şükela:  tümü | bugün
 • erkek sahiplerin, erkek köleler ile ilişkilerinde pasif olmalarını yasaklayan "les scatinia" yasasına rağmen, erkek sevgililerinin bacak içlerini acıtmasın diye, sakalına, yumuşatmak için, ekmek içi ile masaj yaptıran imparator.
 • lusitania (bkz: portekiz) valisi m. salvius otho, parayla satın aldığı praetor'lar tarafından imparator seçildi. otho, 3 ay kalabildi iktidarda. 37 yaşında imparator olan otho, daha önceden aşağı germania orduları tarafından imparator ilan edilmiş olan vitellius ile savaşmak zorunda kaldı. ilk savaşta başarı sağlamış olmasına karşın, vitellius'un güçlü ordusu karşısında uğradığı yenilgi, otho'nun kazanma umudunu yitirmesine neden oldu. sonunda da intihar etti. (14 nisan 69'da korkunc bir savaşta otho yenilmişti. yerde kırk bin ölü bırakarak, kendi kılıcıyla da intihar etti. yenenler, arkadaşlarının ölülerini bile gömmeden, düşman ülkesiymiş gibi, yağmalamak için bütün italya'ya yayıldılar. sınır tanımayan bir yağma ve serkeşlik, ren ordusunun o kadar öğünülen disiplinini ortadan kaldırmakla gecikmedi; tüm askeri erdemlerini yitiren ordu, tüm italya'yı inleten hırsız şebekelerine dönüştü.)
 • (bkz: #11190171)
 • bir captain future karakteri.
  dış görünüşünü oyun hamuru gibi şekillendirip değiştirebilen bir android.
 • roma imparatorluğu'unun, tahtta sadece üç ay kalabilmiş olan yedinci imparatoru. bedriacum savaşında aldığı yenilgiden sonra suikaste uğramıştır. kendisi imparator olmadan evvel, imparator neron'un yakın arkadaşıdır. ancak otho'nun karısı olan poppaea sabina'nın neron'a metres olması sonucunda neron onu görevlerinden uzaklaştırmış, karısından boşanmasını sağlamış ve daha sonra da poppaea sabina ile evlenmiştir.
 • "ms 32 - 16 nisan 69"

  lusitania'yı yönetmesi için roma'dan gönderildi (58). 10 yıl boyunca bu eyaleti bütünlükle yönetti. 68'de otto, neroya karşı yapılan ayaklanmaya katıldı.
  otho , roma forumu'nda praetorian muhafızlar tarafından öldürülen galba'dan sonra imparator ilan edildi. ancak, aulus vittelius almanya'daki lejyonlarıyla beraber roma'ya doğru otho'nun üzerine yürüdü. otho ise tuna lejyonlarını toplayarak yola çıktı. vittelius'un ordusu daha iyi ve güçlüydü. danışmanları, otho'ya beklemesi konusunda öneride bulunmalarına karşın otho hemen saldırıya geçti. ordusu berdiacum'da yenildi ve intihar etti.

  sonra gelen aulus vitellius (bkz: #138227303)

  kendinden önce gelen galba (bkz: #138053259)
hesabın var mı? giriş yap