• new york üniversitesi tarafindan (bkz: tenür) new yorkta çalışma ve ömrünün sonuna kadar üniversiteden çıkarılamama hakkı verilen türk akademisyen.
  • dün akasya avm macro center'da kasa sırasında karşılaştığım ekonomist. kolundaki mavi rolex submariner'dan tanıdım.
  • ibb'ye danışmanlık falan verse dediğim.
  • ekonomi alanında uzman, saygıdeğer bir profesör.

adam ülkeyi düşünerek yine fikrlerini belirtmiş.yedek akçe
    keşke ekonominin başında olsan be hocam.
  • saygıdeğer profesördür sanırım hali hazırda sabancı üniversitesinde hocalık yapıyor
  • yedek akçe tweetlerini silmiş, neden sildiğini de yazmamış.
  • nazarımda mahfi eğilmez ile birlikte ekonomistlerin şampiyonlar liginde yer alan insan. belli bir çizgisi vardır, youtube’da “dolar 15tl olacak vuhuuu” gibi clickbait videolar çekmez, tv’de kanal kanal gezerek yüzünü eskitmez.
  • yeni nesil troll. sosyal medyada elde edilen niceliksel desteğin insanı nasıl yozlaştırabileceğinin göstergesi bu adam. eskiden efendi, kibar, soğukkanlı, kendince makul ve mutedil konuşan biriydi. sonra bu (aynı zamanda muharrem ince’nin endüstri 4.0 muhabbeti yaptığı dönem) aşırı bilim vurgusu başladı. boston dynamics’in korkunç robotlarının videolarını paylaşıp “siz daha din/siyaset vs tartışın eloğlu neler yapıyor” seviyesine indi. o sırada ben, bana da ibret olsun diye takip etmeyi sürdürüyordum. sonra bir ara büyük harflerle “bilimden başkası yalannnn...” diye bir tweet atınca hepten bıraktım. şimdi yine önüme düştü, “odadaki en zeki kişi sizseniz yanlış yerdesiniz” yazmış. gerçekten korkunç bir zihniyet bu. çevreye, insanlara iq puanı olarak mı bakıyoruz? özgür demirtaş 19.asır pozitivizminin 21. asra musallat olmuş vülger bir örneğidir.

edit: imlâ
  • ali babacan'ın kuracağı partide ekonomi ekibinde yer alması beklenen isim.
hesabın var mı? giriş yap