• an itibariyle app store'a düşmüştür.

edit: anasayfada yok, "os x lion" diye aratınca çıkıyor
  • mac kullanicilarinin cogu apple serverlarina abandigi icin ve turkiyedeki bant genisligi rezalet oldugu icin kagni hizinda inen aslan parcasi.
  • bi sakin olup "ilk kuranlar ne diyecek bakalım" denmesi öneriliyor. boru değil, işletim sistemini değiştiriyoruz. yedek almadan yüklemeye çalışıp, sorun çıktığında tüm verilerini kaybedenlere selam olsun...
  • torrent'e düşen vmware paketi ile bir aydır kullandığım os.
  • 3 yillik "emektar" macbookuma kurmak icin bekleyecegim guzellik. ha, kaldirir mi, kaldirir, ama snow leopard'dan sonra performansi azicik dusuruyorsa bile dokunmamak lazim. zaten multi touch gesture'lar calismayacak anladigim kadariyla, onun disinda sadece bir kac ozellik 30 dolar verip upgrade ettirmenin hakkini verir (autosave, mission control, full screen apps hos olaylar tabii).
  • an itibariyle kurulumu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirip ortamlara aktığım işletim sistemi. yaptığım işi ortada kesip yedek almadan direkt upgrade i bastım, neyse ki verilere bir şey olmamış. vmware gibi uyumsuzluk çıkarma ihtimali olan yazılımlar da sorunsuz bir şekilde (veri kaybı olmadan) çalışıyor. her şey olduğu gibi sadece işletim sistemi değişti yani, korkmadan kurabilirsiniz. 30 dakika gibi bir kurulumu var.
  • 30$'lık fiyatıyla, 250$+kdv verip windows 7 ultimate almış insanlara tokat gibi bir işletim sistemi olmuştur kendileri. tabi eski kafalı kaldım ben bu mevzularda, geriye dönük uyumluluğuyla ilgili tereddütlerim olduğundan biraz beklemekten yana olanlardanım. ya da beklemeyebilirim de... bilmiyorum,bilemiyorum, kafam çok karışık sözlük.

zamanın ötesinden edit: pardon, service packler ücretsizdi değil mi?.. neyse bilkom'un acısını apple'dan çıkarmaya devam edin bakalım.
  • "hele bi dur yeğen" dedirtir.
  • goldmaster versiyonunu yüklememiş olanlara duyurmak isterim ki: artık satışta!
    (bkz: raflardaki yerini almak)
    (bkz: hangi raf)
  • bilkom vergisi ile olmasi gereken fiyatindan cok daha fazlaya satilan mac bilgisayarlar icin dijital olarak 30 dolara alinabilen isletim sistemidir.
    1500-2000 tlik sistem(desktop/laptop) alip, windows guncellemesi icin 200 kusur tl degerinde kutulu windows almaktan iyidir bence.
hesabın var mı? giriş yap