• annem bandirma da beyin kanamasi gecirdiginde, yakin devlet hastanelerinin yogun bakimlarinda yer olmadigi gerekcesiyle buraya getirmislerdi, 15 gun yogun bakimdan sonra, buranin fizik tedavi hastanesi sayilan (ozel aktif hastanesi) baska bir kismina gectik. hikayenin yogun bakim ve ameliyat kisimlari zaten cok kotuydu ki, pazar sabahi bizi taburcu etmeye kalktilar, nereye gidelim, beyin ameliyatli, felcli kadinla?
    mecburen sozunu ettigim diger ortak hastaneye gectik. buranin her gunu para ve annene tedavi falan uygulandigi da yok, gun geciriyoruz resmen, saclarim beyazladi burada.
    annemi buradan goturmek icin cok ugrastik, saglik bakanligi mustesari mi dersin, kamu hastaneleri birligi genel sekreteri mi istersin, torpilin sonu yok yani.

fakat annemden sorumlu ic hastaliklari uzmani mustafa vural isi oyle yokusa surdu ki, anneniz yogun bakimlik degil, ben nasil yalan soyleyeyim vs. sayesinde annemi ne istanbul a, ne ankara ya sevk ettiremedik, en son yine istanbul da ozel bir hastaneye gectik, buraya bir suru bin tl ler bayildik.
    bu adamin yuzunu unutmam imkansizdi zaten, bizi hastane kapilarinda rezil etti, hastanesine para kazandirmak icin elinden geleni yapti.

velhasil bugunm kendisinin ve esinin bylock tan tutuklandigini ogrendim. beter olsun, cikamasin hapisaneden.
    dilerim tum hastane feto den tutuklanir.
  • hakkında hiç bir şey yazılmamış olması enteresan gerçekten . ben 2 kelam yazayım bari bu hastanemsi hakkında.

eşim ateşi çıkmış ve aynı zamanda kurdeşen problemi olan oğlumuza acilde ilaç içirmeye çalışırken yardımcı olmak yerine uzaktan gülüp kadına bak yıldız tilbeye bağladı diyen hemşireleri bulunan bir hastanedir. tabiiki hasta haklarına şikayetimizi yaptık.

aralarında iyilerde vardır tabiiki. ama bir elin 5 parmağını geçmez belki.

ayrıca şehir ortasında bulunmasından sebep ne bir otoparkı vardır ne de kolay bir ulaşımı. yalovada akşam trafiğini kaosa çeviren konumu ile bıktırdı artık.
  • yurtdışına tedaviye gidin daha ucuza gelir emin olun. allah buraya kimseyi düşürmesin.
  • aklıma geldikçe sahiplerine beddua ettiğim hastane.
  • uzak durulası hastanedir.

dün sabah feci bulanık bir görüşle uyandım, çizgiler iç içe geçiyor, ışıklar gözümde dağılıyordu. ailede göz tansiyonu olduğundan acilen göz doktoruna gitmek istedim. fakat günlerden cumartesiydi, ama benim durumum da pazartesiyi beklemeyebilirdi. bu nedenle sabah dokuzda özel yalova hastanesini aradım ve aramızda şöyle bir konuşma geçti:

- hanımefendi yalnızca 9.45 ve 12.45 randevusu var.
    - 9.45'e yetişemem, çınarcık'tan geleceğim, 12.45 olsun.
    - aaa, 12.45 de şimdi doldu.
    - peki başka bir saat olsa.
    - başka saatimiz yok hanımefendi.
    - iyi de, benimki acil durum, pazartesiyi beklemez.
    - o zaman doktorun sekreterini arayıp sizi araya almasını isteyin.
    - yani ben mi arayıp rica edeyim (normalde istanbul'da kendileri ararlar).
    - (görevli sinirlenerek terslenir) evet hanımefendi, vereyim numarayı arayın diyorum işte!

bu noktada telefonu suratına kapatıp (bkz: özel atakent hastanesi)'ni aradım ama onlar da "on beş gün boyunca randevu veremeyiz" dedi.

ardından alo 182'yi arayıp devlet hastanesine gitmek istedim ama aynı güne randevu alamadım. bana acil durumda bile hafta sonu hastanede göz doktoru bulunmadığını ve ancak acildeki pratisyen doktorun gerekli görürse evden doktoru çağırabileceğini söylediler. bu sistemin çalışacağına hiç aklım ermediğinden kalkıp acilen istanbul'da bir özel hastaneye gittim ve bir kolumu bırakıp döndüm.

neyse ki sorunum göz tansiyonu değilmiş, ateşim varmış ve şekerim yükseldiğinden görüşüm bozulmuş. keşke yalova'da basitçe bir göz tansiyonu ölçümü yaptırıp bu kadar para ve zaman harcamak zorunda kalmasaydım.
hesabın var mı? giriş yap