• hele ki bu film 3. sınıf amerikan aksiyon filmi ise nasıl da bir heyecanla takip eder onu. bu denk gelişler bir de akşam çayı saatine denk geldi mi, o çay işkence olur. halbuki diğer kanalda ne güzel şampiyonlar ligi maçı var, aç işte iki dakka futbol görelim.
  • buyuk bir ihtimalle pazar sabahi trt'de kovboy filmi yakalayan babadir. ortasi basi farketmez, izler.
  • açtığı anda bir polis takibi veya patlayan araçlar falan varsa hipnoza girer.
  • her filmin yarısında çıkan ekşicilere dert olmuş babadır.
  • filmin oteki yarisini daha once izledegi için seriyi tamamlayan babadir. 1-2 sene sonra da olsa filmi tamamlamistir.
  • siz yanında otururken filmi açtığı halde sanki başından beri izliyormuşsunuz muamelesi yapıp "şu bununla işbirliği yapıyor dimi? bu şimdi şunun peşinde mi? bunlar neden düşman?" gibi sorular sorup bilmiyorum ya değiştirsene zaten bir şey anlamadık diyince "yoo ben anladım salak mısın ki anlamıyorsun bak şimdi..." diye filmi anlatmaya koyulan babadır.

birisi eve molotof atsın da hareket olsun.
  • -şu adam kim
    -bu kız niye böyle zıplıyor
    -bizim köyde de vardı böyle arılar*

gibi sorularla adamın kafasını siken babadır ama candır.
  • benim babam değildir. hatta ben izlediğimde kızardı. yalnız bizimki televizyon izlerken uyuya kalıyordu. biz de nasılsa uyudu deyip kanali değiştirdiğimizde "değiştirmeyin izliyorum ben onu derdi" hey gidi hey. ne güzel günlermiş.
  • hele bir de ışıkları söndürüp televizyonun sesini sonuna kadar açması yok mu? insanı çileden çıkarır.
  • aynı filmi daha önce izlediğinde reklam girip başka kanalı açan sonra da unutan babadır , günler sonra denk gelip kaldığı yerden devam edebilir . yetişkin bir baba , 3-4 filmi reklam kuşağı sayesinde zaplayarak parça parça 1 hafta içinde bitirebilir .

(bkz: benim babam christopher nolan gibi adam)
hesabın var mı? giriş yap