şükela:  tümü | bugün
 • mitolojide bıyık tanrısı.
 • ingilizlerin "türkiye'ye gitmeyin ölürsünüz" propagandasına karşılık olarak, "esas onlar kendilerine baksın isveç'te fuhuş kol geziyor" cevabını veren adam.
 • bir maç bitmiştir, (sanıyorum fenerbahçe maçıydı.) digitürk spikeri ile osman tanburacı yan yana oturmuş maç hakkında konuşmaktadırlar. osman tanburacı futbolcuların çok kötü oynadıklarıdan yakınıp durmaktadır. bu sırada digitürk spikerine reklam yapması için işaret gelir ve şu evlere şenlik diyalog ortaya çıkar:

  spiker: evet sayın seyirciler, coca cola maçın yıldızını seçin bilmemne maçına bilet vs vs..
  ot: valla kokakolaya ayıp olmasın ama bu maçın yıldızı falan yok.
 • küfür olayını anlatırken "...bilmiyorum bıyığım kendisini ne kadar cinsel tatmine ulaştırıyor ama..." söz öbeğini kullanarak ortalığı yarmış yorumcu.
 • türk futbol yorumcu cemaatinin zeka pırıltılarını tekrardan önümüze sermiş yazar.

  ben de diyorum "koy şu drogba'yı güiza'nın yerine bak neler oluyor hacım" diye ama arkadaşlar arasında söylüyorum yani. kalkıp da bunu yazmıyorum.

  bir kere de birinci ligi falan tarayıp genç bir yetenek önerin takımınıza.

  ha, pardon.

  sizler kendi takımınızın haricindeki maçları izlemezdiniz değil mi ?..
 • engin verel'in "sizce dünyanın en iyi teknik direktörü kim?" sorusuna erich maria remarque cevabını veren, stüdyodaki derin sessizlikten sonra ilker yasin'in "o kim yaa?" sorusuna maruz kalmış insan.**
 • galatasaray'lı ünlü fanatiklerden. bu kişinin yazarlığına, ne kadar saygım varsa ajdar anık'ın şarkıcılığına da o kadar saygım var. zira galatasaray tribünlerinden en fanatik amigoyu alsan da bu kişiden daha tarafsız yazılar yazar bundan eminim.

  28 mart 2010 galatasaray fenerbahçe maçından sonra sporx isimli internet sitesinde "sarı-lacivert renklere bulanmış bir hakem" başlıklı demecini de görünce iyice kendisine olan saygım azaldı. yahu koskoca galatasaray futbol takımı nispeten kötü oynayarak bir maç kaybetti. senin burada yapman gereken iş, gerek taktiksel gerek yönetimsel gerekse futbolcuların performansını iyi ya da kötü yönde eleştirmek değil mi ? bir futbol yazarının yapması gereken iş bu değil mi ? çıkıp hakeme yüklenmek ( ki karşılaşmanın hakemi cüneyt çakır özellikle bir taraf için maçın sonucunu etkileyecek bir hata yapmadı) yapılacak en kolay iş. bunu sokaktan rastgele seçilen bir insan da yapabilir. spor yazarlarının görevi ise nitelikli ve yapıcı bir eleştiridir, kahvede, sokakta yapılan seviyesiz muhabbeti insanların beğenisine sunmak değil...
 • futboldan ne kadar anlamadığını defalarca insanların gözüne gözüne sokan, ancak yine de kendisine ekmek çıkaracak kapı bulabilen ilginç bir insandır.

  gürcan bilgiç bonusuyla beraber futboldan ne kadar anladığını izlemek için:
  http://www.sporxtv.com/…gunu-fark-olursxtvq14936sxq

  not: videonun altındaki "iki usta yorumcu" lafı da olaya bambaşka bir boyut kazandırmış, tüy dikmiştir.