• programında muhteşem hedeflere yer vermiş parti...
    "helal olsun" dedirten bazı maddeler:
    - mülteci akını durdurulacak, türk tabiiyetine geçenlerin vatandaşlıkları iptal edilerek ülkelerine geri yollanacaktır.
    - cemaat ve tarikatlar eğitim sisteminden uzaklaştırılacak, tarikat ve cemaat yurtları kapatılacaktır.
    - ülkemizin yıllık imam ihtiyacını karşılayacak miktarda imam yetiştirecek okullar hariç tüm imam hatip liseleri kapatılacaktır. kalan imam hatip liselerinin müfredatı yeniden düzenlecek, analitik ve bilimsel düşünme yetisi kazandırılmış, kültürlü, felsefe ve sanat bilen imamlar yetiştirilecektir.
    - din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin içeriği yeniden düzenlenecektir. ilkokul seviyesinde asla din eğitimi olmayacaktır.
  • günümüzde kürt faşizanlığı yapan partiler, üzerlerine aldıkları solculuk pelerini ile arz-ı endam ederken, kendini sosyalist görüp, kapitalizmin allah’ını yaşayan insanlar tarafından desteklenmekteyken, ne olduğunu, olduğu gibi anlatan ve açıkça türk ırkçılığı yapan bir partiye sallıyor olmak, en hafif tabiri ile kendini bilmezliktir.

mevcut iktidarın, siyasi hedefleri uğruna götlerini kaldırdığı kitlenin, türk vatandaşları üzerinde yarattığı olumsuz havanın sonucu olarak kurulduğunu düşündüğüm partidir.

bunu eleştiren, dönsün kendine bir kere objektif bakmaya çalışsın. bu memlekette türk ırkçılığının yükselme sebebi, öbeklenmiş, halkın arasına katılamamış, türkiye’ye ait hissetmeyen arap ve kürtlerdir.
  • bu sene de iyi faşist yaptı mübarek.

ırkçı olduklarını direkt ifade eden ilk parti bu sanırım. hep ima yoluyla ifade edilirdi şimdiye kadar.

ne diyelim. ötüken yolu yokuştur, kafaları tokuştur.
  • vatan toprağını ve kurumlarını yağma eden araplara ve onların iş birlikçilerine karşı ortaya çıkmış bir tepkidir.

-cocuklarina turk ismi veren ailelere devlet desteği.

-diyanetin kaldirmasi

-türk kültürünün arap kulturu etkisinden kurtarilmasi. gibi maddeler de eklemeli.

ıstanbul sokaklarinda bi aç gezen özbek soydaşlarimizin ahlakina bakiyorum bir de aç gezen araplarin ahlakina. kesinlikle türk kültürü arap kulturunden üstün, insancil ve evrensel ahlaka daha uygundur. meriç nehrinden doguda medeniyet türk kulturunde vardir.
  • baştan sona ayrımcılık ile dolu konuşmasını: ''uyarıyoruz, bizi bölemeyeceksiniz.' diye bitiriyor. sen zaten herkesi ırk, ırk bölmüşsün daha neyi anlatıyorsun. insan gerçekten hayret ediyor.
  • en azından ırkçı olduğunu dürüstçe söyleyen ırkçı parti. malum diğer ırkçı partiler vatanseverlik maddesi altında işleri yürütüyorlar.

edit: bu entrimle ırkçılığı desteklediğim fikrine kapılanlar olduğunu sanıyorum. zira favlayan yazarlardan birine baktığımda söz konusu partiyi öve öve bitiremediğini gördüm. yanlış anlaşılma olmasın diye editliyorum. bu entride anlatmak istediğim diğer partilerin oy toplamak adına her kesimden medet umduğu için gerçekte sahip oldukları fikirlerin dışında davranış sergilemeleri. yani efendim, bu zeka seviyeleri tartışılacak insan zümresine sempati duymam gibi bir durum söz konusu değil. yalnız fikirlerini olduğu gibi açıklamalarından ötürü saygı duyduğum bir gerçek.
  • --- t ü r k ‘ ü z ---

o değil de maddeleri okuyunca ırkçı olduğumu fark ettim.

--- t ü r k ‘ ü z —-
  • hastayım lan şu nasyonel sosyalist kafasına...

ülkenin içi ellibin çeşit ne idüğü belirsiz adam dolmuş 40 senede...

istanbul elli çeşit milletin en pis örgütlenmelerinin başkenti; adeta uruk hai ocağı olmuş,

ben türk'üm diyene pis faşist denir hale gelinmiş,

devletin en doğal hakkı olan sınır bütünlüğünü koruyan ordunun mensuplarını öldürmek "özgürlük savaşçılığı <3 <3 <3" olmuş,

bunlara tatlı tatlı "ama barış istiyor onlar <3 <3 <3" diye militan güzellemesi yapanlar baş tacı edilmiş,

bizzat o militanlar "kahraman özgürlük şapşiği" haline getirilmiş,

değil devlet yönetmek; tavuğun altındaki yumurtayı bile alamayacak kapasitedeki sosyal, pozitif veya siyasal bilimlerle zerre kadar alakası olmayan bi dolu arapperver; bin yıllık türk devlet ve ordu geleneklerini paramparça etmiş,

din; seneler sonra idari devlet yapısının bir parçası haline getirilmiş,

savaş bahanesiyle keyfekeder ülke sınırları içinde fink atan, bayramda seryanda basıp kafasına göre ülkelerine geri gidebilen hatta daha ileri gidip benim vatandaşıma vandallık yapan bi dolu sikiş müptelası ork sürüsü için sınır kapıları açılmış; daha da ileri gidilip vatandaşlık verilmiş,

bu aynı sürünün avrupa'ya kapağı atan versiyonlarını almaya malca gönüllü olunmuş,

yedi yaşımdan itibaren beş sene boyunca her gün gururla türk'üm diye başladığım andım yasaklanmış...

şimdi, hal böyleyken; elin almanı, parlemento binasına dem deutschen volke yazınca "vay arkadaş adamlar ülkeyi böyle kurmuş" oluyor, italyan l'italiano'yu söyleyince canımız bitanemiz kezbanlarımızın alayının uu adamlar italyan işte diye deplasmana koşa koşa veresi geliyor, fransız; fransızca'dan başka dil konuşmayınca "herif kıl ama kendi dilini koruyor işte aga" oluyor da türk evladı türk yurdunda türk olmaktan bahsedince faşist mi oluyor?

siktir lan
  • faşizm ve ırkçılık güttüğü doğrudur.

haydi gütmüyorlar diye elimizden geldiğince objektif bir bakış atalım;

kimdir bu türkler ? orta asya'dan göçmüş kendi dil, din ve ırkları olan ve en son durağı anadolu olan eski ve kadim ırklardan bir tanesi. yıllarca devlet kurmuş ve devlet yıkmış , esir olacağına ölmeyi yeğleyen özgürlüğüne düşkün bir güruh.

peki osmanlı türk müdür ? osmanlı kuruluş yıllarında türklük çizgisinde gezinse de büyümesi ile paralel olarak araplaşmış hatta türkler azınlık hale getirilmiştir. türk dediğin o dönemlerde yörük'dür. kendi kayı boylarının en güçlüsü talas savaşında değiştirdiği dini adeta zorla uygulamış ve halkı ahi yapmaya başlamıştır. kendi örf ve adetleri unutulmaya yüz tutmuş ancak bir kaç topluluk şamanizm ve gök tengriye inanmaya devam etmiştir.

şimdi bu adamlar müslümanlığı ve araplaşmayı bu coğrafya'dan asimile etmeyi kademeli şekilde düşünmektedir zannımca. hiç bizim özümüzde ve kültürümüzde olmayan bu arap güruhunu bertaraf etmek elbette ki önemlidir lakin günümüzde pek mümkün değildir. zaten isteyenler gelip özlerine uygun şekilde saf tutabilir yanımızda diyorlar.

peki türkçülük akımının en son lideri kimdir ? elbette ki mustafa kemal atatürk. latin alfabesi bile kiril alfabesi ile akraba olduğu için gelecekte türk devletlerinin rus etkisi altında kalacağını düşündüğünden kültürümüzü takip etmek gayesi ile getirilmiştir. peki türkçülük nedir ? basit olarak anadolu, batı asya, orta asya ve mezopotamya bölgesindeki türklerin birleşerek kaynak ve topraklara birlikte hükmetmesidir basitçe.

peki eğer günümüzde tüm türkler birleşse idi ne olurdu? adı üstünde türkiye ile başlayalım. halihazırda stratejik olarak bir köprü olan ülkemiz son derece önemli bir konumdadır. azerbaycan başta olmak üzere asyadaki türk devletleri doğalgazın büyük bir bölümüne sahiptir ve ayriyetten rusya ve çinin başını çektiği doğu bloğuna tampon bölgedir. biraz aşağılara inersek ; ırak ve iran'da fazlasıyla türk veya türkmen yaşamaktadır. iran ve ırak'ta hangi kaynakların olduğunu söylememe gerek yok sanırım. kısacası o bölgede kurulacak büyük bir türk devleti dünyada para eden kaynakların neredeyse yarısına sahip olacaktı ve diğer bölge ülkeleri için savaşta olan marifetleri göz önüne alındığında büyük bir tehdit olacaktı. elbette ki bunların hepsi senaryo veya arzu.

gelelim bu partiye. agresif bir şekilde öz türk geleneklerine kendi yöntemleriyle sahip çıkıyorlar. evet ötekileştirme var lakin diğer partiler hiç mi ötekileştirmiyorlar ? durun ben söyliyeyim ötekileştirmenin ağa babasını yapıyorlar. çok seslilik her zaman önemlidir kendilerine başarılar diliyorum.

not: herhangi bir parti üyesi veya sempatizanı değilim.

tanım: türkiye cumhuriyeti'nin yeni kurulmuş bir partisi.
  • şimdi akp sevdalılarını daha iyi anlayabiliyorum. başlarına ne geldiğini bilmesem de, bir şekilde chp'ye seküler görünenlere kinleri var. o yüzden chp yi kim aşağılarsa peşinden gidiyorlar. demek ki birşey yapılmış zamanında, doğru ya da yanlış. sosyolojik olayları incelerken "doğru" veya "yanlış" kavramlarını dikkate alma, o anda insanların ne hissettiğini dikkate al. akp lilerde de bu var işte.

hah, şimdi, bende de solcu görünümlü kürt faşistlerine öyle bir kin var ki, ister istemez bu parti bana sempatik geliyor. benden nefret ediyorlar o yüzden beni ezecek ne varsa onun altına yatıveriyorlar. öyleyse böyle kardeşim.

sen 1930 larda olmuş olayların hesabı için beni ve memleketimi bitireceği kesin olan kafalarla birlikte davranırsan, ben de son 30 senede olan şeyler için senin kafanı ezecek herşeye destek veririm kardeşim. ben kendimi türk hissediyorum, adamların yapmak istediklerinin bana hiçbir zararı yok, sana zararı varsa da senin bileceğin iş, senin hakkını gözetmekten vazgeçtim ben çünkü, derdine yan. sen zaten kendi kendini sikiyorsun (bkz: yetmez ama evet).

o yüzden herkes kendi derdine düşsün. hade naş.
hesabın var mı? giriş yap