• creators update ile nihayet evlere ulaşmıştır. müthiş olmuş, gerçekten biz çocukken olsaydı böyle şeyler yine bir şey değişmezdi ama çok eğlenceli ve hayal gücünü kullanmaya iten sade bir program. geleceğin mimarlarını, olmadı belki de 3d teknisyenlerini yetiştirecektir.
  • buglarla dolu uygulama, ısrarla düzeltilmemesi ise ayrı garip.

sekmelerin altındayken öne çıkardığında kaydetme tabları kayboluyor, text tamamlanıp kaydedileceği sırada zaman zaman siliniyor, ufak tuval ölçekleri dakikalarca kasıntıya sebep olabiliyor. gerçekten anlamak güç; şunları düzeltmek harbiden zor mu bu kadar ya.
  • ekşi sözlük sayesinde bilgisayarıma kurulu olduğunu farkettiğim uygulama.
    hiçbir çizim programı tecrübesi olmadan basit 3d modeller çıkarabildim ve bunları sorunsuzca unity ye aktarabildim. yoksa şu an 3ds max veya blender rehberlerini izliyor olacaktım. benim gibi hobi olarak uğraşanlar için biçilmiş kaftan. işin kötü tarafı bilgisayarda korsan yazılım kullanmaktan vazgeçtikten sonra windows 10 kuramadım ve bu mereti de bir türlü windows 8.1 de çalıştıramadım. eski windows kurulumumun olduğu yerden windowsapps den çalıştıramadım taşıdım yine olmadı. tabi anlayana belki bu yaptığım çok aptalca bir şey olabilir zira windows 8.1 ile windows 10 arasında doğru terim buysa framework* farklılıkları olabilir. windows 8.1 embedded industry pro dan windows 10 insider preview e lisanslı olarak geçebilirsem ve bu geçiş yüzünden bilgisayarım da yavaşlamazsa yeniden kavuşacağım uygulama. beton gibi girdi yazmama sebep olan uygulama. hakkında girilen bu girdiyi okuyanların bize ne senin hikayenden diyecekleri uygulama. bill gates' in alzheimer ilgili çalışmalara yaptığı yüklü bağışları görünce acaba diğer windows sürümlerine çıkarmayı unuttu mu diye düşündüren uygulama.
  • el altında bulunması gereken, çok beğendiğim program. saatlerce toolboxlarla uğraşmadan, saatlerce eğitim almadan kullanılabilecek "for idiots" düzeyinde bir şeye benziyor. çok profesyonel olmayan amaçlarla, okullarda, ofislerde, sunumlarda hatta çocukların oyunlarında bile kullanılabilir.

şöyle bi' şey:
    https://www.youtube.com/watch?v=s-tbj6vftw8

edit: link
  • windows 10 creator update ile gelecek yeni program.

bit bit nokta koyup resim çizdiğimiz paintten nerelere..

https://s.blogcdn.com/…com/media/2016/10/ssp199.jpg
  • şaşırtıcı, garip, uğraşılası..

windows 10'un son güncellemesi ile gelen program.

-paint'in yerini alır mı?
    -cıks, sanmıyorum.
  • (bkz: paint)
hesabın var mı? giriş yap