• aynı zamanda sözlükteki en net başlıklardan birisidir.
  • teknolojinin ilerlemesi ile artan internet alışverişlerinden doğan lojistik ihtiyacını ucuz ve kalitesiz iş gücü ile karşılamaya çalışan firmaların istihdam ettiği işçi , amir , bölge müdürü vb diye gider..

not :
    gg olmasın ben üstteki yazarların yapmayı unuttuğu tanımı ekledim.

bunu mu demek istemiştiniz ?

(bkz: orospu çoçuğu taksici)
  • bir tanıdığım kargo firmalarından birinde işe başladı, ilk haftasını dinleme fırsatım oldu.

firma çalışana 100-150 kadar kargoyu teslim ediyor ve yetiştirmesini bekliyor. iş ne kadar erken biterse mesai de o kadar kısalıyor. bu dağıtımın 9-10 saatten kısa sürmesi mümkün olmasa gerek. çalışana aşırı iş veriliyor. insan açlık-etik arasında seçim yapmaya zorlanamaz.

bu tür işlerin standartları olmalı. prosedürler kurye, taksi ve servisler için de geçerli olmalı.

devlet denetim işlevini yerine getiremiyor, bunun başlıca nedeni ise popülist politikalar, oy kaygısı. tabii bu işlevi harekete geçirmek siyasileri seçen topluma düşüyor. ancak insanlar kutuplaştırıldığı için ortak çıkarlar unutuluyor, göz ardı ediliyor.

müthiş bir kısır döngü içindeyiz. etik temelli içsel devrim gerçekleşmedikçe yola gelmeyeceğiz.

insan öncelikle birey olduğunu fark etmeli. birey olamamış kişilerin birlik oluşturması yaşadığımız her türlü ilkelliğin asıl nedeni. siyaset, inanç, spor vb. konularda aynı eğilimleri gösteriyoruz.

öyle bir zaman geldi ki tek olmak çok olmaktan daha hayırlı bir duruma dönüştü.

kimseyi kınamıyorum, yaşananlar bir yerden sonra hayatta kalma içgüdüsü kategorisinde değerlendirilebilir. eleştirdiğimiz kimselerin şartlarında olsak aynı kararları verebilirdik.
  • bunlar babadan oğula nesil herhalde.
  • kargonuzu gelin subeden alin sms’i atan ahlaksiz ornegi.
  • küresel bir problemdir.

bütün gün evde olmanıza rağmen, evde bulamadık, pazartesi tekrar deneyeceğiz diye not bırakır.

p.zevenk, bari kargomu bir yere bırak da ben gidip alayım. bakalım bu pazartesi o pazartesi, tüm gün evdeyim. yine aynı numarayı çekerse.. bulacağım onu.
  • orospu çocukluğunda ihtisas yapmış bazı kargocular var. çalışan kalitesinin düştüğünü biliyoruz ama öylesine düşmüş ki, anlatması zor. iletişim kurmayı bilmeyen, kurumsallıktan uzak tipleri kargocu diye işe alan şirketlerde suç. onlar da biliyor yapılan her şeyin yanlarına kalacağını bu yüzden kafaları rahat. ülke vasıfsızların, yüzsüzlerin cenneti oldu. önceden bunlar ezikti. şimdi yüzsüz oldular.
hesabın var mı? giriş yap