şükela:  tümü | bugün
  • yıllar önce espri olsun diye şöyle bir entry (bkz: #11774811) girmişliğim var, lakin gerçek olabileceği konusunda düşünme zahmetine bile girmemiştim. kendisine dizi doktoru deniyor ama ilk diziolog diye ülke kayıtlarına girsin efenim.

habertürk'de "efenim bu hafta dizi reytinleri şöyle şöyle, kuzey güney düştü biraz, öyle bir geçer zaman ki kendini tekrar etmeye başladı, x dizisi şu gün diğer dizilerle kapışamaz, bence şu güne alınmalı, şunun yönetmeni değişti, diziler için 2. bölüm çok önemli, kader bölümleri denilebilir," vs. şeklinde bildiğin ciddi ciddi dizi analizi yapıyor.

daha önce de söylemiştim, hayati derecede önemli olan bu işi, işinin ehli, eğitimi almış kişiler yapmalı, o nedenle, acilen üniversitelerde dizioloji kürsüleri kurulmalı ve gelecek yıldan itibaren öğrenci kabul etmeliler, yoksa nice olur ülkenin hali, a dostlar!
  • cok zorlama, cok yapay, aslinda gayet de amator ama prof takilan bir ablamiz. dunyayi kurtariyorum edalariyla dizi reytinglerini yorumluyor. ama cok egreti duruyor. kesin bir torpil olayi var. yoksa da omru kisadir. bence geri planda takilsin, illa ekrana cikicam diye kasmasin.
  • ht magazin dizi muhabiri ve editörü... aynı zamanda habertürk tv'de dizi yorumları yapıyor.
  • yıllardır diziler hakkında yaptığı röportajlar ve analizlerle basının yakından tanıdığı yeni yeni ekrana göz kırpan tv yazarıdır kendisi. sektörde bu işi en yakından takip edenlerden biri twitterdan anladığım kadarıyla, her diziyi izliyor galiba... klişe soru sormuyor, izlemeden yorum yapmıyor, torpilsiz eleştiriyor gibi geliyor bana... bloombergten habertürke geçince sözlük fark etmiş kendisini halbuki bir anda dizi doktoru olmamıştır, yıllardır yazılarını okuyanlar zaten bilir deneyimini. severek izlediklerimdendir...
  • olmayan mesleğiyle dünyanın parasını kazanan gereksiz kişi.

yaptığı tek şey evde sabahtan akşama kadar oturup; internetten ya da televizyondan türk dizilerini izleyip yorum yapmak. evde bütün teyzelerin yaptığı yorumları yapıp para kazanmak keyifli olsa gerek.

herkesin hayalindeki meslek bu olabilir. oturduğu yerden para kazanmak deyiminin tam karşılığı bu kadındır. umarım bu gereksizler daha da artmazlar.
  • dizi izleyerek geçimini sağlayan bir magazinci, birde benim ünlü arkadaşlarım var diye dört köşe olur ki hiç sormayın.
  • aşk doktoru,dizi doktoru,bırt doktoru,zırt doktoru bu liste uzar gider. her bir haltın doktoru doktordan çok kazanıyor ya ben ona yanıyorum.
  • zorlama ve bura mburam pr(!) kokan yazılarıyla sipariş üstüne yazdığını belli eden printer(!).

bunu gören bunun gibi onlarcasını gördü.