• bir takim amacından sapmış akademisyenler yüzünden, her sınav öncesi sınavla alakalı bilinmesi gereken-gerekmeyen herşeyi hatmetmesine rağman bir türlü (ikinci) okulundan mezun olamayan uzun arkadaş. başvurduğunuz taktirde film bulursunuz, dizi bulursunuz, oyun bulursunuz, bulursunuz da bulursunuz. bi çeşit yanlızca üylerine (eş, dost, hısım, akraba, vs.) hizmet eden beleş elektronik data sağlayıcısı gibi çalışan iyi niyetli kişiliktir. sevabı büyüktür velhasıl. severiz kendisini. mücadelesinde (bkz: bitmeyen okul) sonsuz destekçisiyiz. zaten okul bitiremeyen öğrenci yoktur. bitirtmeyen hoca vardır.
  • (bkz: #15937865) entry'sinde bulunan, konuyla her ne kadar alakasızda olsa "başarısızlığın en adi ve alçakça cezalandırıldığı doğal bir sistem de yaşıyoruz.." cümlesiyle bir anda irkilmeme neden olmuş yazardır.

nasıl bir cümledir o? başarısızlığın tanımı daha iyi nasıl yapılabilirdi gerçekten bilmiyorum. amaç orada belki başarısızlığı ve getirilerini tanımlamak değil ama beni gerçekten derinden sarsmış bulunuyor.
  • 333. dönem kısa dönem'in gururu olacak, seksi mi yoksa değil mi bilmediğim yazardır kendisi..

anlamadığım bir konu var yalnız? yüce devletim bana 9.95 verirken ona neden 30 tl vermiş anlamadım !?!
    bizim sütyenimiz yok diye mi?
  • 24 saat kesintisiz çalışabilen adam. mola vakti geldi, yeter!
  • istanbul'da, izmir'de, antalya'da ve dahi bilmediğimiz birçok yerde 15 mayıs 2011 sansüre karşı yürüyüş için kullanılan yaşar usta temalı pankartların düşünürü.

iyi bir adam sanki.

(bkz: #23485274)
  • özel mesajlarla insanlara küfür edecek kadar aciz birisi.

düşüncelere tahammülsüzlüğünü insanlara ettiği küfürlerle engellemeyi düşünüyor sanırım.

onun adına üzüldüm.
  • düşünce adı altında, kişi ve kuruluşları, elinde bir tane delil olmaksızın, zan altında bırakmakla da kalmayıp direkt suçlayan kişiye; "şerefsiz yalancı" demiştir. sözünün arkasındadır. hatta az bile demiştir. isteyenler, mevzusu geçen şahsın girdilerine bakıp, ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirler. saygılarımla.
  • (bkz: #25091118)

uefa fenerbahçe'yi neden almadı şampiyonlar ligine? çünkü şike bulguları var dediler.

ee o zaman bu benim düşüncem olmaz. sadece olanın gösterimi olur. burada bir camiayı suçluyor muyum?

tabiki hayır. o suçlamayı yapan uefa, ben değilim. ben sadece yazdım.

bundan nem kapıp şerefsiz yalancı diyebilecek kadar fanatik, gözü dönmüş insanların ekşisözlük ortamında barınmasına gerçekten anlam veremiyorum.

özür dilemenin erdem kabul edildiği gerçeğinden yola çıkarak daha sakin oturup düşünmek varken,

insanlara salladığımız küfürlü sözcüklerin, anlayış özürlüsü kelimelerin arkasına saklanıp;

ilkokul çocuğu mantığında "ben dedim ama o da bana şunu dedi" demek gerçekten gülünçtür.

tavsiyem; erdemli olması. sadece bir yazısından ötürü bir kişiye şerefsiz, yalancı gibi sözcükleri yakıştırmaması.

sadece bir tavsiye tabiki. ben ağzımdan köpükler saça saça küfürlerimi ederim demek de acaba deyip oturup düşünmek, belki de her şeyden önce konuşmalıydım demek de onun seçimi.
  • bazı şerefsiz yalancıların, aynı zamanda gerizekalı ve cahil olduklarını tescillemiş kişi.

uefa' nın bu süreçte, fenerbahçe hakkında aldığı bir tane kararı, şike soruşturmaları ile ilgili bir tane cezayı, şikeci olduğunu tescillediği bir tane belgeyi göster(e)meden:

"uefa' nın fenerbahçe' yi şikeci olarak tescillediğini" iddia eden dalkavuklarla uğraşmak zorunda kalan kişi.

bir de kalkıp erdemden falan bahsedebiliyorlar ya insanın ağız dolusu sövesi geliyor. buradan açık açık tekrar belirtiyorum:

uefa' nın tek bir delil görmediği halde, türkiye futbol federasyonu' nu tedbir amaçlı uyarmasını ve bu konuda tff' nin gösterdiği basiretsizliği, hukuk dışı davranışlarını; "uefa' nın fenerbahçe' yi şikeci ilan etmesi" olarak yorumlayan, yorumlamakla da kalmayıp bunu milyonların okuduğu sosyal bir platformda, resmi bir kararmış gibi göstermeye çalışanlar: şerefsizdir, yalancıdır, erdem ve terbiye yoksunudur, bir taraflara yaranmak isteyen dalkavuktur, cahildir ve art niyetlidir.
  • artık tartışmanın ne demek olduğunu bilmediğini anladım.

savunduğu konunun aksini savunduğunuzda başlıyor küfre.

terbiye sınırlarını geçtiğinden kendisine ne cevap vereğim bir daha ne de nick altına yazacağım.
hesabın var mı? giriş yap