçu onurr olmuş bayağ bayağ süper bir değişim geçirmiş, tipi, imajı, kılığı falan ama tek değişmeyen şeyi gayet iyi olan, tertemiz sesi ki bu ses gayet günümüz popuna cuk oturur.
 • şimdi ayşe hatun önal'ın güm güm klibindeki tarzına çok fazla takılmamaktayım. sonuç alarak ayşe hatun'un projesinin bir köşesinde şarkıya dahil olmuş. ve bu devamlı ayşe hatun ile aynı tarz'da ya da benzer tarz'da müzik yapacağı anlamına gelmiyor.

  twitter adresinden de anlaşılacağı üzere bayağı bayağı popçularla takılmaktadır. bu da pop müzik yapacağına işaret ediyor. ammavelakin nasıl bir pop müzik yapacak? önemli olan nokta da o.

  eğer bu şarkısındaki gibi bir müzik yapacaksa çokta laf edemem. çünkü bu adam sakin grubunda da zaten indie yapıyordu. bu şarkısından da anlaşılacağı üzere indie pop yapacakmış gibi gözüküyor. indie pop yapacaksa eğer sonuna kadar destekçisiyim. fakat klasik piyasa türk pop müzik yapacaksa* eğer hakkında hiç iyi şeyler düşünmeyeceğim. en iyisi bekleyip, kendi solo albümü çıktıktan sonra yorum yapmak. şu an için konuşup hemen yargılamak anlamsız çünkü.
 • pop'a geçmesine hiç itirazımın olmadığı (ticari kaygıyla yaptıysa hangimiz istediğimiz işi yapıyoruz ki?), imaj konusunda ise yanlış yönlendiğini düşündüğüm şarkıcı.

  etiler bar tarzı yerine daha alternatif jack and jones, sportif, smart casual havalara bürünseydi, popu alternatif rock'la harmanlasaydı, daha iyi olmaz mıydı?
 • sözlerini yazdığı güm güm adlı şarkıda ilk iki dizeye yeni karakteriyle, sakin'den böyle bir adama dönüşmek zorunda olması gerektiğiyle ilgili birkaç açıklama serpiştirdiğini düşündüğüm şarkıcı, söz yazarı.

  taktiklerden kırılırsın ama mutlu olursun:
  ben sakin gibi bir grubu varetmiş biriyim ama para kazanmak için böyle bir taktik uygulamam gerekiyor. hoşuma gitmiyor, ama beni mutlu etmeye yetiyor bu yeni kimliğim.

  taklitlerden sıkılırsın, el ele tutuşursun:
  ayşe hatun da daha genel dinleyiciye hitap eden bir şeyler yapmak istiyordu, farklı bir şeyler denemek istiyordu. güçlerimizi birleştirdik, bu statejide birlikte yürüyoruz.
 • telekinetik eylemlerin sonucu onur özdemir'in yeni hali.

  en son hasan mezarcı'ya da böyle bir şey yapmışlardı.
 • yeterince aramaya inanırsak "aşk bu kızılötesi yaralı müzesi hareket edemem" sözlerinde bile mânâ bulabileceğimiz gibi, bu abinin şarkı sözlerinden de zorlama mânâlar çıkarabiliriz. ama zorla güzellik olmaz hafız. safi üzüntüsün sen onur özdemir hayranlarına, safi hicapsın.

  bu abinin tanıdığımız sevdiğimiz onur özdemir'le yakından uzaktan alakası olmaması, herhangi iz taşımaması çok iyi; farklı isim kullanması bilhassa süper -eskiyi yeniye, güzeli çirkine karıştırmamak adına.

  pop müziğin amına koyayım demiş miydim.

hesabın var mı? giriş yap