• apple macexpo 2005'te duyurdugu, kelime islemci programi
    hediyesi 79$
  • (bkz: iwork)
  • (bkz: keynote)
  • apple'ın iwork uygulama grubunda yer alan kelime işlemci yazılımı. kullanımı her apple ürünü gibi çok basit olup, özellikle belli bir format dahilinde yazdığınız yazılar için kullanıyorsanız (bkz: tez) sizi oldukça mutlu edecek stilleme özelliklerine sahiptir. bir paragraftan sonra yeni paragrafa başladığınızda o paragraf için hangi stili default olarak seçeceğine kadar bir sürü özelliği çok basit bir iki tık ile belirleyebilmektesiniz (örneğin bir bölüm başlığından sonra mutlaka bir altbaşlık gelmesi, daha sonrasında ise mutlaka normal metin gelmesi gibi). microsoft'un muadil ürünü word'e alışık bünyelerin "bu nasıl arabirim, nasıl program, hiçbir özelliği yok herhalde" diye düşünüp, kabiliyetlerini görünce şok olması da işten değil.

apple, pages ile, word'ün basitleştirdiğini sandığı arabirimi ve özellikleri kat kat daha kullanıcı dostu şekilde sunmaktadır.
  • sanılanın aksine ms word'e ait dosyalarla bir uyum problemi olmayan ve proofreading özelliği bulunan apple'ın enfes kelime işlemcisi.
  • ipad versiyonu harika olan app store'dan $9.99'a indirebileceğiniz kelime işlemcisi. yıllarca neden office kullandım ben dedirtti.
  • mac os x'te uzun sure duz yazi yazilacaksa microsoft office for mac 2011'deki word'den cok daha az pil tuketen, verimli program. icindeki template'ler de superdir ayrica. (bkz: keynote)
  • ipad/iphone versiyonu 1.6 sürümünden itibaren türkçeleşmiş iwork programı.
  • pc'de açılması (okuması) mümkün olan program

"dosyanın uzantısını zip olarak değiştirin.
    zip dosyasını açın.
    quicklook dizinine girin.
    'preview.pdf' dosyasını açabilirsiniz.

bunu nasıl yaparsınız, öncelikle dosya isimlerinin yanında uzantısını görüyor olmalısınız. yani dosyaadı.pages gibi. göremiyorsanız, denetim masası, klasör seçenekleri altından bilinin dosya türleri için uzantıları gizle, kutucuğundaki tiki kaldırın. sonra dosyanızı yeniden adlandırın, ve tam dosya isminin en sonuna, .zip yazın ve kaydedin. dosya adınız şu şekilde görünecektir. "dosyaadı.pages.zip""

http://kodokulu.com/…s-dosya-uzantisi-nasil-acilir/

(denenmiştir, çalışmaktadır)
  • apple işletim sistemlerinde (mac os ve ios) kullanılabilen kelime işlemci.

kendi hazırladığınız ve devamlı ipad/iphone ile okumak istediğiniz yazıları epub formatında export edebilirsiniz, pdf kullanmaktan daha rahat.
hesabın var mı? giriş yap