• deli ibrahim 'in tüm sarayı samur kürkü kaplattırması.
  • deli ibrahim balıklara değil havuza altın atarmış daha sonra ihtiyacı olanlar ordan o atılan , para vs neyse artık onu alırlarmış aslında deli ibrahim deli de değilmiş gibi açıklamalarda bulunduğum aslında olmayan veya yanlış bilinen çılgınlıklardır.
  • 3.murat'ın 130 tane çocuğu vardır..
    5.murat masondur..
    saygılar..
  • ikinci mehmet'in gemileri karadan yürütmesi ve yavuz sultan selim'in çölü yürüyerek geçmesi.

biraz üzücü ama sultan süleyman'ın piri reis'i idam ettirmesi.
  • (bkz: dördüncü mehmet)

bir av sırasında 20 saat at üstünde kaldığı söylenir. ne kadar doğru bilemiyorum ama doğruysa taşakları patatese dönmüştür. belki de bu avdan sonra çocuğu da olmamıştır :d
  • (bkz: yavuz sultan selim)

adam başlı başına çılgın.

ne kadar doğru bilmiyorum ama tarih hocamız yavuz sancaktayken ve tebdili kıyafet ile gezerken halkı kışkırtan iran ajanlarından birine denk geldiğinden bahsetmişti. kendisinin şehzade olduğunu bilmeyen bu elemana karşı istifini bozmamış ama babası da sonrasında uyarılarına kulak asmamış. yine bizim oğlanın deliliklerinden biri demiş ve çıkan isyan sonrası yavuz'un tepesinin iyice atmasına sebep olmuş.
  • fatih sultan mehmedin babasına atar yapması.

sen padişahsan geç otur tahtına.
    yok eğer ben padişahsam emrediyorum geç otur tahta.
  • kanuni sultan süleymanın mohaç muharebesinde bizzat 2 şövalyeyi öldürmesi.
    yavuz sultan selimin şehzadeyken trabzondan şah ismaili yakından tanımak için tebrize gitmesi ve sina çölünü yürüyerek geçmesi.
    abdülhamidin borç bitmesine rağmen duyunu umumiyeyi kaldırmaması.
    osman beyin iznik için 33 sene beklemesi(ömrü yetmedi almak orhan beye nasip oldu)
  • ben de padisah olsam atima mezar yaptirir, baliklara altin atardim..

bu cilginlik degil, boku cok buldum nereme sureyim olayi oluyor biraz..
hesabın var mı? giriş yap