• ahmak türk elektronik tüketicisine fazla biledir.
    en iyi görüntü kalitesinin plazma tv'de olduğunu, bu konuda en kaliteli ürünleri panasonic'in ürettiğini bilmeyen bir kitle için zaten fazladır bu marka.

adam gidiyor bir elektronik mağazasına, oradaki satış temsilcisinin kakalamak istediği ürüne bakıyor; oo görüntü süper, hemen alıyor. oysa adam satmak istediği ürüne bluray film bağlamış altın uçlu hdmi kablo ile, satılmasın istediği ürüne de en dandik kabloyla vermiş karasal yayını ki hd bile değil yayın.
    yetmemiş led tvye renk ayarı yapmıi ötekine en dandik ayarları yapıp ışığı da kısmış ki kimse anlamasın hangi tv iyi.

üretici zaten uyanık; en ucuz teknolojiyle üretilen ve led deseler de led bile olmayan arka aydınlatma ışığı led diye led tv olarak kakalanan ürünlerde panel ekstra parlak.
    bir de yazıyor baba yanına mci 400 hz ya da rci 600 hz falan diye. tabi türk tüketicisi öküz olduğundan bi zahmet edip bakmıyor ulan bu mci falan nedir diye.
    adam 50 hz donanım teknolojisine bir yazılım çakıyor, daha hızlı tarama yaptırıp sana onu yazılımla hz olarak iteliyor. oysa donanım olarak gerçek 100 hz olan bir tv bu 400-600 hz olan tv'ye on basar.

aynısını git panasonic plazma tv'de incele; bir kere gerçek 100 hz teknoılojisi var. ki diğer uygulamalarda 2000-3000 hz destekliyor. kontrast desen en kralı. e gerçek siyah değeri de ancak bir plazmada mümkün.
    yetmiyor adam saniyede 24 kare gibi bir görüntü olanağı sunuyor ki bunun sunan benim bildiğim bir iki marka ya var ya yok. bu özellik hızlı hareketli görüntülerde büyük avantaj sağlar mesela ama sorsan bilen yok.

video kamera da böyle. bak bizim öküzlere; ancak sony bilir, samsung bilir. oysa bu adamlar müthiş hd kameralar yapıyorlar ki bu alanda bir iki marka var bu adamlarla yarışan.

en kötü ürünleri erkek epilasyon aletleri ki onlar da bölgesel distrübütörce ürettiriliyor muhtemeln çinde.

özetle; yazık olmuştur. bizler nereden bulacağız şimdi bu adamların müthiş tvlerini?

(bkz: plazma ekran/#37562566)
  • 150 inch lik plazma tv üreten firma... 2.5 x 3.5 metrelik olcusu var...
    muhendislikte sabit bir bicimde bina icinde yerlestirildiginde duvar diyoruz biz buna.
  • ne satarsa satsın ürününe gözüm kapalı güvendiğim nadir firmalardandır. gerçekten fiyatının karşılığı olan, çok sağlam ve iyi ürünlere sahiptir. bu durumda olmaları kötü.
  • türkiye pazarından çekilmesi büyük hayal kırıklığı yaratmıştır. hala ısrarla led aydınlatmalı lcd peşinde koşan tüketici ve mal teknolojik ürün danışmanları sebebiyle kıymeti hiçbir şekilde anlaşılamamıştır. artık ülkemizde kameraları fotoğraf makinaları ve televizyonları satılmayacaktır. geçmiş olsun.

edit: şu sıralar teknomarketlerde; "abi zaten 100 hz yayın yok gereksiz 2500 hz" diyen ilk sığıra kafa göz dalarım ben
  • aradaki fiyat farkını bir kenara koyalım, standart panasonic pilleri duracell piller ile aynı sınıfta değildir. bu standart pilleri duracell piller ile kıyaslamak, mercedes ile hyundai'yi kıyaslayıp, "bu hyundai de çok boktan araba hiç mercedes gibi değil!" demekten farklı değildir.

illa panasonic olsun, performanslı olsun istiyorsanız panasonic super heavy duty ya da panasonic evoia/evolta pilleri kullanın, 3 kuruşluk standart general purpose panasonic'leri değil. bu piller ile duracell'i aramazsınız. zaten fiyatları da yakındır.

kaldı ki iş şarjlı pile gelirse eğer, panasonic duracell'in ağzına yüzüne verir.

(bkz: panasonic infinium)
  • en iyi telsiz telefonları üreten firma. bu konuda tek rakibi siemens dir. onların da öküz gibi sağlam telefonları var panasonic gibi. ama bina içi telsiz çekmesi konusunda panosonic ortalığı dağıtır. garip teknolojileri var adamların.
  • şu anda piyasadaki en iyi tüketici elektroniği markasıdır.

plasma tv, klima, saç kesme, burun kılı alma aletlerini kullanıyorum. son ikisi garip evet ama denizden panasonic çıksa yerim. yıllarca hiçbiri problem çıkarmadan işlerini güzelce yaptılar, yapıyorlar. hele plasma tv anlatılmaz yaşanır.

keşke daha yaygın olsa ama ülkemiz piyasasında tüketici talebinin arzı boktan ve ucuz markalara yöneltmesi durumu bulunabilirliğini baltalıyor. talep olmayınca arz da pek yok yani, bulması zor. kurumsalda çok daha güçlü olabilir, son kullanıcıda böyle. hep böyledir gerçi, kurumsalda hp proliant kullanılır (ki jilet gibi makinedir her açıdan) evde millet toplama oem pc'ye talim, neyse... küresel çapta da tahminim koreli markaların budget ürünleriyle rekabet açısından son kullanıcıda zorlanıyor olabilir. orasını tam bilmiyorum tabii. korelilerin bu şekilde japonları zorlaması ve hatta bitirmesi hoşuma gitmiyor.

imza: panasonic fanboy lütfen cv'mi göndereyim bir bakın.
  • dünyanın en büyük elektrik / elektronik şirketlerinden.

her ne kadar ülkemizde dağıtımı boka sarsa da dünya çapında operasyonları son hız devam eden ve geleceği parlak bir firmadır.

dünyada şu anda üzerinde çalışılan en önemli konulardan birisi olan enerji konusunda ciddi çalışmaları var. piyasada en kaliteli lityum pilleri panasonic üretir. hatta tesla arabalarının pillerini dahi panasonic üretir. son dönemde tesla ile ortak fabrika kurdular. lityum pillerin ucuzlayıp kapasiteleri artmaları ile ilgili en önemli çalışmalar bu birliktelik tarafından yapılıyor.

kendi içlerinde de bir yapılanmaya gittiler. eskiden matsushita markası biraz öne çıkarken şimdi tamamen panasonic kullanılıyor. bazı yerlerde yine nationel markası ve technics markası panasonic olarak düzeltildi.

ülkemizde viko markasını bünyelerine kattılar.
  • müşteri memnuniyetine son derece önem veren bir marka. kesinlikle tercih edilesi.

2 yıl önce evime tadilat yaptırırken viko marka (sonradan panasonic satın almış) lamba düğmeleri kullanılmıştı. bu düğmelerin içindeki küçük led lambalar bozuldu sonradan. bodrum'da aradım taradım tamir ettiremedim, piyasada da bulamadım. sonra araştırınca markanın panasonic tarafından satın alındığını gördüm. müşteri hizmetlerine durumu anlatan bir mail gönderdim. aynı gün içinde panasonic'ten bir yetkili telefonla ulaştı. bu ürünleri satışta bulamayacağımı söyleyip, ürünü adresime göndereceklerini iletti.

harbiden de geldi bugün kargo. ihtiyacım olanın iki katı göndermişler, hiçbir ücret talep etmeksizin. kargoyu bile kendileri karşılamış adamlar. diyecek şey yok cidden, helal olsun.
  • ben pillerinin üstüne tanımam..
    fiyat/uzun ömürde 1 numaralar..
hesabın var mı? giriş yap