• son siparisimde bozuk les gibi kokan kahve gondermis ksahveci. bende diyorum fiyatlari niye boyle ucuz . ellerinde kalmis curuk ve bayat kahvelere degisik aromalar katip gomuyorlar . tabi mide allak bullak sonra . anlasilmayacak sanki yaptiklari cakallik . uzak durun derim .
  • üçlü seti ucuz diye satın aldığım ve bir paketinin içilemeyecek derecede, resmen plastik tadı olması yüzünden bir daha tercih etmeyeceğim kahve markası. yersen.
  • güzel yorumları görünce gidip yerinden çekirdek kahve alayım dedim. öncelikle ilgi alaka müthiş. hemen kendi "special blend"leri olan filtre kahve ikram ettiler. üstüne sahlepimizi çok beğeniyorlar diyerek ondan da ikram ettiler. hakikaten sahlepleri güzelmiş bu arada.

gel gelelim sözlükte de fazlaca takdire şayan olmuş kahvelerine. gidince hemen deneyeyim diye çekirdekleri öğüttüm kahvemi demledim ama hoşuma gitmedi. fazla kavrulmuş buldum. doygun bir tat alamadım. hatta son zamanlarda tükettiğim en kalitesiz kahve çekirdekleriydi. bilemiyorum belki de istisnai bir şekilde bana kötüsü denk gelmiştir. ama yerlerinde olsam sözlükte kendileri hakkında yazılan onca güzel yorumun verdiği sorumlulukla böyle bir çekirdeği kimseye satmazdım.

merak edenler için not: burada bahsedilen brazil santos çekirdeğidir. belki diğer çekirdekleri çok güzeldir. orasını bilemem.
  • all day blend kahvesi fiyatına göre bile kötüdür ancak aromalı kahve seviyorsanız şans verilebilir.
  • irish cream aromalı filtre kahveleri çok güzel oluyor bu abilerin veya ablaların. içmediğim zamanlarda da açıp kutusunu kokluyorum sapık gibi.
  • aromalı kahveleri gayet lezzetli olan kahvecidir.

irish cream aromalı kahvesine bağımlı oldum, makineye kahveyi koyar koymaz kokusu tüm odayı sarıyor, tadı da gayet güzel. french vanilla ve swiss chocolate olanları da deneyeceğim.
    gayet hızlı gönderiyorlar, bana gelen taze çekilmişti, kahve öğütücünüz varsa çekirdek olarak da alabiliyorsunuz. kargoda biraz paket ezilmiş ama hasar görmemişti.
  • bu linkteki üçlü kahve setini aldım, içinde ırish cream, all day blend ve çikolata frambuaz kahveler. bu arada farklı çekimler yapıyor, ben french presse göre çektirdim.

kargo süresi paketleme hiçbir sorun teşkil etmedi. önceki kahvelerim bitmeden diğerlerini açmama gibi bir huyum olduğundan açmadım 2 haftadır öyle bekliyor paketler derken bugün çiko frambuaz açtım.

çiko frambuaz: koku 10/10. noel kokuyor resmen. pastaneden aldığınız bitter/vişneli şeyler olur ya vişne dolgusu biraz cıvık bire bir o koku. içerken koku hiç geçmiyor, genize yapışıyor. hastayken içeceğim ki sümüğe balgama yapışsın bütün gün güzel koku olsun ağzımda. tadi 6/10, çok ilginç farklı bir tadı yok, güzel de değil pek sanki aroma bozmuş tadı. daha önce hiç böyle aromalı almadım o yüzden bilemiyor olabilirim ama düz bir jabobsun kahvesinden farkı yok, hatta onların barista tanışma paketindeki strong çok daha güzeldi fiyat performans olarak

all day blend: çok yumuşak içimli, kahve bardağına 10gr kahve ile demleyerek denedim. pek bi numarası yok, en çok bunun beğenildiğini düşünürseniz. yanına ne abur cubur koyarsanız gidiyor tadı bozulmuyor. eğer aşırı kavrulmuş zift kahve seviyorsanız size göre değil

bu entry'i editlemeye devam edeceğim heralde 6 ayda biter
  • normalde sitelerinden yazacaktım ama abiler 200 karakter sınırı koymuş..

temsilcileri aradı, sadece ismim ile hitap ediyor, şaşırdım, öyle de devam etti.
    size kahve hediye edelim dediler, zaten yeni sipariş verecektim fiyatları uygun diye, olur dedim.
    ama hediye filan gelmedi yeni sipareşimle.
    1 indirim kartı koymuşlar çayları için, onun da tarihi geçmiş. iyi misiniz?

ayrıca 4 paket kahve olursa karton kutuya koyuyoruz demiştiler, bu da yoktu.

kahvenin farklı demleme yöntemi için çekimi konusunda yazılı soruma, refer kullanıyoruz, diye cevap verdiler. o nedir, diye sordum, yanıt gelmedi.

75tl üstüne kargo bedava deyip ürünün fiyatını 74.9'da tutmaları da kurnazlık.

sanırım tek iyi yanı kahvenin hızlı gelmesi.
    sonuç olarak piyasaya göre fiyatı uygun diye ve hep türk kahvesi içmemek için buradan alıyoruz.
    tat mat da hikaye yoksa.
  • güllü ve fındıklı türk kahveleri kelimenin tam manasıyla efsane olsa da sözlükte büyük övgülere mazhar olmuş aromalı kahvelerini çekirdek formunda aldığınızda kesenin içerisinden kelimenin tam anlamıyla rengi neredeyse siyaha çalan aşırı koyu tonda kahverengi çekirdeklerinin çıkmasıyla ve üç farklı yöntemle kahve demlemiş olmama rağmen her birinin içimindeki korkunç asidite ve neredeyse kimyasala çalan aromaları ile büyük hayal kırıklığı yaratmış kahve tedarikçisi.

kahveleri kavururken neredeyse tamamen yakmışlar ki sipariş verdiğim üç farklı türün de aynı görüntüye sahip olması sebebiyle, bu durumun aromalı kahveleri için standard bir hale gelmiş olduğunu zannediyorum.

aromalı türk kahveleri hususunda ise çok gövdeli, içimi muazzam ve oldukça başarılı ürünleri olduğunu söylemekte bir beis görmemekteyim.
  • ankara esnafı kafası mı desem,
    üstteki yazar yazmış ama tekrarda fayda var.
    75tl üzeri kargo bedava,
    kampanyalı ürünler 74,90 olarak ayarlanmış,
    z kuşağını kandırmaya gerek yok, onlar sazan da,
    bize bunu yapmayın.
    ha 80-85 yaz kargonun bizden çıkacağını zaten biliyoruz.
    kahveye ayda 100-200 veren adam zaten iyi bir site bulur kendine.
hesabın var mı? giriş yap