• kaç kere anlatttı ya akp genel başkanı . o osmangazi köprüsü ve avrasya köprüsü devletin ve millet in değil özel sektör ün malı. daha da çook uzun süre özel mülkiyet kalacak.

hatta bu akp sayesinde o kadar özel bir mülkiyet ki bayramda akp'liler veya türk vatandaşları köprüden* geçmiş geçmemiş hiiç önemi yok. köprünün / tünelin sahipleri paralarını günlük araç geçiş garantisi adı altında çatır çatır dolar üstünden alıyorlar/ alacaklar.

daha sene başında gelecek zammı görünce aklınız şaşacak bu köprü ve tünele. şurda bi kaç ay kaldı.
  • gayet normal bir durum. 1. ve 2. köprüler devletin kendi malı ama osmangazi köprüsü devletin değil özel şirketlerin malı. halkın %52sinin bundan haberi yok orası ayrı mevzu. halkın yarısına göre rte cebinden para verip hayrına yaptırmakta bu köprüleri, yolları.

özel şirketlerin geçsende geçmesende dövizle geçmiş gibi birde fahiş fiyatlardan para almak kaydıyla yaptıkları yolları, köprüleri rtenin cebinden para vererek vatana millete armağan olarak yaptığını sanan bir güruh var bu ülkede.
  • istanbul'da, akp dönemi öncesi yapılan köprüler ücretsizken, akp döneminde yapılan yavuz sultan selim köprüsü ile osmangazi köprüsü ve avrasya tüneli’nden yapılan geçişler ücretli olacak

osmangazi köprüsünün ücreti de 35 dolar + kdv. dolar kıymalayan, dolar bozduran, iphone kıran tebaanın bu konuda bir tepkisi olmamıştır.
  • siz bayramda ailenizin yanina 2 saat once varin diye reis kaymak gibi yol yapmis siz 35 dolarin lafini yapiyorsunuz ayip yani, minik bi fetoculuk sezdim sanki.
  • (bkz: hem de dolar)
  • ağlanacak halimize kıçımla gülüyorum.

yetmez ama evet
  • bence olumlu bir uygulamadır hatta otoyollar da ücretli olmalı gerekiyorsa daha pahalı olmalı. bu insan kalabalığını ne doğa, ne yollar ne de trafik düzenlemesi kaldırmıyor.

zaten geçmeyenin parasını ödüyoruz en azından geçen beleş geçmesin.
  • otoyol a.ş. yap-işlet-devret modeliyle yaptığı için bayramlardaki ücretsiz otoyol ve köprü kontejanına giremeyen köprüdür.

her bayram ben de bir telaş bakardım ama sadece açıldığı sene bedava yapmışlardı. onu da yeni açıldı diye...
  • (bkz: yol yabdı)

(bkz: göte kaçtı)
hesabın var mı? giriş yap