• saglam bir icici olup olmadigini bilmiyorum, ama tecrubelerim dis gorunusunden boyle bir izlenimde bulunabilecegi yonunde.
    surat, ifade, gozaltlari falan, aksamcilik fondotensiyeli. lakin sevgili osman abi full-time sarhos gibi konusuyor.
    yaradan ona oyle bir tonlama vermis yapacak birsey yok.
    bilmiyor ki faydasi var alkole karsi mücadelede, sesini duydukca icmek ve alkol kavramlarindan uzaklasiyorum.
  • konuşmasi ve hareketleriyle "körkütük sarhoş" izenimi veren spor yazarı. canlı yaninda "ulan" diyen ilk türk büyüğüymüş. "yane" kelimesini çok kullanır.
  • az evvel tomas'ın cezası ile ilgili aşağı yukarı şu yorumu yapmış olan şahıstır...

"tomas'a gittim ya dedim naaptın sen dedim galatasaray mağlup olursa sorumlusu sensin dedim ehehe, o da dedi abi yok bir daha kart görmem, ya çok iyi niyetli bir çocuk aslında..."
  • galatasaray'ın ofk belgrad beraberliği üzerine yazdığı köşe yazısının başlığı "sıkıntı var" olan yorumcu. sergen'in tahtına oynamış.

http://www.posta.com.tr/…ti_var.htm?articleid=38496
  • konuşurken yüzünde sürekli olarak bir hoşnutsuzluk ifadesi bulunan ve hep yüksek ses tonuyla sanki karşısındakine bağırıyormuş gibi konuşan spor yazarı.
  • camia kelimesini "ciyamiya" olarak telaffuz etmeye gayret eden insan evladı.
  • gordon milne'in ingiliz agirlikli bir teknik direktor oldugunda israr eden, kucukken hoparlör yuttuguna inandigim ilginc futbol yorumcusu
  • tanjuya tancuuuuu tancuuu diye bagiran adam.
  • bu gün milliyette ki yazısından sonra adı geçen futbolcuların kendisini savcılığa havale etmeleri gereken yazarımsı.

sen kim olursan ol bu kadar futbol holiganının bulunduğu bir ülkede, bu şekilde açıktan kimseyi hedef gösteremezsin suçtur. iki gün sonra manyağın biri bu çocuklardan birine zarar verecek olursa hesabını veremezsin.

link

yazının futbolculara atfedilen kısmı ise budur.

osman şenher

miliyet gazatesi, 19/08/2016

insaf demek lazım... umut bulut’a karabükspor yıllık 800 bin euro veriyor. galatasaray yönetimi de bunun üzerine ‘biz de 1 milyon euro sana verelim. git karabük’te oyna’ diyor. umut’un verdiği cevap ise inanılır gibi değil: ‘eşim karabük’e gitmek istemiyor.’

düşünebiliyor musunuz, insanlar kendilerini tankların altına atıyor. türkiye’yi darbeden kurtarmak için canını hiçe sayıyor. umut bulut’un eşi karabük’ü beğenmiyor. ne söylememiz gerekir bilemiyorum. ne yaparsan yap insanlar kendi vicdanının sesini dinlemeli. tabii vicdanı varsa.

aynı durumda olcan adın da var. onu da bursaspor, antalyaspor istiyor. o da gitmiyor, ‘ben bu yağlı kapıyı bırakmam’ diyor. insanlar geçim zorluğu çekerken, bu arkadaş ‘yılda 1 milyon 900 bin euroyu alırım’ diyor. tarık’a da eskişehir başta olmak üzere birçok kulüp talip. o ise ‘ben istanbul’dan ayrılmam. üç senelik mukavelem var. 5 milyon euro verin o zaman giderim’ diyor.

galatasaray bu futbolculardan nasıl kurtulacak? ne yönetim biliyor, ne de biz biliyoruz. ama şunu söylemek gerekiyor. umut, tarık ve olcan sokağa çıkıp artık bizim gibi dolaşamazlar. haketmeden aldıkları o büyük paraları insanlar onlara helal etmez. bu onların tercihi. madem böyle bir yol seçiyorlar, o zaman yolları açık olsun.

şimdi galatasaray yönetimi ‘transfer yapacağız’ diyor. uefa’ya verilen güvenceler var. tarık, umut, olcan ayrılmazlarsa kulüp başka transfer yapamayacak. bu futbolcuların yıllık alacağı 5 milyon euro tutuyor. bu miktar galatasaray’ın giderlerinden çıkmazsa uefa hesap sorar. bu futbolcular yüzünden transfer yapılamayacağına göre taraftar kendilerinden hesap soracak. işin doğrusu ben de merak ediyorum. emek vermeden, ter akıtmadan bu alacakları paraları acaba yiyebilecekler mi?
hesabın var mı? giriş yap