• her şeyi cinsel dürtülerle acıklama ideolojisi ise bu adla anılan öğreti o zaman işi bir hayli zordur: velev ki insanların tek temel dürtüleri üreme içgüdüleri sayılsa bile bu dürtüden hareketle karmaşık insan ilişkilerini, sosyal yapılaşmarını ve davranışlarını anlamaya, anlatmaya çalışmak kuantum mekaniği yasaları ile sindirim sistemini açıklamaya çalışmaya benzer; teoride mümkün gözükür ama pratikte buralardan kolay kolay bir yerlere varamazsınız. kuantum mekaniği ile açıklanabilecek olaylar oldugu gibi cinsel dürtülerle açıklanabilecek durumlarda bulunur şüphesiz lakin bu dürtüleri her duruma uygulamaya çalışmak beyhude bir çabadan öteye gidemez bana göre. üstelik karşı çıkıldıkça güçlenen ideoloji ve inançların sahibi oldukları ortak bileşen de saplantıdır.
  • bütün abazaları ve seks manyaklarını tek bir devlet, tek bir bayrak altında toplamayı amaçlayan siyasi akım.
  • (bkz: pan am)
  • (bkz: panik)
  • favori seks oyuncakları şişme keçidir.
  • bütün insanların davranışlarının cinsel dürtülere dayandığına dair kuram.
  • freud'un psikanaliz yöntemine yapılan en kötü yakıştıma. pek çoğumuz müşahit olmuşuzdur, adını duyunca bile belaltı muhabbbet gelir insanın aklına. sığ beyinler kavrayamadıkları ideolojilere çamur atma ve hatta anlam çiftleşmesi yaşatma yolunu seçerler.
    medeniyetler hayat verdiklere figürlere derin manalar ve ruhaniyet atfederler. eros deyince sevişgen tanrı demeyen kaçımız var.
hesabın var mı? giriş yap