şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: (okuduğunu anlamayan mal editi) pkk bir terör örgütüdür. savaşa hayır diyeni terörist ilan eden genellemeci tavra karşı yazılmıştır.

-

(bkz: akp’li değilim ama) girizgahının, çakma klavye milliyetçileri tarafından kullanılan versiyonunu, iktidarı desteklemek için yazdığı yazının önüne koyan tiptir.

mit’in tırlar dolusu silahı işid’e taşıdığı ortaya çıkınca hebe höbö lanet olsun akp’ye der, aynı silahlar ankara’daki barış mitingini vurunca “oh nasılmış” der.

ölü sevicidir, aynı iktidarı gibi kandan beslenir. zerre utanmadan atatürk’ü de söylemlerine katar. atatürk’ü, savaşı çok seven biri zanneder.

ilgili operasyon başlığına “ayağınıza taş deymesin” yazdıktan sonra bira içmelik arkadaş veritabanı başlığına geçer.

devlet bahçeli neyse, tam olarak aynı güruhun kafasını yaşar. yani bi gün önce şerefsiz dediğine, bi gün sonra tam destek arkandayım der.

eksiksiz bir dönektir. dönek kelimesinin bi sözlük anlamı olsa bu kişiler yazılabilir.

örnekler çoğaltılabilir fakat sinirler pek müsaade etmiyor.

bugünlerde bu kişileri sıklıkla yazdıkları şu başlıkta inceleyebilirsiniz; (bkz: barış pınarı harekatına destek veren sözlükçüler)

çok geçmeden buralara da heval, terörist sevici falan gibi entryler döşemeye gelebilirler, dikkatli olun.

bir aktrole uyguladığınız yöntemi uygulayarak bu cehaletten bi nebze uzaklaşabilirsiniz.
    (bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)

olayın net özeti şurada mis gibi açıklanmış. tekrar yazma gereği duymuyorum. okuyun.

9 ekim 2019 barış pınarı harekatının başlaması/@nickson

edit: orduyu destekliyorum iktidarı değil diye başlayan cümleler kurarken aklınızın bi ucunda olması gereken bu rte açıklamasını da unutmayınız.

(bkz: suriye’de 53 milyar dolara yeni şehir kuracağız)

edit 2: atatürk’ü anlamamış olmak bir kabahat değil. tekrar tekrar anlayana kadar okuyabilirsiniz. buraya bırakıyorum.

“mutlaka şu veya bu sebepler için milleti savaşa sürüklemek taraftarı değilim. savaş zorunlu ve hayati olmalıdır. hakiki düşüncem şudur: ulusu savaşa götürünce vicdan azabı duymamalıyım. öldüreceğiz diyenlere karşı, “ölmeyeceğiz” diye savaşa girebiliriz. ancak, ulusun hayatı tehlikeye girmedikçe, savaş bir cinayettir.”

kaynak: (1923, adana)
    (atatürk’ün söylev ve demeçleri, atatürk araştırma merkezi, c. ıı, ankara, 1997, s. 128)

edit 3: önünüzde iki tane daha benzer operasyon örneği var. öncesini sonrasını bi araştırın, neler yaşanmış. adamlar betondan dem vurdu bu operasyondan önce. şehir kuracağız dedi.
  • bu kişi benim.
  • evet bir iktidar muhalifi olarak orduyu destekliyorum.

ordu benim ordum, asker benim askerim; benim kardeşim, ağabeyim, kuzenim, evladım, babam... devlet benim devletim, millet de benim. hoşumuza gitmeyecek birileri yönetiyor diye sahip olduklarımdan, benim olandan, olduğumdan vazgeçecek değilim... evet yeri geliyor hiç istemediğim şekilde, istemediğim ve yanlış olduğunu düşündüğüm şekilde yönlendiriliyor ancak bu gerçeği değiştirmyor.

doğru ya da yanlış... eğer savaş kapıdaysa siyaset rafa kalkar, milli menfaatler paydasında buluşulur.

imza: bu olayların buraya kadar getirilmesinin yanlış olduğunu düşünen ancak mevcut şartlarda operasyon yapılmasını gerekli gören ve destekleyen muhalif.
  • o başlığa ben de yazdım. ne ölü seviciyim ne döneğim. bu kadar yazıp sallamaya ve genellemeye üşenmiyorsan git o başlıkta yazanların profillerine gir, tüm entrylerini incele öyle konuş.

giden asker ülkemizin askeri. ne diyelim? hükümet gönderdi hepsi ölsün mü diyelim? sen askerlik yaptın mı işkembe? bilir misin emir nedir nasıl uygulanır vs?

bu hükümete hiçbir zaman oy vermedim. vermem de. sigara yasakları (özel araç hariç) ve poşet uygulamaları haricinde hiçbir kararını desteklemedim. suriye'ye girmesini de hiçbir zaman desteklemedim. yapılanlar başından beri işbilmezlik ve aptallıktan ibarettir. fakat, bu karar öyle ya da böyle alındıysa, ordumun içinde yer alan vatandaşımın da yanında olayım müsaadenle.

muhalif olmakla kendi askerine düşman olmak arasında fark var. her ne kadar o askerlerin başları boyun eğmiş olsa da birilerine, hala şerefli türk askerleri de mevcuttur orduda.

hiçbir kürt'e heval demişliğim yoktur. kürt'le pkk'lı benim için aynı anlamları taşımıyor. terörist teröristtir. bunun ırkının olmadığını ışid'in içindeki onlarca milletten insandan anlayabilirsin.

her konuda olduğu gibi bu konuda da genelleme yapmak yanlıştır, dolayısıyla entryin asılsız iddialarla doludur.

elbette tariflediğin şekilde insanlar da mevcuttur fakat herkesi aynı kefeye koyamazsın.

normal şartlarda böyle aptal başlıklar açanlara söverim. sana da söveyim mi şimdi genelleyip? gerek yok değil mi?

öyle bilip bilmeden atmamak lazım.
  • boş konuşmayın kardeşim... savaş kararı iktidarlar üzeri bir karardır, keyfi alınmış bir durum değil. hatta açık söylemek gerekirse bölgedeki kürt yapılanması zart zurt da kimsenin zikinde değildir, o terör merör işleri işin kılıfı.

esas mevzu bölgedeki otorite boşluğunun doğurduğu enerji pastasının paylaşımı. elin gavuru amerika onbinlerce kilometre öteden gelip, silah kullanarak cebren söz sahibi oluyorsa bu pastada, almanı fransızı hiç alakası olmadan mısırı söz sahibi oluyorsa, ulan her boku geç bizim koruyup kolladığımız filistin biz olmasak israil'in bir kaşık suda boğacağı filistin atar yapmaya başladıysa kusura bakmayın da bir siktirin gidin artık...

türkiye yapması gerekeni, çok geç kalarak da olsa yapmaktadır. mevzu bu kadar net. şimdi siktirip gidip megri megri diye ağlayabilirsiniz.
  • bir başka ypg sevicisi algısı daha...
  • iktidarı desteklemiyoruz o halde, vatan haini olmak doğal kafası bu herhalde.

bakın olası bir operasyona karşı çıkmak ve muhalefet en doğal hakkınızdır. operasyon başladıktan sonra bozgunculuk başka bir şeydir.

ülkenin savaş karşıtları dahil her kesimi iki adım ötesini düşünmeden konuşuyor. gözünüzün önünde birkaç ülke dağıldı. ama hala ya akıllanmadınız ya da akıllanmayanları bulacağınızı sanan propagandacılardansınız.
  • kimse de demiyormuş 'bizim askerimizin orada ne işi var' diye. bak bak bak. mesela ben de hiçbir kürdün "ne işi var abd'nin orada. neden bize silah veriyor" dediğini duymadım.

işid ile mücadele adı altında hevallere silah yığılmasını sorgulama, yarın o silahların türkiye'ye döneceğini görmezden gel, burda da sevgi pıtırcığı olarak barış naraları at. oyunu kuralına göre oynayacaksak önce şurada anlaşacağız. eğer politik bir dil kullanacaksak, "bu operasyon kürtlere değil. biz ülkemizdeki mülteci kardeşlerimizi pyd'nin işgal ettiği yerlere yerleştireceğiz"

ha gerçekleri konuşacaksak, "size israil ve abd desteği ile orada ülke falan kurdurmazlar kardeş. ne kadar silah yardımı alırsanız alın en nihayetinde onlar gider baş başa kalırız"

evet muhalifim, olayın bu noktaya gelmesinde iktidarın en büyük suçlu olduğunu düşünüyorum amaaaa, bu operasyonda hem orduyu hem de iktidarı destekliyorum.
  • sözcü yazarı olma olasılığı yüksektir. ya da fox tv'de çalışıyor olabilir.
  • savunma savaşlarının hepsini koşulsuz destekliyorum.
    vatan savunması doğal ve kaçınılmaz bir haktır.

ama halkın bir kısmının oyları ile iktidara gelenlerin uyguladığı kötü dış ve ic politika uğruna gencecik askerlerimizin ölmesini sonuna kadar red ediyorum.

mesela 5 sene önce karinlarini doyurup sınırdan geçirip kalbimiz sizinle diye yolladığın heevalleri (!) başka bir ülkenin iç savaşına körükle gidicez diye şamda cuma namazı kılıcaz diye ari kovanı yaptığın bir coğrafyayı sonrasında

"ama topraklarimizi tehdit ediyor teröristler " diye yutturup yedirmeye calisiyorsan aptal değilim kusura bakma .

iddia ediyorum o bölgedeki silahlı teröristlerin cebinde pasaport olsaydı enaz %80 nin türkiyeden oraya geçtiğini görürsün zaten .