şükela:  tümü | bugün
 • beatles'ın vardır bu adda bir şarkısı, hep all my loving'in devamı olarak yazdıklarını düşündüğüm.. all my loving'de "and then while i'm away/ i'll write home ev´ry day/ and i'll send all my loving to you" der, ve işte bu mektup formatlı p.s i love you'da da tutarlar sözlerini: "as i write this letter/ send my love to you/ remember that i'll always/ be in love with you"...
  beatles'ı geçtim de, bette midler'in for the boys filminde söylediği bir p.s. i love you vardır ki, benim için esas olan odur. bu filmiyle oscar'a aday olmuştur bette belki, ama son tahlilde film başarısızdır bence, hayal kırıklığı yaşatmıştır. lakin soundtrack'i başta every road leads back to you şarkısı olmak üzere fikrime zarar verecek ölçüde güzeldir, bunu yadsıyamam.
  eski bir şarkı olmalıdır p.s. i love you, savaş yıllarından kalmış..
  savaştaki eşe yazılmış bir mektuptan dökülmektedir bu dizeler. cephe gerisinde hayat eskisi gibi devam etmektedir, sıkıcıdır, monotondur işte; tek yapılan beklemektir, bir gün bir yıl gibi geçerken:

  dear, i thought i'd drop a line.
  the weather's cool. the folks are fine.
  i'm in bed each night at nine.
  p.s. i love you.

  yesterday we had some rain,
  but all in all i can't complain.
  was it dusty on the train?
  p.s. i love you.

  write to the browns just as soon as you're able.
  they came around to call.
  i burned a hole in the dining room table.
  and let me see, i guess that's all.

  nothin' else for me to say,
  and so i'll close. oh, by the way,
  everybody's thinkin' of you.
  p.s. i love you.

  i do my best to obey all your wishes.
  i put a sign up. think
  now i got to buy us a new set of dishes,
  or wash the ones that have piled in the sink.

  nothing else to tell you, dear.
  except, each day feels like a year.
  every night i'm dreamin' of you.
  p.s. i love you.
  p.s. i love you.

  (teşekürler zeenogr delorange)
 • ps kismini bir zamanlar fortuna imperatrix mundi olan kisinin adi* veya post scriptum olarak degil de presque surement olarak alirsaniz; durust, ancak buyuk ihtimalle tokat yemeye neden olan* bir sevgi itiraf bicimi.
 • blendax şampuan reklamında oynamış bir ablayla (zannımca connie idi adı,, soyadını hatırlayamadım) özelliksiz bir abinin oynadığı polisiye amerikan dizsiydi..
 • billie holiday' in romantik şarkısı... keşke 1940 larda olsaydım dedirtiyor.
 • ps komutuna çılgıncasına bağlı bir unix administratorın nidası.
 • playstation'a aşık olan bazı sözlük kullanıcılarının* klik vitrinlerinde büyük hiper marketlerde o mavi kutusuna sarılarak söyledikleri cümle.
 • ozellikle tgi friday's masalarinda aleniyete dokulen sevgi anlarinin kokteyli olarak bilirdik kendisini. dogru hatirliyorsam eger baileys irish cream , amaretto , kahlua , rum ve kremadan yapiliyordu. azi karar cogu zarar , tadimlik kokteyldir.
 • psi için yazılmış bir şarkı olma ihtimali var.
  dokundurma maksatlı hazırlanmıştır.
 • show tv'nin ilk zamanlarında yayınladığı bir dizinin ismidir. dizi, evli rolü yapmak zorunda kalan ve bu nedenle aynı evde yaşayan iki özel dedektifin (bir kadın ve bir erkek) öyküsünü anlatmaktadır.
  bu dedektifler bir hukuk bürosu için çalıştıklarından dizinin ismi fragmanlarda "p.s.i. low u" şeklinde geçer. dizideki firmanın ismi de "p.s.i."'dır.
 • mevzu bahis "you" paul mccartneyin kiz arkada$i dot rhonedir.