• (bkz: assert h)
  • böbrek taşı düşürmek için birebirdir süspansiyon sistemi. her kasis fatma girik tokadı etkisi yapıyor. hoş ama alın yani.

astra classic diye anılır olmuştur artık (bkz: daha kullanacaktım ben ya)
  • opel astra için j kasayı çıkardıktan sonra astra classic 3 diye isimlendirilen ve klasikleştiği için 2013 yılına kadar üretileceği bildirilen astra serisi
  • benimde 2006 panoromik tavanlısına sahip olduğum, aldım memnunum tavsiye ederim diyebileceğim ekonomik vergi avantajlı ve hala gözüme güzel görünen aracım
  • bu serinin 2008 model benzinli yarı otomatik şanzımanlısı için yakıt tüketimini geçen hafta test etme imkanım oldu:

707 km.lik bir gezinti sonucu (yaklaşık 600 km.si şehir dışı) yol bilgisayarındaki veriler;
    toplam yakıt tüketimi: 35.5 lt,
    100 km.deki tüketim: 5.0 şeklinde oldu. (şehir içine girmeden önce mola yerinde 4.5 lt. idi.)
    yani 707 km.lik yolu 168 tl.lik yakıtla tamamlamışım. bu da kabaca km.de 24 kuruşa denk gelir. (95 oktan güncel benzin lt. fiyatı: 4.72 tl)

evet, benzinli, otomatik vitesli ve 1.6 motor bir araç için (eğer yol bilgisayarında bir arıza yoksa) gerçekten inanılmaz bir tüketim gibi görünüyor.
    bu verilere ulaşırken saatte 100 km. hızı çok nadir geçtiğimi, genelde hız sabitleyici kullandığımı, ani kalkış ve hızlanmalardan kaçındığımı, kırmızı ışık v.s gibi durmam/yavaşlamam gereken yerlere yaklaşırken makul mesafelerde ayağımı gazdan çektiğimi ve aracın filtrelerini (yağ, hava ve polen) zamanında değiştirdiğimi belirtmek isterim.
    tabii acelesi olan veya yoldan biran önce kurtulmak isteyen için böyle bir ortalama imkansız olacaktır ama vakti olan için kayıp en fazla 1 saattir. hem etrafınıza daha rahat bakınırsınız hem daha güvenli yolculuk yaparsınız.

"arkadaş sen arabayı kullanmamışsın, ittirmişsin" diyebilecekler için peşin cevabım: bu devirde mecburen böyle.

not: inanmayanlar olabilir normaldir, ben de zor inanırdım. bu yüzden fotolarını çektim yol bilgisayarının. ayrıca etkisi ne kadar olur bilemem ama araçta goodyear efficientgrip performance marka lastik bulunmaktaydı.

edit: aracı yaklaşık 7000 km'dir kullanıyorum, otomatik vitesle ilgili hiçbir sorun yaşamadım.
    yakıt tüketiminde benzer değerler yakalıyorum. geçen ay 550 km'lik şehir dışı yolculuğumu 4.9 lt./100 km. ortalama ile tamamladım. aşırı yoğun olmayan şehir içi tüketim ise ortalama 7-8 lt./100 km. civarlarında oluyor.
  • dün facebook üzerinden buluşup yenibosna başakşehir ve sarıyer boyunca gezen hayranlarına sahip araç. 26 tane astra h güzel bi görüntü vermiş.
  • güzel araba. sonunda benim oldu lan, mükemmel araba.
  • severek ve beğenerek aldığım 6 senedirde mutlu mutlu sevrek bindiğim çok yakışıklı bi kasa,yeni çıkan j kasa bu kadar karizmatik değil.hatcbak gençlere aciip yakışıyor
  • sert arabadır. süspansiyonları, freni, vitesi, debriyajı, direksiyonu, düğmeleri taş gibidir. ama kazık sertliği değil, güven hissi aşılayan bir sertlik. enterasan bir zevk unsuru.
  • sattım seni çakal.çok şükür.
hesabın var mı? giriş yap