• özgür demirtaş bugün twitterdan günde 3 saat uyuduğunu yazdı.

twit

daha önce de bir arkadaşım seminerinde 3 saat uyuduğunu söylediğini söylemişti.

böyle bir şey nasıl olabiliyor?

muhtemelen sağlıklıdır sağlıksız bir şey yapacağını sanmıyorum.

bilgisi olanlar aydınlatabilir mi?

ekleme1: uyku ile ilgili akademik paper okumadım, detayları bilmiyorum. bu yüzden bu konuda mutlaka okumuş olan özgür bey'in uyku düzeni dikkatimi çekti.

özgür bey de sağolsun twitterda durumu açıklamış. twit

son olarak söyleyeceğim şudur ki:

özgür bey, öğrenmeyi seven kitle için önemli bir figürsünüz türkiye'de.

sizin söylediklerinizden, diyaloglarınızdan birileri bir şeyler çıkaracak her zaman.

ben bunu öğrenmek için yaptım, başkası daha kötü niyetlerle de yapabilir.

lütfen burada yazılanları takmayın ve öğretmeye, ilhan vermeye devam edin.

son olarak da "her konuyu açmam lazım illa" gibi bir tutum benim ve çoğu arkadaşın hoşuna gitmemiştir.

açmayın özgür bey sizi zorlayan sizi zan altında bırakan bir durum yok.
  • akşam 23:00 ile gece 02:00 arası uyuyordur. bu saatler arası uyumak bir insanı ayakta tutmaya yeter.
  • (bkz: yersen)

iphone bile 2,5 saatte ancak %100 şarj oluyor. ufak atsın da civcivler yesin.
  • hasiktirsin ordan.. haftada 21 saat uykuyla 2 haftayı çıkaramaz tükenir bünyesi.. haftada minimum 40-42 saat uyumayan herkes için geçerli bu söylediğim..

haftada iki üç gün 3 saat uyuyordur ona karşı çıkmam.. ben haftalık ortalamadan bahsediyorum. haftasonu 12 saat uyuyarak dengeliyor olabilir..
  • tamam kardeş en az uyuyan sensin
  • gece 5-8 arası 3 saat, akşam okuldan gelince 1 saat uyku ile toplam 4 saat uyuyordum hafta içi. verimli bir durum değil.
  • özgür demirtaş'ın niye insan yorduğunu şimdi anladım. çünkü kendi yorulmuyormuş.*
  • uzun zamandır üç-beş saat arası uyuyorum. haftasonu bir gün on saat civarında bir dengeleyici uyku uyuyorum. cuma hariç sıkıntı yaratmıyor diğer günlerde. uykuya giden saatin boşa geçtiğini düşünenlerdenim. elbette herkesin sağlığı elvermeyebilir. kronik bir rahatsızlığım yok. o kalan saatlerde dünyayı kurtarmıyorum tabi ancak başta daha fazla kitap okumak ve işim dışında borsadan da gelir elde etmek için böyle yaşamam gerekiyordu.
  • insanlar hakkında ne tuhaf bilgiler ediniyoruz. bakkalın kaç saat uyduğunu bilmekten ne farkı var ki. bir o kadar tuhaf. kötü falan demiyorum, sadece tuhaf. severiz kendisini o ayrı.
hesabın var mı? giriş yap